| New_Felicity_1988 a întrebat:

La scoala sunt izolata clasei deoarece m-am purtat urat cu ei din clasa 1 acum sunt in a 6-a, o mai pot lua de la inceput cu,, prietenia,,? ce sa fac?

1 răspuns:
| Notmyaccount a răspuns:

Off... E cam greu, dar poate ca mai exista o mica sansa. Cred ca nimic nu e mai nasol decat sa ai un conflict cu o clasa intreaga, avand in vedere ca suntem foarte rai. Daaar chiar si asa nu renunta. Incepe prin a schimba cate ceva la tine. Si pentru ca stiu, ca nu iti va fi deloc usor, te sfatuiesc sa incepi prima data cu schimbari fuzice. Gen: fa-ti o noua Coafură, schimba-ti look-ul. De ce iti va fi mai usor, daca incepi asa? Pentru ca atunci vei realiza pe propria ta piele, ca schimbarile sunt mereu bine-venite si vei fi pregatita sa schimbi cate ceva si din cealalta latura a ta. Nu te schimba radical in ceea ce priveste caracterul tau, pentru ca lumea va crede ca te prefaci. Incearca sa fii mai cizelata dar naturala. Orice schimbare ai face, nu uita ca trebuie sa fie acceptata intai de tine apoi de restul, nu invers. Fii tu, dar mai cizelata. O sa fiu totusi directa si o sa iti zic, ca daca de abia in clasa a 6a te ai gandit ca trebuie sa schimbi ceva in ceea ce te priveste, s-ar putea sa fie cam tarziu, ca sa poti repara ce ai stricat in 6 ani de zile. Dar... Totul are un inceput. Poti sa te muti in alta clasa sau in alta scoala. Indiferent de ce decizie iei incearca sa tii cont de ce ti-am scris mai sus.
Bafta. Iti va trebui.