| Justina10ify a întrebat:

Care este cel mai bun sampon anti-caderea parului?

7 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Pentru mine cel mai bun a fost cel de la Corona cu extract de henna. Este foarte bun si ii da parului si reflexe aramii. Se gaseste la plafar cu 15 ron. Sun foarte multumita de el. Dar pe langa sampon, inainte de a face baie imi faceam masti cu ou, ulei de masline, ulei de ricin, lamaie, miere, iaurt/lapte.

| bianca a răspuns:

Cred ca revalid

sau poti folosi ulei de ricin
e fff bun

| Crisu_7532 a răspuns:

Pentru a opri caderea parului, eu iti recomand cu incredere tinctura de ardei iute. o gasesti la plafar si este ieftina. pui tinctura pe un disc demachiant si freci energic la radacini. o sa simti o senzatie de caldura dar este perfect normal. repeta operatiunea asta de 2-3 ori pe saptamana si o sa fii uimita de rezultate. fundita?

| DayByDay a răspuns:

Depinde de fiecare, cel mai bine ar fi sa te duci la un medic dermatolog si o sa-ti zica el. Eu personal de cand folosesc Alpecin nu mai am nici o problema cu caderea parului. Bafta.

http://www.alpecin.com/ro/caderea-parului/sampoane/c1.php

| KatJolie a răspuns:

Nivea repair :p...eu il folosesc si penttru asta si pentru varfuri, crestere etc

| madDa_1471 a răspuns:

Sampon.nu stiu.oh go on.adica sunt multe dar fara efect ohappy
incearca galbenusul de ou.:-& dupa ce iti speli parul da-ti cu acel galbenus thinking

| Creatsa_1469 a răspuns:

Elvive si Clean sunt cele mai bune fundita?big grin