| Clorox a întrebat:

Vi se pare normal ca un profesor sa te certe doar pentru ca ai barba? In opinia mea, conteaza cum inveti si cum te comporti, nu cum arati...

28 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Evident ca mi se pare normal sa se ia de tine,,, ce-i aia sa te duci cu ditamai barba la scoala?
Glumesc, nu e ok,, unii sunt prea fixisti/

| Clorox explică (pentru Drimmero):

Eu ii numesc comunisti!winking

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Chiar nu stiu ce sa zic,, e chiar aiurea, poate te confunda cu unul de la Isis

| Clorox explică (pentru Drimmero):

Imi vine sa fac asta doar ca sa-l enervez laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Poate te lasa cu media neincheiata/

| Clorox explică (pentru Drimmero):

Nu mai fac cu el laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Daca nu mai faci cu el,, nu inteleg pentru ce se ia de barba.

| Clorox explică (pentru Drimmero):

Comunismul asta ce face din oameni laughing

| Florentina9210 a răspuns:

Nu neaparat.

| untu a răspuns:

E normal,e vorba ca in scoala conform regulamentului scolar,toti elevii sa vina la scoala in uniforme scoalare curate,par tuns,unghiile taiate,sa aiba batiste in buzunare,pantofi sau papuci curati,etc... Deci in toate scolile trebuie sa fie in ordine,curatenie si disciplina! Din pacate pe buna dreptate sa te certe profesorul pentru binele tau! Fii multumit ca nu te-a batut, dar asa e la toate scoliile, toti profesori sunt profesionisti, duri, severi si exigenti!

| Clorox explică (pentru untu):

Stai ce? Mai nou sa-ti lasi barba inseamna sa fii neingrijit? Ah, am uitat, asa era pe timpuri...

| untu a răspuns (pentru Clorox):

Asa se pare, cand te vede cineva pe tine cu barba si o sa te judece gresit, o sa te creada ca esti neingrijit, ca un vagabond!

| Clorox explică (pentru untu):

Nu cred ca mai are rost sa argumentez pe tema asta, este irelevanta, fie cum ziceti Dumneavoastra!

| QwertyBeast a răspuns (pentru untu):

"cand te vede cineva" - mai precis un comunist, nu oricine. Bine, acum depinde si de cat de mult iti ingrijesti barba, dar in general cam toti au grija de ea.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu,nu e normal.
Barba nu arata caracterul cuiva,profesorul tau e cam superficial si limitat ( sa nu-i spui asta).A trait alte vremuri, de aia e asa, i-au fost implementate niste idei si a ramas cu ele,din pacate.
Conteaza doar cum inveti si cum te comporti,dar,chiar daca ai dreptate, nu ai cum sa il schimbi, doar sa ti-l faci " dusman " laughing
Mai bine, fa ca el, ca daca prinde ciuda pe tine, te arde, cel putin asa era la mine.

| Deaad a răspuns:

Ce,profesorul tau te cearta ca ai barba?
Cine mai face chestia asta, pe bune acum?
Inca mai exista asa ceva in sistemul de invatamant?
La mine la liceu nu se practica comunismul asta.

In schimb il am casa pe taica-meu, comunistul.

Mie imi place mult barba.
Abia astept sa-mi creasca mai mare.

(ca sa ma puna taica-meu sa mi-o rad, mortii lui) laughing

| Clorox explică (pentru Deaad):

Da, mai exista comunisti, foarte multi...

| Deaad a răspuns (pentru Clorox):

Da,eu cum sunt intr-un liceu foarte open-minded(mai nou am auzit ca ma exista si uniforma, nu mai stiu daca tu ai pus intrebarea sau altul), nu sunt atins de practicile astea comuniste in cadrul scolii.
Am de la cheli cu piercing pana la oameni cu pleata pana la c*r si barba pana la jumatea gatului.

| Clorox explică (pentru Deaad):

Ai mare noroc ca nu esti intr-o scoala comunistawinking
La mine si elevii sunt comunisti, daca ai alt stil esti vazut ca un ciudat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai trebuie sa-ti ceara sa-ti asortezi ciorapii si boxerii cu uniforma si totul este perfect normal. Mi se pare stupid, cu ce il incurca pe el barba ta? straight face Mai sunt unii care au ceva cu anumite frizuri sau lungimi de par, adica daca nu e tuns 1, 2 sau 3 e deja o problema. Mi se pare ca genul asta de profesor nu a trecut peste etapa cand era el elev si existau reguli foarte stricte.

| Clorox explică (pentru anonim_4396):

E foarte comunist, n-ai cu cine...
Daca doar de la barba face asa... Dar cand o sa-mi las parul mare? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Clorox):

O sa fie in culmea fericirii, nu inteleg care e problema profesorilor de genul.laughing In generala aveam o diriginta care tot imi zicea sa-mi prind parul - pana la urma l-am tuns scurt, cat sa nu poata sa fie prins, numai ca sa nu ii fac pe plac laughing

| Clorox explică (pentru anonim_4396):

Faza este ca nu zice nimic de copii care vin imbracati necorespunzator, din contra, sunt la un liceu unde nu prea ii pasa nimanui de tine, singurul lucru care m-a ofticat a fost ca s-a luat de mine si de colegul meu dintr-o chestie prosteasca, al naibii n-a zis nimic de copii cu parul curcubeu sau cu fata plina de pierce-uri!
In fine, in seara asta tot trebuie sa ma barbieresc laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Clorox):

In cazul asta e diliu rau profesorul tau laughing

| OnePiece a răspuns:

Astfel de practici exista doar la profesori comunisti. Ignora-i remarcile si invata macar decent la el.

| LolaMona a răspuns:

Poate e gelos pe tine

| Clorox explică (pentru LolaMona):

Nu are cu ce sa fie happy

| QwertyBeast a răspuns:

Nu mi se pare normal. Si la mine la liceu e la fel. Ca o ironie, cel care ne spune sa nu venim asa nu are nici par (in cap/facial) si nici sprancene laughing