| Myr3ll1994 a întrebat:

Cum se foloseste bucata de piatra pretioasa in metin2? si cu ce se sparge.

5 răspunsuri:
| PredaAndrei a răspuns:

Pietrele pretioase nu se sparg alewa sunt pentru imbunatatiri la fierar si se vand cu 250k. Funda?

| rynaqui a răspuns:

LOL NAB, nu se foloseste. E buna la ceva upgraduri de ex: Platosa de leu (de 26) de la +4 la +5, si daca vrei so vinzi, costa cam 150k

| sessori a răspuns:

Se foloseste pentru a da la + diferite iteme cum ar fi abanosi de la +4 la +5 sau armuri de 26, 34 si 42.Si nu se sparge ci cade la moby din map2

| Darius_5909 a răspuns:

Salut
Ii simplu piatra pretioasa te ajuta sa iti faci armuri la +5 de la lvl 26-34-42.
Nu se sparge dar am auzit ca se vinde bine daca vrei sa faci bani vide-o cu 300k.
Funda?

| madarapid29 a răspuns:

Nu se sparge se vinde cu 200.000 si e folosita la upgrade armurihee hee numa bine