| Cduncfujndf a întrebat:

La mine în casă sunt aproape 30 de grade, și îmi este foarte cald. Ce să fac că să mă răcoresc și eu puțin? ( Înafară să merg la piscină sau ștrand).

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Bea o limonadă rece, fă un duș rece.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Noi bem apa rece cand de fapt ne face rau, corpul incearca sa se adapteze temperaturi in acest caz bem un ceai fierbinte va duce temperatura sus iar corpul se va adapta, incearca sa vezi si tu

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Ventilator

| Sofer a răspuns:

Deschide toate geamurile sa circule aerul. Exclus dusul rece. Asa am facut o data si m-a prins raceala. Faci decat o baie calduta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bea ceai cald și freacă-te pe corp cu un prosop înmuiat în apă rece. Și vizionează cu mintea localitatea Oimiakon unde copii merg la scoală uneori când afară sunt minus 45 de grade Celsius.