| anonim3436657456345 a întrebat:

Imi poate recomanda cineva niste carti similare cu "Elevul dima dintr-a șaptea" de Mihail Drumeș? (nu neaparat de acelasi autor, nu conteaza autorul)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De același scriitor : Invitație la vals, Cazul Magheru, Scrisoare de dragoste
Și-ar mai fi :
Maitreyi, Nuntă în cer - Mircea Eliade
Accidentul - Mihail Sebastian ( părere personală : nimic marcant, nimic interesant )
Cel mai iubit dintre pământeni - Marin Preda ( cuprinde cam orice )
Iar dacă suporți poezia și tot ceva de dragoste vrei îți recomand Divina comedie și Luceafărul.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Invitatie la vals
Romanul unui adolescent miop
Maitreyi
PE aripile vantului (doar ca personajul principal e o fata)
Declaratie de dragoste
Marele Gatsby

| anonim3436657456345 explică (pentru Adry05):

Multumesc☺