| bluesky a întrebat:

Imi spuneti niste statusuri de iubire triste/fericite in engleza si romana?

40 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Buna!, http://www.yahoostatus.ro/statusuri-triste.php numai bine, pa!

| ☼loli☼ a răspuns:

Foloseste versurile de la melodiile de dragoste care iti plac, e cel mai dragut asa big grin

| bluesky explică:

Va multumesc dar stiam si eu de siteurile astea.Eu ma refer la un status anume, care v-a impresionat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am zambit, m-am indragostit, am iubit, am regretat, am suferit...Asta inseamna ca am trait...

| Silvia a răspuns:

Un zambet nu inseamna fericire, asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericit, poti rade cand inima iti plange...

| daii a răspuns:

"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"
1"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange."
"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"
"Reprezint un simbol a tot ceea ce ati avut si n-ati putut pastra"
"Am gresit din nou:am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta.Am Intrebari De Pus.Raspunsuri De Dat.Ganduri De Ascuns si OAMENI DE UITAT!"
"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"
"Vei ramane o amintire intr-un vis fara sfarsit!"
"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."
"Iti va fi dor, iti va fi rece, timpul nu vindeca...ci doar trece!"
"Vei cauta privirea mea, in fiecare "ea" din viata ta!"
"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti, pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."
"Sa tii la cineva este usor. dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"
"Cel mai trist lucru in lume, este acela, ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el."
"Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!"
"Am plâns ascultând muzică şi privind fotografii. Am dat telefoane doar pentru a asculta o voce. Am fost indrăgostită de un surâs. Am confundat sentimente. Şi am iertat greşeli de neiertat!"
"Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis."
". am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti'e "dor si doare"!"
Si multe altele. daca mai vrei, lasa-mi un mesaj pe privat.

by daiiwinking

| Bacemi a răspuns:

Prefer sa iti ofer niste statusuri originale :

Eu te-am iubit si te iubesc / Dar nu te-astept caci vreau sa cresc

Ca parasesc pe soare sau pe luna, a ta iubire mi-e mai luminoasa

| OglindaOarba a răspuns:

Bunakiss

Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte

Iubirea, e un cuvant care te face sa plutesti, sa visezi, dar nimeni nu a spus ca tot ea te face sa suferi. Cand suferi din iubire pierzi toate visele

Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti?

Dragostea incepe cu o gluma si se termina cu un suspin

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc... supara cel ce iubeste... cel iubit isi bate joc

Alfabetul incepe cu litera "a", numaratoarea cu "1", tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine

Iti doresc sa mergi pe un drum numit VIATA, sa te impiedici de un ciob numit NORAC, sa cazi intr-o prapastie numita FERICIRE, si ca culegi o floare numita IUBIRE!

Daca vreodata luna nu-ti va fi aproape, daca soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: iubirea mea, care niciodata nu te va lasa

Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea

Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit

In lume sunt 8 minuni... 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu... aceea esti tu iubirea mea

Daca inima te lasa la mine sa te gandesti trimite-mi macar un msg ca sa vad ca ma iubesti

Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic

Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare

As vrea sa fiu o stea... o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea

Daca as amaneta un gram din dreagostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva sper ca esti bine

Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind. E o taina pe care indragostitii o ascund de frica lumii cand taina e descoperita dragostea se stinge ca un cliseu fotografic expus la lumina

N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti

Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine

8 litere, 2 cuvinte, 1 singur inteles - Te Iubesc

Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si prietenia incepe cu tine si cu mine

Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu

I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine

Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume; cel mai trist lucru este sa suferi din iubire

Dumnezeu a creat niste ingerasi si i-a pus sa se joace, dar unul era asa de dulce si de dragut incat ceilalti l-au aruncat pe pamant. Te-ai lovit?

Traiesc pentru tine pentru ca ma faci sa imi bata inima repede atunci cand te vad, traiesc pentru tine si nu imi pasa de ceilalti... Te iubesc pentru ca esti tu, mereu langa mine sau in gandul meu

In rai fara tine e moarte e gheata, Si in iad linga tine e bine e viata!

Sunt un politist si te arestez pentru ca esti tu. E ilegal sa fii atat de frumoasa si sexy. Sentinta este inchisoare pe viata in inima mea

Picioarele tale sunt obosite? Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua

M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogat sunt

Back to top

eh... sper sa iti placahappy... te pupkiss:X:X

| sam a răspuns:

In jumatate de ora intru in operatie! doctorii mi'au spus ca o sa imi scoata tot ce simt pentru tine... straight face

o a vina un moment cand o sa imi spui:Acum sunt pentru tine, nu pentru ea! eu o sa iti raspund:ai fost pentru mine, acum fii pentru ea!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe net : citate despre fericire, sau citate despre tristete. Vei avea destula materie prima. Cheers!

| pysyuctzza a răspuns:

I love you atat de mult incat atunci cand merg la brat cu tine i belive ca mor, si sunt so happy cand toti look at us, ma gandesc just at you, i'm existing doar pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma intreaba zilele daca mai vi si noptile daca mai sti ca locul tau e aici langa mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://ymstatus.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce bine ar fi daca ai fi mereu asa cum esti cand suntem amandoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cauty gasesty daca nu ramai cu intrebarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fericita si ma simt iubita

| zapacel a răspuns:

"Dar eu ma voi gandi la ei mereu... doi ochi caprui ce i-am iubit doar euu" sper sa iti placa.
"Ai cea mai calda privire si cel mai dulce zambet"
" Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza… "
"Sa iubesti e basmul cel mai frumos din carticelele tale nemaipomenit ilustrate. Singura poveste pe care, daca ai grija sa îti pastrezi sufletul de copil, poti oricând sa o transformi în realitate "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ne desparte 100 de pasi fa tu unul cai fac eu pe cei 99 sper sati placa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I miss you

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se scrie an engleza am iubit

| CosmiiX a răspuns:

Cu тiмpu` am învăтaт să тac, să ƒac... cu тiмpu` am învăтaт să тac si să bag la cap…тøт тiмpul cu capu` sus si pяiviяea dяeapтă, niciødaтă nu sтii ce тe asтeapтă •"

Se uita ca fraeru inapoi. Abia acum isi da seama ce-a avut si ce-a pierdut cand ma vede ca ii zambesc frumos isi da seama cat de prost a fost.si e! ↑`Uite` cuм toti яåмân blocati` când apaяe ea. `Uite`cå toatå luмea o vяea

Nu` t` bucura daca`ti zambesthee`!winking. Eu sunt` printesa` lui si` p m`ne m` iubeste`!:X

Poate ca m`am schimbat. Poate m`am saturat. Poate nu vreau s`aud. Poate ca mi`e de`ajuns. Poate ce`a fost. s`a dus"

Poate nu trebuia sa-mi fac atatea ganduri Poate ca te-am iertat in mult prea multe randuri Credeam ca si iertarea are-un rost Dar ai plecat si asta a fost...

Fetele mele. sa va mai spun ceva : baietii fara fete nu pot rabdawinking! Arati bine, esti desteapta, il faci! Dar daca pui botu` la vrajeala lui te dezbraciwinking!

Ma amuza baietii care se vaita ca au suferit din dragoste si ca nenorocita dracului ce a îndraznit sa le faca. v-a ranit orgoliul, ma, nu sentimentele!

Crezi ca ma faci geloasa!? Nu puiu` meu. Nu ma intereseaza;* Oricum te doare inima cand te uiti la poza mea. Asa ca ai grija de nasoala ta. Te pwpa Amika ta;*!"

Mergi acasa, mai stai o zi, sa te gandesti daca vei mai gasi. pe`altcineva sa tina atat la tine, si sa`mi dai raspunsul maine.

Imi doream mai mult tupeu, putin mai mult curaj. Nu ti-am spus adio in fata, ti-am zis pa intr-un mesaj

Aud c`ai inima de piatra, nu sunt prima care pleaca da` sunt prima sincer care ai vrea sa se intoarca. nu sunt prima care`ncearca sa te schimbe`n repetate randuri, singura care te-a pus pe ganduri.

heii/. ca`m tarziu. dar sper ca `tsi plac`big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faker madao

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I will always love the false image i had of you...:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-am dat seama c inseamna sa fii fericit. dar azi mi-a aratat cineva.nu lasa nimanui sufletul deschis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happyAud vorbe parsive despre mine! Si continua bârfa! Da`cand ajunge la mine bârfa isi cere scuze TâRfa!;-x
Si ce daca toate parasutele se cred elicoptere? Motorul unei masini benzina cere!
Daca eu sunt subiect de barfa, tu CRETINO esti o TARFA! Tu impotriva mea, eu mereu deasupra ta!

| LuLuu a răspuns:

Si dacă ti-as fi spus că te iubesc, ar fi contat? Oricum ai fi plecat.

Nu o ai nici tu. Nu o au nici altii. E genul de fata care nu se baga in relatii!

Sunt extrem de simpla, extrem de clara. dar pot fi extrem de calma si extrem de vulgara``;]

Sunt asa cum nimeni n`ar vrea sa fie`...cu nimicccC` mai speciala cu nimicccC` mai deosebita, doar diferita;-j

Acum ar trebui sa stii mai bine ce vrei...(EL) are de pierdut thumbs up tu esti OK; x

"Si e normal sa fiu aSa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!"

Ma simt pierduta intr-o lume mare… ma simt tentata sa calc totul in picioare

Vad pe tavan un mare curcubeu;;], M-am ratacit in universul meuu`; x, Oricat de aiurea ti-ar parea silly, Viata-i frumoasa cand stii sa profiti de ea:]!`

Viata nu-i roz [-x! Eu o vopsesc în verde :]! Am pierdut tot! Deci nu mai am ce pierde =]! Nu beau de supãrare! Eu beau de sete! Sunt la poarta Iadului si tai bilete!

Stiu ca vreau iluzii x_X dar nu`mi pasa; d, daca sunt fericita, restul` nu conteaza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un zimbet dulce, un zimbet rece, un zimbet ce nu-ti mai trece!