| FlyingSparkle a întrebat:

Imi puteti spune mai multe despre festivalurile Otaku si Nijikon? Cand se desfasoara (perioada), unde se desfasoara si daca poti vinde lucruri facute de tine cum ar fi manga si origami.

1 răspuns:
| Ryuzaki a răspuns:

Otaku se desfasoara in luna mai, intre 14-16, asa a fost anul trecut la Casa de Cultura a Studentilor.Nijikonul in octombrie 23-24 la Palatul Copiilor. Otaku pune mai mult accentul pe cultura iar nijikon-ul pe distractie, otaku esti mai mare. Poti vine lucruri facute de tine, este aleea artistului unde vinzi sau promovezi astfel de lucruri.Mai e pana la otaku sad dar am pregatita tinuta pentru cosplay-ul cu Ren deja laughing