| MDE94 a întrebat:

Manual limba romana editura ART clasa a 11-a de Florin Ionita o are careva? o cumpar.In oras nu o gasesc, sau macar stie cineva unde o gasesc pe internet sa o comand? Si limba universala tot rditura ART (galbena) o are careva? o cumpar. multumesc happy

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Manualul de Lb.Română îl poți cumpăra de aici cu 18 lei :
http://www.librarul.info/......nita.html.
Încearcă și pe la elevii care au trecut clasa a XI-a; mi se pare mai avantajos să achiziționezi de la ei o carte, decât să mai dai bani și pe transport (în cazul în care o iei de pe internet).
Baftă!

8 răspunsuri:
| raisa1993maria a răspuns:

O am eu dar o folosescstraight face

| MDE94 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

As dori sa o iau de la cei mai mari, dar nu mai au, au avut foarte putine si nu am avut de unde sa o cumpar...straight face

| MDE94 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Si din pacate in ambele locuri de unde o pot achizitiona arata stoc epuizat sad

| MDE94 explică (pentru raisa1993maria):

Nu mai poti face rost de inca una te rog

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru MDE94):

Îmi pare rău... Vorbește cu Profesorul de Limba Română, și explică-i situația. Dacă mai sunt colegi care nu au reușit să facă rost, probabil o să dea dânsul/dânsa comandă de manual.
În cazul în care ești singurul, sau sunt foarte puțini, va trebui să tragi la xerox măcar jumătate de carte. Nu este deloc avantajos, știu; dar a rămas singura posibilitate.

| MDE94 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

S-a discutat si despre comanda de manual, dar nu poate da comanda la mai putin de 15 si noi suntem in jur de 10 straight face

| DutzyX a răspuns:

Am eu cartea.Am cumparat.o anul trecut la comanda.15RON.Astept raspuns.O zi frumoasa!

| Oana_Mariam_1987 a răspuns (pentru DutzyX):

Daca inca mai ai cartea, o vreau eu daca se poate.