| TheNinthKoopa a întrebat:

Metin2: Am primit la un drop Bucata De Piatra Pretioasa si pe net zice ca pot sa o vand cu vreo 200k. Chestia e ca daca cineva chiar ar da banii astia ca sa ia piatra, inseamna ca foloseste la ceva. De asta vreau sa va intreb la ce foloseste? (pentru ca vreau sa stiu daca sa o pastrez sau sa o vand.)

Răspuns Câştigător
| Angelsergiuboy a răspuns:

E buna la armuri sa le faci de la +4 la +5 sau de la +5 la +6

cam asa e 180k-200k

astept funda

4 răspunsuri:
| Xlove64 a răspuns:

Foloseste pentru plusat (+)
De exemplu cand faci armura de lv 42 la +5 iti trebuie 1 piatra de aia prtioasa

| WholeWorld a răspuns:

Ca sa upgradezi o armura+5 de lev 26 34 42...

| DaVà a răspuns:

Pffff! Vindeo si cu banii obtinuti cumpara-ti iteme

| 20CMFAI a răspuns:

Se foloseste la upgradat armuri si cercei de abanosi de 33 de aia cu pv care is scumpi