| Lavynya95 a întrebat:

Hi friends! Am o mica problema...adica eu cam asa cred.
Am inaltimea de 1, 51, 50 kg si varsta de 14 ani.
Credeti ca sunt grasa?straight face

Răspuns Câştigător
| Tzuc a răspuns:

Esti perfecta asa;)http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html

7 răspunsuri:
| miccc12 a răspuns:

Nu si eu problema asta sunt mai inalta dar am 12 ani si 45 kgblushing

| pink_7086 a răspuns:

Buna!

hmm...cred ca asa si asathinking

ar merge sa slabesti 2-3 kgbig grin

pa-pa!

| Denisa_3637 a răspuns:

Pai noi nu stim cum areti in realitate! Adica poti sa fi slaba si sa ai 50 de kg pentru ca oasele tale sunt mai grele ca sa spun asa :d...Nu inseamna neaparat ca esti grasaa! Funditsss plsss puppy dog eyes?batting eyelashes.

| baru a răspuns:

Sall. Nu. Nu esti grasa deloc. Odata cu timpul vei mai slabi. Conteaza, ca in momentul cand vei vedea ca iei, proportii, sa stii sa te opresti Pa!

| ade_9971 a răspuns:

Eu zic ca nu! dar mno conteaza si cum aretitongue

| purpleice a răspuns:

Nu esti grasa, pentru ca nu ai depasit maximul de kilograme pe care ai putea sa il ai. oricum ar fi ideal daca ai mai slabi 2, 3 kg.este bine pentru inaltimea si anii tai.

| AikkoxD a răspuns:

Nu chiar. Eu la 13 ani aveam 1, 58 si 43 de kg laughing si colegii imi spuneau ca sunt slaba.
Trebuie doar sa faci putin mai mult sport. Daca nu-ti place basketul, fa volei, sau orice in care trebuie sa sari ( ca sa te lungesti). Nu o sa ramai asa mereu, esti in crestere si esti foarte bine pentru varsta ta. Greutatea ideala ar fi cu 10 kg mai putin decat inaltimea, dar nu e obligatoriu.
Eu nu stiu cum arati, s-ar putea sa ai oasele mai grele.happy
Nu manca de la fast-food ca mai rau te ingrasi. Bea multa apa si consuma fructe si legume.
Si nu ai deloc motive sa te ingrijorezi!