| D[:x] a întrebat:

Imi spuneti niste povesti de dragoste triste? (mai lungi). Cea mai buna are fundita

88 răspunsuri:
| BiieBiebs a răspuns:

Sunt frumoase toate. Eo le-am citit cu lacrimi in ochi sincer. sunt frumoase.
Nu cred ca una care v-a primi funda..Pentru ca toate`s frumoase. laughing sincer :]]]]]]]

| cata1123 a răspuns:

Au trecut 10 zile de cand ne-am despartit. Am suferit atat de mult incat acum sunt inert. Nu mananc aproape deloc, nu dorm si nu vorbesc cu nimeni. Daca m-ar intreba cineva acum ce motive am sa traiesc, nu cred ca as putea sa gasesc vreo unul. Stau si ma intreb de multe ori daca viata are vreun sens, daca poate iesi ceva bun din toata suferinta asta…
Tu probabil esti in bratele lui acum…ce lume ciudata…
Astazi de dimineata ti-am adus toate lucrurile pe care le aveai la mine. Mi-am repetat de mii de ori scena in minte inainte. Nu te mai vazusem de cateva zile si nu stiam nimic de tine. Mi-ai deschis usa, aceeasi in spatele careia ma astepta de fiecare data un sarut dulce si un zambet. Acum ma astepta o persoana care se uita la mine ca la un strain cu o expresie care ma intreba” hei dar ce ai fata asta de parca cine stie ce s-a intamplat? ”.
Nu am putut sa te imbratisez, nu am putut sa te sarut, imi pareai atat de falsa. In schimb tu o faceai de parca ar mai fi contat. Am incercat inca o data sa-ti explic ca indiferent ce se va intampla intre noi nu ai de ce sa te porti de parca ti-as fi dusman. Doi oameni care se despart nu trebuie neaparat sa se urasca apoi. Dar asta depinde numai de ei. Am incercat sa nu fiu rautacios, sa nu izbucnesc si sa te acuz de faptul ca nu-ti pasa deloc de ceea ce simt in zilele astea. Si am reusit. In mai putin de 5 minute am plecat de la tine. Am plecat fara sa ma uit in urma. Si asa ar fi trebuit sa ramana.Dar m-ai sunat, m-ai sunat si n-am mai putut rezista si te-am certat. Si mi-ai dat dreptate. Si mi-ai spus ca o sa ramanem prieteni. Ti-am dat un mesaj mai tarziu si mi-am cerut scuze. Ti-am spus ca te-as saruta si ca te-as tine in brate. Ti-am mai cerut o noapte impreuna, noapte pe care mi-o promisesei cu cateva zile in urma. Dupa ce mi-ai promis-o n-ai mai dat nici un semn timp de 3 zile. Acum imi spui ca n-ai avut credit, ca trebuia sa te sun eu daca vroiam. Si te cred, si te ascult si sufletul meu idiot te iarta si se intoarce din nou catre tine. Im mai spui ca ai fost plecata din oras.
Te duci la munca si eu la fel. Si am fi putut avea o relatie normala de oameni care nu se potrivesc ca si cuplu dar care vorbesc si se respecta in continuare.Doar ca…
Doar ca acum cateva zile m-am rugat cu lacrimi in ochi sa stiu ce sa fac. Eram descumpanit si m-am rugat la Dumnezeu sa ma ajute sa-mi gasesc linistea. Sa ma ajute sa nu fiu rau si sa fac in asa fel incat sa fie bine pentru toata lumea. Si ce crezi… la cateva ore dupa ce am vorbit cu tine intru pe un site de socializare si vad o poza cu tine si cu fostul tau iubit. Erati intr-un club si cineva va facuse o poza. Nici nu cred ca stiai. Un prieten de-al lui v-a fotografiat si a pus poza pe net. Era de acum doua zile. Sti, acum doua zile cand nu aveai credit si erai plecata din oras…
Daca m-ar fi lovit trasnetul in momentul ala ar fi fost poate mai bine. In schimb, trasnetul si furtuna erau in inima mea. Si toate urlau undeva inauntru si nu mai vedeam nimic si nu mai auzeam nimic. Si acum e miezul noptii si nu pot dormi si scriu randurile astea sperand ca o sa mai pot elibera din veninul pe care il port in mine.
As vrea atat de tare sa-ti spun ca imi pare rau ca te-am cunoscut, ca imi pare rau ca te-am iubit si ca am avut incredere in tine pana in ultimul moment. Sa-ti spun ca esti insensibila si ca nimeni nu merita sa treaca prin ce trec eu acum. Si as mai vrea sa-ti spun ca tu nu mai existi pentru mine, ca de fiecare data cand ma gandesc la tine mi se face rau fizic. Vreau sa te uit, vreau sa-ti uit numele si vreau ca si tu sa-l uiti pe al meu. Dar nu mai am energie pentru nimic. Asa ca o sa scapi de mine, dar asa cum cineva de acolo de sus a avut grija ca eu sa stiu adevarul va avea grija si de tine

| Piticcca a răspuns:

Nu i-am acordat nici o atentie speciala am vorbit la fel cu toti ceilalti, pe un ton de gluma, nimic serios, nimic concret doar ca el a vazut ceva si a continuat sa intre in fiecare zi sa vorbeasca cu mine, azi asa, maine asa, vreo 2 luni asa pana cand incepe sa imi spuna cat de mult insemn pentru el, eu am ignorat complet declaratiile de amor cum in 2 luni sa se implice omul atat de mult, nu ne cunoasteam deloc doar simple conversatii nu sunt indeajuns pentru o relatie. El a insistat iarasi dintr-un motiv necunoscut mie si a insistat a inceput si cu telefoane zilnic celputin un telefon, cel putin 5 minute conversand si pe internet macar 2 ore
Au trecut 4 luni asa sept 2003, dec 2003, sf de an nu ne-am intalnit eram prea departe.
La miez de noapte 12 12 2003 spre 1.01 2004 mi-am pus o dorinta, sa iubesc si sa fiu iubita, sa simt ce inseamna sentimentul cel mai special dintre toate, nu speram sa fie el speram doar sa fie un el.
Am continuat sa vorbim si primul pas l-am facut eu, am fost in orasului lui in ianuarie si ne-am intalnit. M-am speriat, asta fuse prima reactie, m-am speriat de el, de felul de a fi, prea direct, prea mult deodata, si tot ce vorbisem noi mi se pare fara nici un folos, eram doar eu si el pentru prima oara necunoscuti pe un drum plin cu damburi si gropi. Am ales sa mergem amandoi pe drumul ala, am realizat un mic inceput si eram atat de incantati, zambeam fericiti ca 2 nebuni mergand pe strada, o doamna ne-a zambit si ne-a spus sunteti o pereche minunata, nu am sa uit ziua aia niciodata,, normal drumurile ni s-au despartit si am continuat internet, telefoane si reintalniri in orasul lui, increderea mea crestea pe zi ce trece, realizam ca sunt iubita si ca iubesc, era un sentiment prea puternic sa il pot stapani, mi-am permis sa imi fac vise, sperante, de fapt ne-am permis amandoi sa ne facem planuri impreuna unul si cel mai important a fost o mica vacanta doar noi 2 intr-un colt indepartat de tara, sa spun cum a fost, dis de dimineata el langa mine, daca plecam mai mult de ora de langa el suna sa ma intrebe unde sunt, faceam mancare impreuna, ne relaxam la tv impreuna, dansam, sau pur si simplu miezul noptii ne prindea vorbind, fusera clipe de vis pentru amandoi nu multe dar indeajuns sa realizam ca suntem bucatica lipsa, sufletul pereche,, jumatatea,, da ok fuse o vacanta vreo 7, 8 zile ce au zburat f repede si am revenit la ale noaste orase impreuna cu diferitele implicatii job familii.

Treptat au intervenit probleme noi simteam acelasi lucru chiar mai puternic dar cumva peste puterile noastre, multe probleme au aparut unele le-am rezolvat altele sunt si acum...
El s-a lasat furat de alte tentatii numite droguri, eu nu am putut sa fac nimic pentru a il opri, eram prea putin, deja drogul furase locul cel mai important, continui sa sper ca va redeveni omul din trecut dar e f greu acum
El e tot departe, acum eu am ales sa fiu si mai departe dar e tot in gandul meu
Voi veni acasa, sper sa il revad dar ce folos.
Fuse ceva frumos, doresc tuturor sa simta momentele de bucurie impartasite impreuna, eu ma bucur de ele, ma bucur si de cele triste pentru ca m-au facut sa realizez ca dorinta mea s-a implinit, am iubit, am fost iubita si a fost superb.

Si acum iubesc dar nu e acelasi lucru decat daca va fi impartasit
Cine stie poate cel de sus ma vaajuta sa imi implinesc si dorinta pe care mi-am pus-o la cumpana dintre ani acum 2004-2005

| lory_8987 a răspuns:

Totul a inceput in clasa a5-a.de cand l-am vazut prima oara m-am indragostit de el. dupa cateva saptamani m-a bagat in seama.am facut schimb de adrese de mess.seara am inceput sa vorbim. dupa catea ore si-a dat seama ca avem foarte multe in comun. a doaua zi m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.in acel moment am fost cea mai fericita din lume deci am zis da.in acel an sau intamplat multe intre noi.ne iubeam foarte mult si pare ca nimic nu ne poate desparti. dar cand a venit vacanta de vara ne-am despartit si noi.am suferin extrem de mult toata vara.cu o zi inainte de incepere scolii mi-a zis ca isi cere scuze si ca nu a mai avut curajul sa isi mai arate sentimentele.eu nu il credeam dar pana la urama l-am iertat. ziua urmatoare nu m-a bagat in seama de loc.seara pe mess sia cerut din nou scuze.eu prostuta din nou l-am iertat. urmatoarele zile am vorbit foarte mult.paream ca la inceput, nedespartiti. dar intr-o zi m-am dus cu el in fata blocului celei mai bune prietene ale mele.am chemato afara si nem asezat pe banca.la un momet dat am inceput sa vorbim de o colega.de can am inceput sa vorbim de ea, el a incepus ca zambeasca si sa spuna ca e dragut acea colega.il acel mmoment m-am suparat foarte tare asa ca mi-am luat ghiozdanul si am plecat.eram foarte suparat. el a inceput sa fuga dupa mine si mi-a zis:
-imi pare rau. dar ma sti, sunt baiat si nu ma pot abtine.sti doar ca te iubesc si ca te-ai iubit.
-Eu plec.mamsaturat de atatea scuze.
Am plecat si nu m-am uitat in spate. a doua zi el din nou sia cerut din nou scuze si eu l-am iertat din nou. timp de cateva saptamani lucrurile mergeau din nou bine. dar apoi mi-a zis ca vrea sa ia o pauza de la fete. i-am zis ca nu e nici o problema.am ramas prieteni. m-am obisnui pana la urma cu ideea. dupa catva timp mi-a zis ca se muta de la scoala.cand am auzit asta ma apucat plansu in fata lui.ma luat in brate si mi-a zis ca ii va fi dor de mine si ca va trece in fiecare zi pe aici.cand s-a mutat nu a venit nici macar o zi.
singuru lucru pe care mai vreau sal spun este ca am scris asta cu lacrimi in ochi deoare e poveaste din viata mea.il iebesc foarte mult si stiu ca ar trebui sa-l uit.

| lory_8987 a răspuns:

Imi place mult poveste lui KaTaLyNa1989 deoarece si eu sunt indragostita de un baiat care sta in timisoara si eu in bucuresti.

| alyisa a răspuns:

Ce urmeaza este o poveste foarte reala traita de o prietena.
Erau un cuplu frumos.Erau impreuna de 2 ani.Stateau pe o banca in parc.La un moment dat, ea il intreba:
-ma iubesti?
-logic! as face orice pentru tine.dc intrebi?
-daca spui k ai face orice pentru mine, atunci lasa-ma-n pace!
ea incepu sa planga si fugi.
dupa 30 min primi un telefon de la el:
el:dc ai plecat. tiam gresit cu cv?
ea:nu.dar t rog lasa-ma
ea inchise telefonul.
el insista cu telefoane inca o saptamana.un prieten dwal lui ii spuse adresa ei si se duse la ea.
in curte era o femeie imbracata in negru.
il invita in curte si il intreba daca il poate ajuta cu ceva.o ruga sa o cheme putin pe fata si ii spuse tot ce se intamplase intre ei.
femeia incepu sa planga si ii spuse:
-as vrea sa fie acum acasa, dar nu e.du-te la spital si caut-o.o sa afli mai multe de la ea.
fara sa stea pe ganduri, el se duse la spital. dadu de salonul ei si intra.ea era intinsa pe patul de spital si era foarte palida.
cand l-a vazut intrand in salon incepu sa planga.
el o intreba ce are iar ea ii spuse ca are leucemie si ca doctorul i-a spus ca nu o sa mai traiasca decat 7 luni.
el se aseza langa ea si incepu sa planga
trecura cele 7 luni, ba chiar mai mult, dar nici acum, dupa 3 ani, ea tot mai sufera de leucemie, dar nu murit, ci chiar analizele au rezultate deosebit de bune.stiu ca nu-i tocmai o poveste trista, dar iti garantez ca e adevarata.

| MaiusDLB a răspuns:

Https://www.facebook.com/....../photo.php

Sper sa iti placa este creata de mine

| corny_1752 a răspuns:

Mi sa imtamplat in cl 3 mama dus la un b la mama la scoala eu aveam 10 ani el 13 el ma iubea dar eu nu stam in acel moment ce inseam na iubirea si mama culcat o nopte la sora lui era cea mai buna prietena a mea nopte pe la 2 3 vine la mine si ma saruta in somn am simtit si mi-am dat seam si a fost un sarut lung dupa ce am terminat cl a 3 am inceputcl 4 relatia a durat un an nu nem vazut (in acel moment nu stiam ca suntem int-o relatie)o perioda s-a racit relatia si in clasa 5 il iubeam era lumina ochilor mei dar era cu o alat fata s-a despartit de pentru mine la 13 ani eu am fugit de acasa pentru el mi-a promis ca va iubi tot timpu la 15 il uram l-am gasit cu vara mea in locul nostru.ACum il urasc dint tot sufletul meu.

| loveyuliaingerash a răspuns:

A fost odata un baiat pe nume nick care se plimba pe strada suparat si foarte deprimat pentru ca sia pierdut mama merse el ce merse el stia incotro nu se uita pe unde merge si s-a lovit de o fata cand a vazut-o a simtit ca ea este lumina vietii lui. Ei sau mai intalnit au mai povestit si pana la urma siau dat seama ca nu pot trai unul fara celalalt. Dupa un timp nu s-au mai prea intalnit Maria(asa a chema pe fata) nu a mai auzit nimc de Nick. De un timp el se simtea foarte ciudat fratii lui lau dus la spital acolo un doctor la diagnosticat cu cancer cand a auzit Nick simtea ca totul se prbuseste peste el nu mai vroia sa manance nimic nu mai vroia sa stie nimic de nimeni se gandea ca in orce clipa poate sa moara.Intro zi Maria se simtea foarte singura si se duse acasa la Nick a sunat la usa si a deschis fratele lui care avea lacrimi in ochi maria l-a intrebat de ce plange iar el i-a spus ce i s-a intamplat lui nick fata a inceput si ea sa planga si s-a dus in camera lui nick. El era intins pe spate pe pat zacea intr-o balta de lacrimi nu se gandea doar la moarte cand a vazut-o pe Maria era asa de bucuros de parca vezuse un inger din cer un timp el s-a simtit mai bine dar dupacea iar avea acea stare deprimanta si dupa cateva zile, justin fratele lui l-a gasit mort in camera lui atunci a inceput sa planga in hohote a sunat-o pe Maria sa vina repede la ei acasa nu a vrut sai spuna ca nick a murit cand a ajuns a primit vestea ea nu mai putea de durere si a lesinat duapa cateva momenta sia revenit. Dupa inmornamtare Maria s-a dus la mormantul lui nick si ia lasat un biletel pe care scria:"Nu mai pot trai fara tine maine seara voi fi langa tine iti promit". Maria a lasat biletul pe mormant si a placat cu ochii plini de lacrimi. Cand a ajuns acasa Maria s-a spanzurat lasand lui Justin un bilet pe care scria:"Nu am mai putut trai fara Nick si am hotarat sa ma duc langa el". Sfarsit! sper ca v-a placut

| loveyuliaingerash a răspuns:

Vreau sa iti spun o poveste de dragoste adevarata cu un final foarte trist.
Eram in vacanta de vara, la bunicii mei acolo am cunoscut un baiat pe nume Bogdan, mi lau prezentat prietenele mele dupa cate seri in care nem intalnit el mi-a cerut prietenia, eu i-am spus sa ma lase sa ma mai gandesc pana maine seara. A doua seara cand ne-am intalnit mi-a cerut un raspun iar eu am spus cu un zambet pe fata"Da accept" atunci el m-a sarutat. Ne simteam foarte bine impreuna. In fiecare zi ne intalneam, zilele treceau foarte repede dar noi tot continuam sa ne iubim unul pe altul, pana cand a sosit toamna si inceputul scolii, eu trebuia sa ma intorc sa coninuu scoala dar el s-a transferat la scoala unde mergeam eu credeam ca accea a fost cea mai frumoasa zi din viata mea dar ceea ce urma se intample va schimba totul. Eu am vrut sa il prezint prietenei mele cele mai bune Diana. Asa am facut duapa ore am chemat-o pe Diana la poarta ca sa il prezint pe Bogdan. Dar parca de cand a cunoscut-o pe Diana Bogdan ma ignora in fiecare zi se ducea la ea acasa iar pe mine ma mintea ca are treaba in alta parte pana cand intr-o zi cand mi-a spus ca nu ma mai iubeste pe mine ca o iubeste pe Diana. Eu nu imi faceam pentru asta pentru ca stiam ca Diana niciodata n-ar accepta sa fie ia iubita lui pentru ca stia cat il iubesc eu pe Bogdan. Dr nu era chiar asa cand Bogdan i-a cerut prietenia i-a a acceptato desi stia cat inseamna el pentru mine. De atunci eu nu mai vroiam sa stiu nimin de Diana sau de Bogdan ei pentru kine erau ca si MORTI. Stateam in casa si plangeam nu mai vorbeam cu nimeni trei saptama nu am iesit din casa nu am mai mers la scoala. Dar nineni numi simtea lipsa.Pana intr-o zi cand am aflat ca Mihai, un vechi prieten pe care il cunostea se intoarcea din Germania eram foarte bucuroasa pentru ca puteam vorbii si eu cu cineva el m-a sunat sa merg cu masina dupa el la aeroport. Eu m-am urcat in masina si am pornit spre aeroport pe drum i-am vazut pe Diana si pe Bogdan cand amau vazut cu masina sau sarut doar ca sa-mi faca in ciuda dar eu nu i-am bagat in seama nu imi mai pasa de Diana dar in adancul inimii mele tot il mai iubeam pe Bogdan. Ma rog mi-am continuat drumul spre aeroport cand am ajuns cieva mi-a spus ca avionul in care se afla Mihai s-a prabusit si nu s-a mai gasit nici un supravietuitor. Atunci am inceput sa plang si m-am dus acasa. Cand am ajuns acasa Bogdan avenit la mine si m-a intrebat daca vreau sa fiu din nou iubita lui l-am intrebat de ce vrea acest lucru iar el mi-a spus ca Diana s-a impacat cu fostul ei prieten si acum nul mai vrea pe el. Ir eu i-am raspuns:
eusickdc as vrea sa mai fiu iubita ta ca sa inseli din nou nu multumesca nu vreau sa te mai vad niciodata
Bogdansick te rog Iulia sti ca team iubit tot timpul
eu:-daca mai iubit tot timpul de ce mai lasat pentru Diana, desi stiai ca e cea mai buna prietena a mea
Bogdan:-imi pare rau
eu:-si mie imi pare rau ca team intalnit
intre timp aparu si Diana
eutime outu ce mai cauti aici?
Diana:-am venit ca sa ne impacam sa fim din nou prietene
eutime outu mi ceri mie sa te iert dupa tot ce ai facut?
Dianasickdar ce am facut?
eu:mai ai tupeu sa intrebi ce ai facut?
Dianasicksa stii ca esti suparata pe mine fara motiv
eu:-fara motiv, ai acceptat sa fii iubita lui Bogdan desi tu stiai cat e mult il iubeam
Dianatime oute rog iarta-ma uita acum e numai al tau eu mama impacat cu Andrei
eu:-iesiti afara amandoi nu vreau sa va mai vad niciodata
Bogdan:-pre bine daca tu ai uitat tot ce a fost intr noi, adio nu te voi mai deranja
Dianasickam plecat si eu daca vrei sa uitam prietenia noastra pa
eutime outu nu eti o prietene te-ai folosit de mine pentru orce dar del mai mult ma doare ca mi l-ai furat pe Bogdan
Diana:-dar acum e numai al tau dc nu il mai vrei?
eu:-dupa ce stiu ce a facut nu mai am nevoie nici de el si nici de tine asa ca iesi afara din casa mea
Dupa ce a plecat l-am sunat pe Bogdan sa-mi cer scuze ca am tipat la el dar el avea telefonul inchis atunci m-am dus pana la el acasa dar am ajuns prea tarziuel s-a spanzurat.\, iar eu simteam ca era doar vine mea am blestemat ziua in care l-am cunoscut pe el si pe Diana.

| DeLyUtZa_8860 a răspuns:

Uite o poveste trista dar pe care am trait'o p pielea mea straight face

Intr'o zi pe cand eram la scoala am vazut un baiat.Il cunosteam dar nu stiu ce s-a intamplat clipa si pluteam in am 9-lea cer. El era prietenul fostului meu prieten.Am vrut sa iau legatura cu el dar nu am putut.ntr-o seara imi apare un id ii dau acc si cand era chiar el.Am vorbit si in cele din urm imi'a spus ca ma place. Ne-am combinat si ne'am gandit sa ii spunem fostlui meu prieten adica prietenului lui ca suntem impreuna.A doua zi a venit la scoala sa ma vada. Eram foarte fericita dar simteam ca o se intample ceva.Am aflat ca prietenul lui (festul iubit) inca tinea la mine si ca se droga din cauza mea.Nu mai stiam ce sa fac il iubeam pe acesta cu care eram. Dupa o zi baiatul acela a aflat cu cine sunt si a facut mare scandal.A vrut sa il omoare pe cel cu care eram dar erau mai multi cu ei si nu i-a lasat.Noi ne iubeam enorm si nu vroiam sa ne despartim dar el s-a gandit ca asta e cel mai bine.i'am spus ca pe mine nu ma intereseaza ce zice lumea eu vroau sa raman cu el.Ne-am gandit sa fugim a nu mai auzim de nimeni si sa fim doar noi doi dar nu s-a putut.In cele din urma l'am comvins ca nu trebuie sa ne despartim. Totul mergea foarte bine dupa cateva ore ii aud vocea imi spune ca trebuie sa vorbim ceva extrem de important.Intru pe mess si imi spune ca trebuie sa ne desp. pentru ca fostul meu iubit a pus un mafiot s il omoare s il bata. Mi-a spus ca e prea riscant pentru aman2 si ca trebuie incetam pentru o vreme am ieput sa plamg.Nu mai suportam sa se bage toata lumea. eu plangeam s el incerca sa ma linisteasca.Ma rugat sa am grija de mine, s-a nu fac vr'o prostie.Dar nu am mai putut rezista am pus mana pe cutit dar gandinduma la el am lasat cutitul jos mi-a spus ca nu stie ce o sa faca daca o sa ramana in lumea asta iar atunci am leshinat nu mai am putut rezista tuuror suferintelor...(sper sa va placa totul e adevarat)

| pufyparadox13 a răspuns:

Totul a inceput la gradinita...eram copii,practic bebelusi,dar cand ma uitam la el simteam ceva in piept. Apoi "primara" eram intr-aceeasi scoala,ne vedeam zilnic,il admiram, ii zambeam, dar nu aveam curajul sa ii spun ca il iubesc.Inclasa a cincea (cand a trecut el,eu eram intr-a patra) am aflat ca e cu o fata cu un an mai mare ca el. Plangeam in drum spre casa, cand imi faceam temele, cand vedeam noile poze se facebook sau hi5 cu ei doi sarutandu-se, imbratisandu-se facandu-si complimente unul altuia, pur si simplu imi doream eu sa fiu in locul ei.In clasa a 6-a (eu,iar el intr-a saptea) relatia lor slabea,nu mai mergeau pe aceeasi strada,ea ii vorbea urat,nu il mai accepta in public.M-am bucurat, radeam din nou, viata imi dadea o noua sansa.Imi spunea "Buna" sau "Ce mai faci" ma ajuta la proiecte pe pc fiindca eu nu ma pricepeam.Simteam o oarecare raceala intre ei.Acum totul continua sunt intr-a saptea si ma bucur ca ea a plecat la liceu, presupun ca eu ii voi da locul.El va fi primul meu "baiat".Si chiar daca nu voi mai fi impreuna o sa il sarut cu sau fara voia lui, fiindca asta e visul meu.

| krysti22 a răspuns:

Drama a doi tineri indragostiti

Totul a inceput dintr-o simpla intamplare…
Nu si-ar fi inchipuit ca vor ajunge sa fie vreodata impreuna…
Dar s-a intamplat…

Se cunosteau de cativa ani…
Fara sa fie intre ei ceva mai mult decat amicitie…
Poate ca a durat destul de mult pana ca ei sa-si dea seama ca se iubesc…

Din ziua in care s-au hotarat sa fie impreuna…
Nu a mai existat zi sa nu se vada…
Era asa de frumos…armonie…dragoste
Credeau ca nimeni si nimic nu le-ar strica fericirea…
Pacat ca exista lumea rea si invidioasa…
Multe intrigi…vorbe de tot felul…rautati….
Ii faceau sa se certe din ce in ce mai des…

Din focul ce ardea in sufletele lor….
Incet incet la fiecare cearta ramanea o urma de cenusa…
Zilele…parce treceau mai greu…
Se vedeau din ce in ce mai rar…
Certurile continuau…
In schimb dragostea ramasese la fel…

Ea ar fi facut orice pentru a inceta aceasta pasa proasta a relatiei…si s-a hotarat…sa vorbeasca cu el…

-Iubitule…
Ce va mai ramane din dragostea noastra.
Daca la fiecare pas exista o scanteie?…
Te rog spune-mi ca inca ma iubesti…
Si niciodata nu o sa pleci de langa mine…
Orice s-ar intampla….

Cu fiecare vorba el o ranea mai mult…
Simtea ca nu o mai iubeste ca la inceput…
Ceva se intamplase…
Si atunci ea a hotarat sa puna capat relatiei…
I-a trimis un mesaj…scris printre lacrimi…

"Cu sufletul ranit…inima sfasiata…lumea se naruie peste mine…
Nu pot sa inteleg cum s-a ajuns pana aici…ne iubeam atat de mult…
De la ce a pornit totul?
Mai bine punem capat aici decat sa mai suferim in continuare…
Te iubesc si nu o sa te pot uita niciodata…
Si daca voi fi nevoita sa mor…
Voi lua cu mine in mormant dragostea ce ti-o port…
Si daca intr-o zi vei vrea sa-ti amintesti de mine, cauta-ma.
ADIO!"

Dupa acest mesaj dureros…
Astepta un raspuns din partea lui…oricare ar fi fost…
Se facuse deja 3 dimineata…
Nu primise nici un raspuns…
Isi pune capul pe perna si incearca sa doarma…

De dimineata se trezeste si se uita direct la telefon….
Insa nu avea nici un raspuns…
Totul ii parea confuz…
De fapt el oare chiar asta vroia?

Zilele treceau…ea nu mai manca nu mai vorbea cu nimeni…
In una din zile….a vrut sa iasa…
In parcul unde se vedau ei zi de zi
In speranta ca poate il va intalni
Asa a si fost….el statea pe banca lor
….S-a dus spre el…l-a strans in brate…l-a sarutat…
Dar el vazandu-si prietenii…a impins-o si a plecat cu ei…
Ea a ramas pe jos si plangand
Si-a jurat ca n-o sa-l mai caute niciodata…

Pe drum…trece pe langa un lac…
Unde si-au jurat iubire prima data…. statea pe un pod…
Plangea isi amintea tot ce-a fost frumos…
A aruncat simbolul dragostei lor…verigheta,
Apoi…simtind din nou indiferenta lui…
Si-a dat seama ca viata fara el nu mai are rost…
Si s-a aruncat in gol de pe pod…
Luandu-si viata…

Poate intamplarea a facut ca el sa fie in apropiere
Si sa o vada….a sarit dupa ea….
Dar nu a mai gasit-o…lacul era foarte adanc…

A iesit a fugit dupa ajutor….dar a fost in zadar…
Cand au scos-o era deja moarta…
Era trist….a luat-o in brate…a urlat spre cer
"Te Iubesc! de ce ai facut asta?"
S-a facut seara….ea statea in sicriu…
Imbracata intr-o rochie de mireasa superba…
El era imbracat in ginere…
Statea aplecat peste sicriul fetei sarutand-o pe frunte
Si soptindu-i la ureche…
Cat de mult o iubeste
Si cat de rau ii pare ca a ascultat de prietenii lui…

"Doamne! ce-a fost in capul meu
De ce nu mi-am ascultat inima iubito…?
De ce a trebuit sa ascult de altii…?
De ce Doamne….a trebui sa se intample o tragedie
Ca sa-mi dau seama de ce am pierdut…?
Era tot ce aveam mai drag pe lume…
Era sufletul meu, bucuria mea!
Ce e viata mea fara tine?…. NIMIC…."

La inmormantare….cel mai greu moment…
Toata lumea plangea…. totul era o drama….
El era…pierdut…absent…
Nu vorbea….nu facea nici un gest….
Decat plangea si se uita in gol…

Toti….
Au plecat, el a cerut sa mai ramana un pic acolo langa mormant….
A scris pe copacul de langa mormant:
"Vom fi din nou impreuna….te iubesc…"
Atunci a scos un cutit…
Si l-a infipt drept in inima….
Sangele curgea siroaie…
Ultimele sale cuvinte fiind…
"N-am stiut sa te pretuiesc cand te-am avut langa mine"

O alta drama moartea baiatului…
La doar o zi dupa inmormantarea fetei…
Familia baiatului a cerut insistent
Ca el sa fie imormantat langa ea…
Asa a si fost…
Dupa 1 an…
Cele doua familii se intalnesc
Pentru a face parastasul celor doi…
Vorbele erau de prisos….dar un singur sfat au dat:

"Incercati sa apreciati pe cineva cand il aveti alaturi….
Caci dupa aceea este aproape imposibil….
Sa mai recuperati fiinta iubita…
Chiar si dupa moarte"

SFARSIT

| onyxoana a răspuns:

Am avut o poveste de dragoste frumoasa dar din pacate acum numai exista
timpul vindeca ranile

| Justwannagivereal a răspuns:

Iti voi spune o poveste care ii s-a intamplat cu adevarat Intr-o zi un pompier s-a intalnit cu o fata draguta pe felul ei iar ii spune: -Hei, cum te cheama? Fata: Ma cheama Madalina :o, pe tine? Baiatul: Cristi. Fata: Ce nume frumos ^^ Baiatul: Mersi, ar trebui sa ne cunoastem mai bine, nu :o? Fata: Exact! Baiatul: Cati ani ai? Fata: 20 love struck, tu? Baiatul: 22. Fata: Ai iubita, mama, tata frati? Baiatul: N-am iubita, mama am si tata iar frati nu am -.-. Fata: Wow :o. Baiatul: Dar tu? Fata: Pai dragule, am frati, mama, tata, bunica iar n-am iubit >.< Baiatul: Ce bine ca ai familie completa. Fata: De ce spui asta? Baiatul: Aaaa, de nimic, de nimic Fata: Okay, este totul bine, nu? Baiatul: Da, da. Fata: Mi-e un pic rusine sa zic asta dar cre-ca imi placi. Baiatul: Si mie imi placi d-asta am vrut sa te cunosc, deci vrei sa fim prieteni? Fata: Da, sigur ca vreau! Baiatul: Ma bucur. DUPA 4 LUNI Baiatul: Madalino, ma inchin in fata ta si-as vrea sa-ti spun: vrei sa te casatoresti cu mine? FATA RAMANE FARA CUVINTE o.O
Fata: Da, dragul meu, vreau! Baiatul: Okay, ne casatorim vineri? Fata: Mi-i se pare bine JOI DIMINEATA... Baiatul: Am invitat pe toti prietenii tai si ai-mei. Fata: Ma bucur, da! IN ZIUA URMATOARE Baiatul suna fata sa se grabeasca iar fata a aparut acolo mai repede decat va imaginati Si cand popa a spus chestiile s-au casatorit. SAMBATA: Fata: Dragule, poti sa mi-o prezinti pe maica-ta :o? Baiatul: Nu Fata: Dar de ce dragule? Baiatul: Pentru ca nu am Fata: Ai spus ca ai Baiatul: Da' dar am mintit. n-am vrut sa te intristesti pentru mine. Fata: Aaa okay INCEPE SA SUNE TELEFONUL LU' CRISTI... ring, ring! BAIATUL RASPUNDE, IAR COLEGUL LUI II ZICE: Hei. ca trebuie sa vii, este un ''incendiu'' intr-o casaaaa! Baiatul: Okay, okay, vin repede. Fata: Ce s-a intamplat?! Baiatul: Este un ''incendiu'' la o casa-.- Fata: Of. Baiatul: Deci eu doar iti spun ca te iubesc nespus de mult love struck :*, daca mor sa stii asta Fata: Nu vei muri crying, si daca mori voi muri si eu ca sa fiu in cer cu tine Baiatul: Nu trebuie sa mori si tu, pentru ca eu mereu iti voi vorbi Fata: Dar n-o sa pot vedea, sa te imbratisez sa te pup. Baiatul: Nu-i nimic, o poti face acum SI AU FACUT-O AMANDOI. Baiatul: Trebuie sa ma duc, te iubesc! Fata: Si eu te iubesc! IAR BAIATUL SE DUCE Ziua urmatoare fata il tot suna iar a vazut ceva la televizor cu sotul lui, se ducee repede la spital Baiatul: Draga, luni o voi muri pentru ca duminica va fi ultima mea zi Fata incepe sa planga Baiatul: Nu plange Fata: Eu te iubesc, deci o sa sau aici pana luni! Baiatul: Si eu te iubesc love struck. FATA STA ACOLO PANA LUNI DIMINEATA, S-A TREZIT SI L-A GASIT PE CRISTI MORT Fata: Cristi, te iubesc, d-asta voi muri si eu ca sa fiu cu tine. A MERS CU MASINA, SI A FACUT ACCIDENT, SI-A MURIT Ziua urmatoare l-a pus pe cristi si pe madalina in acelasi mormant

| Dragoescu_Alin_1981 a răspuns:

Buna,

I-ti recomand cu placere site-ul: http://povesteata.eu/

Gasesti foarte multe povesti de dragoste, iubire, etc. este un site special pentru povesti adevarate

| lavy_2651 a răspuns:

BUNA sunt lavinia si am si eu o poveste nu e prea trista dar pentru mine e.eu am 12 ani si baiatu pe care il plac il cheama catalin si are 12 ani. eu il voi nota cu P de la porky pentru ca e un porc pentru mine inainte cand aveam 7 ani eram mai buni prieteni dar acum nu suntem nici macar prieteni totu a incepu pe 6 septembrie cand am mers in tabara era totu bine ne jucam impreuna simteam ca era totu frumos adica venea P cu gasca lui de baieti in camera mea si a prietenei mele si ne jucam carti o data neam jucat predate kent si el era hotu si eu eram langa el eram om simplu si ma atins pe spate credeam ca atunci ma simteam super dupa neau dat suc cu laxative...bine eu am baut doar un gat apoi am mers in camera lui cu fetele...si into noapte am dormit in camera prietenei mele si au venit si ei. apoi am mers in ex pana la buc si el am suna din 5 in 5 min eu eram in fata iar el in spate si vedeam sa-i zic sa ma lase o data in pace,. cand coboram tot nu ma lasa in pace ma tachina si la scoala imi facea cu ochiul si se uita lung la mine, dar cand a aflat ca imi place de el incepe sa fie tot mai distant acum daca il sun el ma face in mi de feluri, dar cel mai mult ma doare ca sunt compatibila cu el eu sunt balanta iar el gemeni oricum nu il voi uita P.S am uitat eu plec in Italia in vara asta si nu am mai intorc iar el se bucuracrying fundita puppy dog eyes?

.

| Trifan_Mery_1989 a răspuns:

Pai iti voi zice povestea mea de acum 4 ani. aveam 12 ani si m-am cuplat cu unu de 19.eu trebuia sa plec in Italia si veneam doar de revelion si vara.ne-am combinat pe 15 decembrie eu il iubeam dar dup o saptamana mi-a cerut sa fac dragoste cu el.eu i-am zis ca nu pentru ca sun inca mica dar el insista si insita dupa un timp i-am zis ca dac mai ia v despre asta nu mi vb cu el iar el sia cerut scuze spunand caii pare rau. dupa 2 ani de relatia a zis pe 3 iulie.acum esti pregatita sa face dargoste te am asteptat 2 ani.iar eu am zis nu-s mi-e frica.el imi zice lasa totul o sa fie bine. apoi pe 10 iulia am fost acasa la el si am dormit acolo el ma intins pe pat si a incercat sa ma convinca sa o fac dar eu am refuzat. dupa 1 saptamana a zis sa ne intalinm iar eu am zis ok. eu m-am dus si el m-a luat in brate m-a sarutat si mi-a zis la ureche ca are cancer.auzind cuvintele lui am inceput sa plang iar el mi-a zis :nu plange lasa-ma pe mine sa mor u gaseste pe altcineva.eu zi. nu ma intereseaza ce esti bolnav eu te iubesc si o sa stau u tine pana in ultima clipa. dupa de revelion el era in spital si la 12 noapte tinaduma in brate a murit si acum sufer pr el chiar daca am stat cu alti baieti mereu ma gandesc la el nu pot trece peste asta.va zic ca superinta daca o scrii pe nisip se duce dupa un val daca scrii pe zapada se duce dupa soare dar daca o scrii pe suflet va ramane acolo mereu pana teieturile se vor vindeca crying asta e povestea mea crying nerd

| V3n0m95 a răspuns:

O fată şi un tip circulau cu viteza de 100 km/h pe o motocicletă.
Fata: Mai încet, mi-e frică.
Tipul: Nu, este distractiv.
Fata: Nu nu este, te rog! E atât de înfricoşător.
Tipul: Atunci spune-mi că mă iubeşti.
... Fata: Te iubesc, încetineşte.
Tipul: Acum, îmbrăţişează-mă cât poţi tu de tare
* Ea l-a îmbrăţişat *
Tipul: Poţi să-mi scoţi casca şi pune-o pe tine, mă deranjează.
A doua zi, în ziar: "O motocicletă s-a izbit într-o clădire din cauză că a rămas fără frâne.
Două persoane au fost în accident, dar numai una a supravieţuit."
Adevărul era că la jumatatea dumului tipul si-a dat seama că motocicleta nu mai frânează,
dar el nu a vrut ca fata să ştie.
În schimb, i-a cerut o îmbrăţişare
şi să-i spună că îl iubeşte o ultima dată.
Apoi, el i-a cedat casca, astfel încât ea va trăi,
chiar dacă aceasta însemna că el va muri.

| lory172 a răspuns:

Eu am fost cu un baiat timp de 3 ani. A fost foarte frumos dar dupa un an am inceput sa ne certam ne-am racit, iar eu am simtit ca era altceva la el dar am zis ca mi se pare mie.Intr-o zi ne-am despartit si nu neam mai vazut, mentionez ca timp de un an ne-am vazut in fiecare zi..acum insa nu ne mai vazusem de cateva zile. Cand odata veneam de la piata sau unde fusesem si ma intalnesc cu el si cu 2 prietene ale mele(erau cele mai bune prietene ale mele) si nici nu mau bagat in seama, nici unul nici macar prietenele mele care nu aveam nimic cu ele nu ne certasem, in fine am trecut pe langa ele le-am respectat decizia de a nu ma saluta si mi-am vazut de drum. Dupa cateva luni sa vad o poza cand prietenul meu o tinea pe una dintre prietenele mele cele mai bune in brate, am crezut k nu vad bine, dar asta era adevarul.Nu i-am zis nimic si nu neam vorbit cam o luna de zile pana intr-o seara cand m-a sunat foarte tarziu si am vorbit cu el 5 ore la tel si mi-a spus ca a fost cu cea mai buna prietena a mea...in seara aia am crezut ca innebunesc nu-mi venea sa cred..cum a putut sa-mi faca asta...a 2 zi trebuia sa ma duc la scoala, dar nu m-am dus m-am intalnit cu el si am vb si mi-a aratat mesajele de pe prietena mea care ii zicea te iubesc etc. Daca ma credeti am plans toata noaptea, de cand mia recunoscut pana ne-am intalnit si cand ne-am intalnit m-a luat in brate si eu tot plangeam, intr-un sfarsit nu am mai rezistat de atat plans si mi s-a facut rau.el eraq foarte preocupat de starea mea..ma ajutat sa-mi revin si sa numai plang si apoi m-a sarutat, iar eu am acceptat pentru ca il iubeam foarte mult si nu puteam sa stau fara el. Apoi am vorbit cu "prietena mea cea mai buna"si am intrebat-o daca are ceva sa-mi spuna si a zis ca nu si i-am zis ca am aflat tot ce s-a intamplat si a inceput sa isi ceara scuze. Dupa cateva zile mi-a scris o scrisoare si i-a dat-o unei prietene comune sa mi-o dea..si isi cerea scuze ca ii pare rau k nu stie ce a fost in capul ei.Si eu la randu meu i-am trimis o scrisoare si i-am zis NU TE CREDEAM IN STARE DE ASA CEVA si i-am mai zis sa se fereasca de mine, deoarece eu sunt o persoana mai razbunatoare si vroiam sa o bat..ma rog eu m-am impacat cu prietenul meu si nu am mai vazut-o pe tipa nici in momentul de fata, se tot fereste de mine si spun ca inainte aveam aceiasi prieteni.Au trecut ani si incepusem ca ne certam des ne desparteam dupa ne impacam si tot asa. Apoi la ziua unui baiat m-a inselat inca o data cu prietena unui prieten de-al lui sa-i spune(K)au plecat de la petrecere impreuna cu un al baiat cel mai bun prieten al prietenului meu sa-i spunem (D) ca scuza, iar eu cu gagicul fetei respective sa-i spunem(R)ii cautam ca 2 prosti in timp ce ei se sarutau..intr-un sfarsit sau intors dupa 1-2 ore si l-am intrebat unde a fost si mi-a spus ca au fost la liceu la prietenul meu ca sa se sarute D cu K, am zis ca asa el, l-am crezut, desi mi s-a parut ciudat.A doua zi ma suna prietenul(R) fetei respectine(K) sa-mi spuna ca a vb cu baiatul la care era petrecerea si ca i-a zis cadefapt prietenul meu si cu K s-ar fi sarutat si mi-a zis ca se intalneste cu K sai spuna ca stie tot si sa vada daca recunoaste.Baiatul ma suna intr-un sfert de ora sa-mi spuna ca a batut-o pe fata(k) si ca a recunoscut ca sau sarutat.Am crezut ca, cade cerul peste mine, transversam strada fara sa ma mai uit nu imi mai pasa de nimic nu mai conta nimic, iar eu m-am impacat cu el dupa cate mi-a facut, dar nu a durat mult cam dupa 1 saptamana ne-am despartit de tot si am intalnit un alt tip care imi ofera tot ce nu avea el dar eu ma mai gandesc la el iar el tot posteaza pe facebook tot felul de chestii referitoare la mine dar nu cred ca il pot uita vreodata deoarece a ocupat un loc foarte important in sufletul meu si poate o sa ramana acolo mereu.Asa ca fetelor aveti mare grija de cine v-a indragostiti si pentru cine puneti suflet si am doar 19 ani dar am o experinte de viata cat nu o au uni la 40 am trecut prin foarte multe mai ales relatii si acum sunt foarte atenta cu cine stau si pentru cine pun suflet deoarece am luat-o de foarte multe ori "ochi", dar asta e viata mergem mai departe indiferent de urmari. Sper sa invata-ti din greselile altora si sa aveti grija sa nu le repetati.Va multumesc si ma scuza-ti pentru greseli dar sunt foarte obosita:*

| Me_2077 a răspuns:

Povestea mea a inceput prin ianuarie 2010.cand am inceput sa vorbesc pe mess cu un baiat care fusese iubitul unor prietene.La inceput vorbeam doar de plictiseala si el avea prietena dupa cateva luni prin aprilie imi vorbea din ce in ce mai frumos si eu nu acceptam ca il iubesc spuneam ca il consider un frate.dar niciodata nu am stat fata in fata decat pe mess.in mai am iesit prima oara.pentru ca imi era rusine am luat niste prietene cu mine si am fost la un prieten de al lui acasa. cat am stat acolo el s`a dat la una din prietenele mele.ma durea da` am tacut.in seara aceea el s`a combinat ca prietena mea. Kand am aflat am inceput sa plang asa tare si acum imi aduc aminte.am reusit sa-i despart cumva.si mi-a zis sa fim impreuna.am acceptat.am fost 2 luni si el si-a batut joc de mine mereustraight faceDar il iubeam prea mult si nu puteam sa ma despart de el.in fine a trecut totul ne-am despartzit in ziua cand faceam 2 luni si de data aceea a fost definitiv.Au trecut vreo` 6 luni de atunci si eu inca ma mai gandesc la el.chiar daca imi vorbea foarte urat si nu m`a iubit niciodata.Inca sper sa il fac sa ii para rau.straight facepentru ca desi neg inca tin la el asa km era... Sper ca ti-am fost de ajutorstraight face

| lerQa a răspuns:

Eu credQa.nu trebuie s-a cauti povesti triste de dragoste... oricum nu vei intelege niciodata sensul lor. daca nu vei trece si tu prin una

| lerQa a răspuns:

Pentru ce tie aceste povesti? oricum pina nu vei trece si tu prin una nu vei intelehe sensul lor.winking

| teomor81 a răspuns:

Foarte Trai Povstile nota 10 pup Y love you

| KaTaLyNa1989 a răspuns:

Hai sa iti povestesc povestea mea.totul a inceput pe un chat. el vroia f mult sa stea cu mine dar eu eram o fire care nu ma lasam asa usor cucerita.intr-un final ne-am combinat. dar la inceput eu o luam ca pe o gluma. dar trecand timpul am inceput sa tin la el.si chiar sa il iubesc enorm de mult.au fost certuri intre noi f multe. dar iti voi spune cateva.in luna decembrie era ziua mea.pe data de 3. iar pe data de 7 decembrie noi faceam 7 luni de cand eram impreuna dar nu ne vazusem niciodata face2 facesad. imi era f greu sa stau fara el.mai ales de ziua mea, si i-am zis si lui la care el a inceput sa planga. tatal lui l-a vazut plangand si la intr ce are(tatal nu stia ca intre noi era o distanta de 600 km, credea ca eu sunt din oras cu el). la care el ii spune tot. tatal lui s-a enervat si sa opus relatie noastre.eram disperata nu stiam ce sa facsad. iar intr-o seara am vb cu el la tel si i-am sp tot ceea ce simtim unu pentru celalalt si i-am mai cerut o sansa sa ne inteleaga.si intr-un final ne-a inteles.de sarbatori el a venit la mine. a stat o luna.au fost cele mai frumoase clipe din viata mea day dreamingdar a trebuit sa plece iar acasasad si mi-a promis ca vine inapoi. a mers bine pana in luna martie.cand baiatul meu nu mai era preocupat de mine.cunoscu-se alta fatacrying. pe data de 7 decembrie ne-am desp. exact in ziua cand am facut 10 lunicrying eram distrusa. zile intregi nu dormeam si nu mancam nimic. pur si simplu ma distruheam singuracrying. au trecut 3 saptamana in caretristetea si-a pus amprenta pe viata measad. dar intr-o zi primesc un tel cu nr ascuns.era el.ma sunat sa vada ce fac. mi-a zis ca nu mai era cu acea fata. dar in acest timp eu ma schimbase-m foarte tare.eram rece.orgolioasa.ii parea rau pentru ceea ce a facut.ma iubea mult.intr-o seara m-a sunat cel mai bun prieten al lui si din vorba in vorba a reusit sa ne impace.in mai a venit iar la mnday dreaming nu a stat mult dar a fost perfect. a plecat acasa dar dupa scurt timp s-a intors inapoi la mine si am stat 2 luni impreuna:X:X.nu pot sa zic ca au fost doar zile roz.ne-am mai si certat dar am trecut cu bine pentru ca eram unu langa celalalt.in septembrie a trebuit sa plece de la minecryingmai avea scoala de terminat. dupa doua saptamana relatia noastra a inceput sa fie tot mai rece.nu stiam ce se intampla cu el.pana intr-o zi cand mi-a zis ca nu vrea sa mai fim impreuna. dupa cateva zile am aflat tot de la el ca de fapt fumeaza iarba.si nu mai e el cel care era o data, cel pe care eu il iubeam si imi dadeam viata pentru elcryingacum stau singura in camera mea si ma gandesc la toate clipele frumoase petrecute impreuna.nu stiu daca am sa ma obisnuiesc vreodata fara el. e singurul baiat pe care l-am iubit cu adevarat si pe care ma sa il iubesc mult timp de acum inaintecrying

| cici96 a răspuns (pentru KaTaLyNa1989):

Ce frumos happy si trist { la fel ca si povestea mea sad sad }

| thelasthero a răspuns (pentru KaTaLyNa1989):

8/9/2012 cum e? Ai trecut peste?

| littledeea97 a răspuns:

Totul a inceput dintr-o simpla intamplare Nu si-ar fi inchipuit ca vor ajunge sa fie vreodata impreuna Dar s-a intamplat Se cunosteau de cativa ani Fara sa fie intre ei ceva mai mult decat amicitie Poate ca a durat destul de mult pana ca ei sa-si dea seama ca se iubesc Din ziua in care s-au hotarat sa fie impreuna Nu a mai existat zi sa nu se vada Era asa de frumos. armonie dragoste Credeau ca nimeni si nimic nu le-ar strica fericirea Pacat ca exista lumea rea si invidioasa Multe intrigi vorbe de tot felul rautati Ii faceau sa se certe din ce in ce mai des Din focul ce ardea in sufletele lor. Incet incet la fiecare cearta ramanea o urma de cenusa Zilele parce treceau mai greu Se vedeau din ce in ce mai rar Certurile continuau In schimb dragostea ramasese la fel Ea ar fi facut orice pentru a inceta aceasta pasa proasta a relatiei si s-a hotarat sa vorbeasca cu el -Iubitule Ce va mai ramane din dragostea noastra Daca la fiecare pas exista o scanteie? Te rog spune-mi ca inca ma iubesti Si niciodata nu o sa pleci de langa mine Orice s-ar intampla. Cu fiecare vorba el o ranea mai mult Simtea ca nu o mai iubeste ca la inceput Ceva se intamplase Si atunci ea a hotarat sa puna capat relatiei I-a trimis un mesaj scris printre lacrimi Cu sufletul ranit inima sfasiata lumea se naruie peste mine Nu pot sa inteleg cum s-a ajuns pana aici ne iubeam atat de mult De la ce a pornit totul? Mai bine punem capat aici decat sa mai suferim in continuare Te iubesc si nu o sa te pot uita niciodata Si daca voi fi nevoita sa mor Voi lua cu mine in mormant dragostea ce ti-o port Si daca intr-o zi vei vrea sa-ti amintesti de mine, cauta-ma. ADIO!" Dupa acest mesaj dureros Astepta un raspuns din partea lui oricare ar fi fost Se facuse deja 3 dimineata Nu primise nici un raspuns Isi pune capul pe perna si incearca sa doarma De dimineata se trezeste si se uita direct la telefon Insa nu avea nici un raspuns Totul ii parea confuz De fapt el oare chiar asta vroia? Zilele treceau ea nu mai manca nu mai vorbea cu nimeni In una din zile a vrut sa iasa In parcul unde se vedau ei zi de zi In speranta ca poate il va intalni Asa a si fost el statea pe banca lor S-a dus spre el l-a strans in brate l-a sarutat Dar el vazandu-si prietenii a impins-o si a plecat cu ei Ea a ramas pe jos si plangand Si-a jurat ca n-o sa-l mai caute niciodata Pe drum trece pe langa un lac. Unde si-au jurat iubire prima data statea pe un pod Plangea isi amintea tot ce-a fost frumos. A aruncat simbolul dragostei lor verigheta, Apoi, simtind din nou indiferenta lui Si-a dat seama ca viata fara el nu mai are rost Si s-a aruncat in gol de pe pod Luandu-si viata Poate intamplarea a facut ca el sa fie in apropiere Si sa o vada a sarit dupa ea Dar nu a mai gasit-o lacul era foarte adanc A iesit a fugit dupa ajutor dar a fost in zadar Cand au scos-o era deja moarta Era trist a luat-o in brate a urlat spre cer Te Iubesc! de ce ai facut asta? S-a facut seara ea statea in sicriu Imbracata intr-o rochie de mireasa superba El era imbracat in ginere Statea aplecat peste sicriul fetei sarutand-o pe frunte Si soptindu-i la ureche Cat de mult o iubeste Si cat de rau ii pare ca a ascultat de prietenii lui "Doamne! ce-a fost in capul meu De ce nu mi-am ascultat inima iubito? De ce a trebuit sa ascult de altii? De ce Doamne a trebui sa se intample o tragedie Ca sa-mi dau seama de ce am pierdut? Era tot ce aveam mai drag pe lume Era sufletul meu, bucuria mea! Ce e viata mea fara tine? NIMIC La inmormantare cel mai greu moment... Toata lumea plangea.totul era o drama. El era pierdut absent. Nu vorbea nu facea nici un gest Decat plangea si se uita in gol Toti. Au plecat, el a cerut sa mai ramana un pic acolo langa mormant. A scris pe copacul de langa mormant: "Vom fi din nou impreuna te iubesc" Atunci a scos un cutit Si l-a infipt drept in inima Sangele curgea siroaie Ultimele sale cuvinte fiind "N-am stiut sa te pretuiesc cand te-am avut langa mine" O alta drama moartea baiatului La doar o zi dupa inmormantarea fetei Familia baiatului a cerut insistent Ca el sa fie imormantat langa ea Asa a si fost Dupa 1 an Cele doua familii se intalnesc Pentru a face parastasul celor doi Vorbele erau de prisos dar un singur sfat au dat: "Incercati sa apreciati pe cineva cand il aveti alaturi Caci dupa aceea este aproape imposibil... Sa mai recuperat

| Gabriela_Danuta_1997 a răspuns:

Sa va spun povestea mea...Eu eram in clasa a 5-a el in clasa a 8-a la noi in scoala se facea de servici pe clase si el a ales sa vina in clasa la mine eu eram la soba repetam la geografie el incepu sa zambeasca cand ma uitasem inspre el, el venea inspre mine in alta zi a venit la mine intr'o marti mi-a zis ca ii place de mine si k vrea sa fiu a lui am acceptat.am fost vreo 3 luni impreuna dupa care ne-am despartit am fost despartiti o saptamana dupa care de 8 martie a venit la mine cu un buchet de trandafiri :X era la inceputul orei de geografie toti colegii erau in banci eu eram in fata clasei toti se uitau la noi ca la cinema.am acceptat el m-a sarutat iar dupa a plecat la ora am stat impreuna 2 luni si a intervenit fata pe care o urasc si o voi ura toata viata pe nume Ana au stat ceva timp ei 2 impreuna in acel timp am fost si eu cu un baiat dupa ce m-am despartit eu de acel baiat si el de acea fata ne-am impacat din nou ieseam de la ore, ne intalneam dar relatia a durat 6 luni si ceva ne-am despartit si a fost doar din cauza accelei fete dar el inca isi cere scuze si imi trimite sms dar nu le mai dau importanta deoarece eu acum sunt cu un baiat pe care il plac de 6 luni happy acum totul e minunat dar candva a fost un cosmar am plans zi si noapte ma duceam la scoala plangand adormeam plangand dar acum mie mi-a trecut dar el a vrut sa se arunce in fata unei masini dar la salvat un coleg de al sau totul a trecut dar nu voi uita prima dragoste si nici primul sarut!

| Larisa_8782 a răspuns:

Da am si eu o poveste de dragoste care nu s-a terminat prea bine.totul a inceput cand am intrat in cl a 9 fiind din provincie cu toate ca invatasem in oras din cl a 4 cei cu care mergeam si ma intalneam pe autobuz acum erau persoane noi.am vazut intr-o zi un grup in spatele buzului format din 3 baieti A, I si C cel pe care l-am remarcat a fost A baiat dragut din apropiere de staul meu neam bagat in seama neam cunoscut putin neam dat seama ca ne stiam cand eram mici dar ne uitasem intre timp pentru ca timpul isi lasase amprenta.intro zi in buz cel pe care il remarcasem eu nu prea era interesat mai interesat era prietenul lui C decat el am facut schimb de numere dupa ce am coborat din buz el trebuia sa coboare mai in colo mi-a dat beep pe tel eram fericita ma gandeam ca daca ma combin cu el poate pot sa ajung mai usor la prietenul lui A, dar normal ca nu a fost asa asa ca am preferat sa raman cu el am stat cu el 6 lui in primele 2 luni nu imi prea pasa de el adica la scoala un coleg de la o alta clasa s-a bagat in seama la mine eu i-am zis prietenei mele cele mai buna si ea mi-a zis ca daca vreau sa ma cuplez cu el ca cu C stau la gara si in buz iar cu asta de la scoala stau la scoala ca ei nu au cum sa se intalneasca dar chiar a doua zi ne-am intalnit toti in gara nu stiam ce sa fac era o situatie asa jenanta nici unul nu stai de existenta celuilalt dar am trecut cu brio din fericire dar sa nu credeti ca C nu a aflat de el si cand a aflat dupa cateva zile m-a pus sa aleg intre ei si i-am pus in balenta ceva m-a tras spre C dupa acea alegere nu stai ce am patit paca ma jrazit m-am indragostit de el ca o nebuna nu mai puteam sa traiesc fara sa-l vad o zi macar ne vedem in fiecare zi mergeam pe barajul de langa orasul nostru cu inca un cuplu fericit eram in a 9 cer era minunat inainte de ziua mea cu 5 zile in iulie pe data de 7 mi-a zis ca nu mai vrea sa fim impreuna motiv ca el e singur si la vale si la deal ca eu nu prea ieseam eram in clasa a 9 cu un tata cicalitor pe cap si nu prea iesieam la discoteca cum vroia el acesta ar fi fost motivul dar am aflat mai tarziu ca cica nu ar fi putu trece peste ce i-am facut eu cu tipul de la scoala si din acest motiv s-a despartit de mine ca el a tinut la mine pana la faza aiai iar dupa nu a mai putut tine acum nu stiu ce sa cred am stat 5 luin singura in care am plans am urlat si m-a durut groaznic dar cu ajutorul unei verisoare si cu o prietena buna am reusit in acea vara sa trec macar putin peste nu spun ca si acum ma mai gandesc la el cate o data a ramas in sufletul meu si nu mi-l pot scoate chiar daca sunt cu altcineva de 2 ani si 8 luni aproape nu l-am uitat si nu cred ca il voi uita vreodata si el are o iubita e colega cu mine de clasa ea stai ca eu inca tin la el dar la un moment dat dupa ce el tot a insistat la ea safie impreuna i-am zis sa spuna da ca nu ma mai deranjeaza dar m-a deranjat acum au un an si ceva de cand sunt impreuna din cate stiu sunt fericiti si unori ma bucur dar alteori nu prea.tin la prietenul meu actual mult dar nu cred ca il voi iubi vreodata cum lamiubit pe C.pentru ca prima iubire nu se uita mai ales daca a fost neimplinita.euva doresc mult succes in dragoste dar sa nu puneti asa mult suflet pentru ca credeti-ma e mult mai bine:*sad

| Cocarcea_Olgutza_1996 a răspuns:

Eu cred ca vei intelege sensul lor atunci cind vei trece prin asa problema mare...))happy

| bodolici a răspuns:

POVESTE ADEVARATA

Incerc sa incep aceasta poveste vesela cum de altfel a inceput si ea era o zi frumoasa de vara poate prea frumoasa si sincer cea mai norocoasa zi din viata mea!
Intalnimdu-ma cu un prieten mai vechi nu ne vazusem de mult hotarasem sa iesim putin sa mai vorbim sa mai povestim sincer viata mea era total diferita nu puteam si nu credeam vreodata ca o sa vad lucrurile din acest punt de vedere.In drum spre casa se intalneste cu o fata dar privindo nu-mi venea sa cred cata frumusete putea sa incapa intr-o persoana ochii ei erau atat de sclipitori ca niste diamante pretioase gurita atat de mica de dulce era perfecta!
Vazand asa am hotat sa o fac prietena mea cu toate ca nu credeam ca ar fi vreo sansa.Am devenit prieten si cu ea in cateva zile ieseam cu totii in oras si spre norocul meu doar ce se despartise de prietenul ei pe care il iubea mult iar eu am devenit umarul pe care poti plange asa ca era oficial in fiecare zi reuseam sa ma apropii de ea din ce in ce mai mult.Intr-o seara eram cativa prieteni iar ea incepu-se sa zambeasca o vedeam mai fericita o vedeam schimbata cumva am presupus ca am si eu o parte dar intr-un sfarsit am obseravat ca ii eram simpatic si dintr-o gluma mia dat un pupic am ramas blocat dupa care mi-am revenit va zic sincer nu am simtit niciodata acel fior pentru prima data in viata mea eram fericit cu adevarat doar pentru acel sarut era atat de dulce atat de moale atat de.nu am cuvinte.La scurt timp am hotarat sa ramanem impreuna dar nu putea fi ceva serios asa ca stateam impreuna doar pentru a nu sta singuri,a durat doua saptamani un vis pentru mine ma vrajise aceasta fata ma facuse praf nu mai eram bun de nimic ma gandeam doar la ea dupa doua saptaptamani hotarase sa o terminam si se impacase cu fostul ei prieten sincer nu aveam nimic cu el doar ca il uram din toata inima nu-l suportam nu puteam sa il vad in fata ochilor il uram la propriu.A ramas cu el o saptamana dupa care iar sau despartit in una din seri am mers cu toti la discoteca neam intors spre dimineata,toti sau despartit iar ea ma rugat sa o duc pana in fata blocului binenteles ca am fost de acord dar inainte sa plece am rugato sa ramana cu mine zece minute in parculetul din fata blocului si a fost de acord.
Ne-am asezat pe o banca am vorbit eram cei mai buni prieteni dar nu asta era planul meu intr-un moment potrivit am incercat din nou sa o sarut dar ea a intors capul mia zis: NU, NU E BINE SUNTEM DOAR PRIETENI m-am simtit foarte prost dar totusi eram mort dupa ea asa ca am hotarat sa ramanem prieteni cei mai buni prieteni mi-am promis mie ca nu o sa mai incerc niciodata sa o sarut.Zis si facut zilele treceau iar prietenia se intarea din ce in ce mai mult eram foarte naiv atat de naiv incat nu observam ca pe zi ce trece se indragostea tot mai mult de mine.
In una din seri am iesit impreuna mai multi si stand la vorba niste baieti sau legat de ea m-am ridicat si le-am zis:"e prietena mea asa ca vedeti-va de treaba" sau linistit am iesit afara si neam asezat cu totii pe o banca nu o sa uit niciodata seara aceea ea sa asezat langa mine ma privit in ochi fara sa imi dau seama ma sarutat am ramas blocat pentru a doua oara si am intrebat-o ce faci? ea sa simtit prost si a plecat fara sa-mi raspunda.Ajungand acasa imi trimite un mesaj in care isi cerea scuze pentru ce facuse.A doua zi ne-am vazut si sincer imi era cam rusine sa o vad si credeti-ma ca nu sunt o fire timida doar ca in prezenta ei eram un nimeni dar mi-am luat inima in dinti si am vorbit cu ea o senzatie de neuitat dealtfel am vorbit ne-am dus la ea acasa mai multi pentru ca parintii ei erau plecati ma servit cu o cafea dupa care sa asezat langa mine nu am mai zis nimic am luat-o in brate am sarutato am simtit pana in adancul inimii acel sarut.Era oficial eram impreuna pe bune de data asta am ramas impreuna cam doua luni dupa care intr-o zi aveam ceva de facut am plecat pentru o saptamana.Binenteles o sunam iar sera am sunato din nou un moment care ma marcat enorm a tacut pentru o secunda dupa care mi-a zis TE IUBESK MAMI simteam ca zbor pentru prima data am realizat ca chestia cu fluturi din stomac e adevarata am realizat ca vreau sa o tin in brate sa o strang tare la piept sa nu o las niciodata sa plece iam raspuns SI EO TE IUBESK nu am dormit in noaptea aceea.A doua zi dis de dimineata mi-am facut bagajul si am hotarat sa ma intorc acasa sa intamplat in asa fel incat am ajuns seara ploua tare intr-un sfarsit am ajuns ea era acasa am rugato sa coboare a coborat parca o vad in fata ochilor era atat de frumoasa si imi lipsise atat de mult era atat de minunata am luato in brate am sarutato si am stranso in brate simteam ca e doar a mea simteam ca nu imi mai doresc nimic.Nu stiu daca vreodata in viata ai avut aceasta senzatie cand ai tot ce iti doresti cand ai tot ce vrei asa era ea pentru mine in secunda aceea nu-mi doream nimic de la viata daca o aveam pe ea nu imi mai trebuia nimic.Dar ea era inca minora chiar mica si era virgina sincer nu era o problema pentru mine nu imi doream decat gurita ei si eram dispus sa o astept o viata dar sa intamplat in asa fel incat sa intamplat sa facem dragoste de nedescris sentimente pe care nu le mai avusem niciodata inainte imi inundau tot corpul era ceva nou pentru mine,pentru prima data in viata simteam ca am un scop ca pot lupta pentru ceva care merita cu adevarat si sincer nu eram genul de baiat care sa stea dupa o fata prea mult timp dar ea era mai minunata pe zi ce trecea! La scurt timp am cunoscut-o pe maicasa nu va doresc sa simtiti asa ceva ea ma ura eu o uram deci ne uram reciproc fara nici o indoiala.Nu a fost de acord cu relatia noastra si am lupatat foarte mult cu parintii ei ne vedeam cateva minute pe zi fara sa stie nimeni din ceva atat de minunat devenise foarte dificila relatia doar din cauza parintilor ei,dar din prea multa dragoste am luptat si as fi luptat pana la ultima rasuflare pentru ea am pus la spate toate vorbele urate pe care le auzeam dar cel mai important am ramas impreuna pana cand parintii ei au vazut ca ne iubim prea mult si au fost de acord intr-un fel sau altul.Dupa un timp mi-am luat pemisul de conducere si din moment ce parintii mei erau plecati din tara am fost nevoit sa plec si eu la ei dar aveam inima impartita nu puteam sa o las ma lega ceva era ea viata mea cu toate astea am cautat o solutie am hotarat sa ramanem impreuna chiar daca eram departe unul de altul a fost bine cat a fost dar relatia la distanta creaza iluzii in mintea ta chiar daca nu sunt nici pe departe adevarate iar cum eu eram extrem de gelos si esti gelos doar atunci cand iubesti cu adevarat deci ne certam mai mereu.
Am trecut peste toate certurile am reusit dar imi era atat de dor de ea trecusera cateva luni nu puteam sa mai dorm de dorul ei asa ca am renuntat la tot am plecat inapoi am ramas acasa cu ea nimic de zis fericire maxima dar lipseau banii nu prea puteam sa ma descurc cum am facut cum nu am facut m-am descurcat am duso asa patru luni dar nu mergea am hotarat "mami plec o sa muncesc o sa fac ceva pentru noi"sa ne luam o casa sa ne facem un viitor cat de greu ar fi,asa ca am plecat la scurt timp am avut o cearta puternica in urma caruia ne-am despartit de tot.Din nou zic nu doresc la nimeni sa simta ce am simtit eu cand la doua saptamani ea isi gasise deja pe altcineva am cazut la pamant cu totul nu mai eram om nu mai stiam de mine de nimic ma distrus si cu toate astea am hotarat sa o las sa fie fericita pentru 4 luni de zile am stat singur nu m-am apropiat de nici o fata suferinta facea parte din viata mea de zi cu zi.Dupa un timp mi-am gasit si eu pe cineva dar nu era nimic nu puteam sa gasesc pe nimeni asa cum imi doream eu cu adevarat nu,nu am incetat nici o secunda sa o iubesc la fel ca in prima zi la fel ca atunci cand iam zis pentru prima data TE iubesc.Dupa un timp trebuia sa ma duc la o inmormantare la cineva in tara asa ca m-am intors sincer nu stiu cum de a auzit cum de a stiut stiu doar ca am vazut-o in fata mea cand am ajuns se schimbase atat de mult ma luat in brate am simtit ca ma topesc.Se schimbase enorm de mult nu imi venea sa cred ca era ea asa ca am profitat de ocazie ca eram acasa am stat cu ea tot timpul asta dar cand am sarutato doamne iar acel fior ma cuprins ma indragostisem pentru a doua oara si ea la fel asa ca ne-am impacat nu era totul pierdut o raza de speranta era din nou in viata mea. Ea era inca minora eu binenteles ca m-am intors si am lasato iar singura la o luna imi zice mami mie dor de tine foarte tare eu fug de acasastraight face si asa si a facut a fugit de acasa si a venit la mine dar nu asta era problema ci ca tatal ei era POLITIST.Greu sincer foarte greu dar am riscat tot am mers mai departe doar ca nu a stat la mine mai mult de o zi pana ce a gasito si a aduso inapoi dar ceva se schimbase au observat ca ne iubim atat de mult ca nu este nimic ca dragostea noastra si ca era foarte puternica asa ca au fost de acord neam vazut mai des a fost ca un vis cel mai frumos vis de fapt.Totul a mers bine pana cand am calcat stramb nu am inselato dar a deranjato enorm de mult si doare si cand iti povestesc am incercat sa fac ceva si eu si ea la fel dar nu cred ca mai era ceva de facut atatea lacrimi sunt si vor mai fi atatea pareri de rau atatea lucruri nespuse doua inimi zdrobote iata aici sa incheiat toata aceasta poveste o poveste prea frumoasa o poveste atat de minunata sincer ma marcat pe viata nu am uitato nu o uit si nu o sa o uit niciodata e tot ce am avut mai de pret pe pamant a fost cea mai mare fericire a fost cea mai mare bucurie regret din toata inima toate planurile pe care le aveam regret tot ce nu sa intamplat tot ce am stricat tot ce nu mai poate fi e foarte greu printre lacrimi iti zic te iubesc mai mult ca niciodata nu te poate inlocui nimeni si nimic pe acest pamant nu o sa incetez niciodata sa te iubesc si iti multumes din inima ca ai fost a mea iti multumesc ca mai iubit si ca am fost viata ta candva si sper o sa mor sperand iubitha