| anonim_4396 a întrebat:

In general, contează cum arati sau cum te comporti?

7 răspunsuri:
| Biiskrem a răspuns:

Depinde în ochii cui, de cine vrei să fii apreciat. Aș spune a doua variantă însă mă contrazice ziua de azi.
Mai urlă și o a treia variantă: buzunărelul.

| xCrazyGirl a răspuns:

AMANDOUA
Urat cu comportament frumos = Nu
Frumos cu comportament urat = Nu (numai daca nu e genul bad boy, aia sunt super si daca nu au comportament frumos :X)

| lahme a răspuns:

Daca te referi la o relatie amoroasa, eu consider asa:
Frumos, dar nesimtit sau arogant= relatie de scurta durata bazata doar pe atractie fizica
Uratel dar cu personalitate= foarte buni prieteni sau relatie care se formeaza in timp
Aspect acceptabil si personalotate draguta= perfect
Dar in general e mai important caracterul pentru ca un interior frumos poate schimba total exteriorul happy

| slenderica a răspuns:

In general amandoua

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În general, contează cum arăţi. Fiindcă societatea actuală e preponderent formată din materialişti idioţi, retardaţi, incapabili să aprecieze comportamente şi mentalităţi, rezumându-se doar la aspectul fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde la ce te referi...

| yekto a răspuns:

Cand te vede cineva de la distanta sau de dupa colt (adica de aproape) conteaza cum arati.
In timp conteaza "cine esti" sau cum te comporti.
asadar ce crezi ca e mai important?