| Sonyasss a întrebat:

Pentru cei care sunteti la profil chimie-biologie... ce ore se fac? si cate pe saptamana?

Răspuns Câştigător
| LaurikusDiDi a răspuns:

Eu sunt la bio-chimie. In clasa a9a ai in plus Logica ( 1 pe saptamana ) ai 4 de romana, 4 mate, 2 chimie, 3 fizica, 2 biologie, 1 optional ( chimie/fizica ), 1 sport, 2 TIC, 1 Info, muzica/desen, 1 religie, 1 istorie, 1 geografie 2 engleza, 2 germana/franceza...

Eu is acum in a Xa : 4 de mate, 3 de romana, 3 fizica, 3 chimie, 2 biologie, 2 germana, 2 engleza, 1 psihologie, 1 TIC, 1 info, 2 sport, 1 istorie, 1 geografie, 1 SOC (anteprenoriale), 1 desen/muzica, 1 religie.

sper ca te-am ajutat. in 11 si 12 faci mai multa fizica si chimie big grin

imi dai fundita :-s? :X

2 răspunsuri:
| niko_3393 a răspuns:

Eu sunt la bio-chim si facem vreo 2 ore de chimie, 3 sau 4 de fizica si 2 de biologie dar depinde si de programa profesorilor.in rest sunt ore din aproape fiecare domeniu in afara de contabilitate si din astea pentru economic si nu avem nici module.

| Mellie a răspuns:

La "Științele naturii" faci mate' ca la "Mate-Info" și română ca la "Filo' ". Adică aceeași materie și-n multe cazuri acelasi număr de ore. Colac peste pupăză ai pe săptămână vreo 2-3 ore de bio', 3-4 de chimie și fizică. După mine e-un profil solicitant și nu pentru oricine.