| anonim_4396 a întrebat:

Oamenii din suedia sunt reci sau este doar un zvon? Vreau să emigrez acolo după terminarea liceului și de ce acte necesare am nevoie pentru a intra în suedia?

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Oamenii sunt diferiți însă asta am auzit și eu. În general își văd de treaba lor, nu neapărat că sunt reci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de cartea de identitate valida si cam atat

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a ajunge pana in Suedia ai nevoie de banii necesari pentru calatoria pana acolo si de o cartede identitate valabila pe cat posibil cat mai noua. Drum bun si bafta!

| FaraNumePls a răspuns:

Sunt zvonuri.

| vanilla80 a răspuns:

Am fost în Suedia pentru o săptămână și am stat la niște amici, din prima zi m-am integrat în grupurile lor de tovarăși, se chinuiau puțin cu engleza când vorbeam cu ei dar erau oameni de nota 10+, și am fost in 2013, în prezent încă mai vorbesc cu ei pe Facebook chiar constant și au învățat să vorbească engleză mai bine doar pentru mine, mi se par geniali din 2018 plec și eu la muncă acolo, se merită! depinde și în ce grupuri o să fii integrat, și la noi îs oameni reci da nu i-ai prins tu ca tovarăși

| Stefanismyname a răspuns:

De ce sa pleci? Fiecare ne nastem unde vrea Dumnezeu. Daca te ai nascut aici inseamna ca ai o menire pe pamantul romanesc. Daca toti plecam tara cui ramane?

| MUFFIN0000 a răspuns:

Sunt zvonuri, cum spun multi ca in Romania sunt numai oameni rai si tigani care fura.Din cate stiu eu suedezii sunt de treaba.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Stefanismyname):

Tara o sa ramana tiganiilor ca ei sunt peste tot.