| yournameplease a întrebat:

Masca naturala anti-caderea parului.

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Cantități egale de ulei de ricin, gaz, alcool de 40 grade (eu am pus gin), vitamina A (se gasește în sticluțe de 20 de grame la farmacii).
Se masează pielea capului cu mișcari blânde, circulare timp de 15 minute. Apoi te acoperi cu un prosop și după 2 ore te speli. Repeți timp de o lună jumate, două, ori de câte ori te speli pe cap.
În fiecare seară faci masaj capilar cu degetele, cu mișcări circulare timp de 10-15 minute.
La mama a dat rezultate foarte bune.
Mari succese și mult zâmbet!