| YukyTsukiyomi a întrebat:

Cate kg ar trebui sa aiba o fata de 13 ani cu inaltimea de 1, 65? eu am 47 (cred ca sunt grasa pentru varsta asta )

13 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Ai o greutate sub medie, asa ca stai linistita. La inaltimea ta, e perfect!

| AG a răspuns:

Nu esti deloc. Greutatea ideala este inaltimea - 10[la tine vine 1. 65-0. 10=1. 55], asa ca tu esti subponderala nu suprawinking

| curiozitatea a răspuns:

Eu am 46 si ma simt perfect si arat ok.Inaltimea e cam tot asa

| kiky278 a răspuns:

Crezi prost.EU am 12 ani si am 1, 65.Cantaresc 45 de kg.Deci problema ta e ca poate esti prea slaba.Esti normala pentru varsta ta. Daca auzi fete care zic ca au 30 de kg inseamna ca:
1. Mint
2.Sunt prea subnutrite si o sa ajunga in curand sa lesine pe strada!

| Lorena_9308 a răspuns:

Nu esti grasa pentru inaltimea ta, cauta pe net, dar sigur nu esti grasa, stai linistita

| Tedi_5070 a răspuns:

Si eu am tot 13 ani, si am 1, 65 dar am 42 de kg.kiss
Cred ca este normal:]
Poatee te dezvolti tuu` mai repede:*
Daca nu crezi aceste lucruri, du`te la un doctor:*
El sigur te va ajutabatting eyelashes

| Catheriinne a răspuns:

Daca ai 1, 65 ar trebui sa ai 65 max. Sau peste 50. nu stiu eu am aproape 12 ani si am 43 spre 44 si am 1, 55.nu stiu cred ca esti normala pentru varsta ta! Sper ca ti.am fost de folos!

| sheila_2840 a răspuns:

Eu zic ca nu esti deloc grasa. eu asa stiu ca normal e sa ai kg cu 10 mai putine decat inaltimea. de ex daca ai 1, 70 e normal sa ai pana in 60 de kg happy

| cecilia91 a răspuns:

Pai la 1, 65 greutatea normala ar trebui sa nu fie mai mare de 55. dar sa stii ca conteaza si cum sunt oasele tale pot fi grele si sa fii forte slaba sau sa fie usoare si sa fii mai plinuta. la urma urmei conteaza si ce parere ai tu despre cum arati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este foarte bine sa te mentii asa intotdeauna slaba ca esti frumoasa dar nici prea slaba(abica pai de chibrit) eu am 12 ani si am 40 kg si inaltimea 1, 60 metri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 11 ani si 1, 67(stiu ca sunt inalta) si am 44-45 kg. Este foarte bine pentru tine esti perfecta, nu esti grasa deloc!