| bluesky a întrebat:

Imi spuneti niste statusuri de iubire triste/fericite in engleza si romana?

40 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happyAud vorbe parsive despre mine! Si continua bârfa! Da`cand ajunge la mine bârfa isi cere scuze TâRfa!;-x
Si ce daca toate parasutele se cred elicoptere? Motorul unei masini benzina cere!
Daca eu sunt subiect de barfa, tu CRETINO esti o TARFA! Tu impotriva mea, eu mereu deasupra ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un zimbet dulce, un zimbet rece, un zimbet ce nu-ti mai trece!

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *

| Ralluxd a răspuns:

~You are not alone.I am here with you.Though we're far apart.You're always in my heart.You are not alone.
~In my arms, in my mind, all the time I wanna keep you right by my side till I die. Let me hold you kiss
~Ma-nveti cum sa plang, ma-nveti cum sa rad, ma-nveti sa ma bucur pentru ceea ce sunt!
~You teach me how to see all that's beautiful
~Cause when I fall you are always near
~I hope you find it
~I need you more than worldlove struck
~A day without you is like a year without rain
~M-ajuti sa trec peste momentele grele. tu esti cel mai frumos refren din piesele mele
~Se-aude poc poc poc. Picioare ambalate in pantofi cu toc si daca te-a privit e supradoza de noroc.:X
~
starSe afiseaza pe strada, o frumusete de gazela, si cand o vad cad si muncitorii de pe schela. Ea e rebela, dar e fata fidela. Doamne ce decolteu are, 10 pe tabela.
~Stiu ca este destul de greu, acelasi lucru l-am patit si tu si eu, oricare dintre noi a aflat candva; "Dragostea reala nu o poti cumpara!"
~Nu-ti dori niciodata perfectiunea, exista defecte dupa care altii innebunesc!
Sper ca ti-am fost de folos; x

| LuLuu a răspuns:

Si dacă ti-as fi spus că te iubesc, ar fi contat? Oricum ai fi plecat.

Nu o ai nici tu. Nu o au nici altii. E genul de fata care nu se baga in relatii!

Sunt extrem de simpla, extrem de clara. dar pot fi extrem de calma si extrem de vulgara``;]

Sunt asa cum nimeni n`ar vrea sa fie`...cu nimicccC` mai speciala cu nimicccC` mai deosebita, doar diferita;-j

Acum ar trebui sa stii mai bine ce vrei...(EL) are de pierdut thumbs up tu esti OK; x

"Si e normal sa fiu aSa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!"

Ma simt pierduta intr-o lume mare… ma simt tentata sa calc totul in picioare

Vad pe tavan un mare curcubeu;;], M-am ratacit in universul meuu`; x, Oricat de aiurea ti-ar parea silly, Viata-i frumoasa cand stii sa profiti de ea:]!`

Viata nu-i roz [-x! Eu o vopsesc în verde :]! Am pierdut tot! Deci nu mai am ce pierde =]! Nu beau de supãrare! Eu beau de sete! Sunt la poarta Iadului si tai bilete!

Stiu ca vreau iluzii x_X dar nu`mi pasa; d, daca sunt fericita, restul` nu conteaza!

| Alexandra_6566 a răspuns:

>"Fiecare zi traita cu tine a scris in mine o eternitate!"
>"Nu intotdeauna trebuie sa intoarcem pagina, uneori trebuie sa o rupem!"
>"Dragostea nu cunoaste legi @!"

| Dorina_Cobzaru_1998 a răspuns:

Zambeste pentru ca e ultima oara, cand iti daruiesc o floare

| miki_8982 a răspuns:

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

? Ce te face sa crezi ca el era "The one"? Ai crezut ca stai o viata? Dar n-a trecut un an? Ai pus prea mult suflet? Nu-ti face corectie!? N-ai gresit cu nimic? Deci ia-o ca pe o lectie!?

• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea love struck

• In mintea si inima mea o sa ramai toata viata • Chiar si atunci cand am sa mor si in mormant am sa-ti duc dor!love struck

» Ce spun acum bagati la cap: Eu va iubesc cu adevarat. Pe tine surioara mealove struck. Si pe tine dragostea mealove struck »

? Multi cred ca pot gandi pentru noilove struck? Dar noi nu inseamna mai multilove struck? Noi inseamna doar 2love struck

? Mandria n-are loc in doi? Ca ea e prima care naste un razboi?

`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceputlove struck. •

Du`te. somn usor. Fa bine. in viata mea sa nu te mai strecori. Daca vrei sa mai dai ochii cu mine. sa stai. retine. Ramai cat vrei dar nu incerca sa gandesti pentru mine.

? Daca vrei sa ma cuceresti. Invata sa iubesti?

pfff. Ce sa-ti Fac? asta e Firea. credeai Ca n Viata Te inseala Doar privirea?

•[love struck] Sa nu ma intrebi de ce lumea din jur nu mai e. in mintea mea acum traiejti doar TU. [love struck]•

[love struck] Orice s`ar intampla el p mine` ma iubeste`[love struck]. Eu sunt fetita lui. si fara mine`innebuneste` [love struck]

Accepta-ma Fara Nici un regret. Promit Ca O sa Fiu Singurul` Tau Defect. [love struck]

[?]. oricat vor unii. Nu Ne Despartim. Oricat spun altii. noi Ne iubim. AzI Ne Certam ca asa E Dragostea. Maine. Soarta Ne Va Impaca. [?]

Sunt parsiva`atunci cand cred ca lumea Ma Ubesjte.Invatz sa intorc spatele cand nu sunt pretzuita...Invatz sa ma fac respectata.Chiar daca nu toata lume m`nghite. sper sa te ajutewinking!