| Tmcn a întrebat:

Recomandaţi-mi şi mie nişte filme epice, care merită văzute. Nu vreau să văd de-astea de acţiune sau istorice. Horror, drame sau comedii bune. Dau fundă şi voturi.

1 răspuns:
| thegatekeeper a răspuns:

Horror: Dawn of the Dead, Halloween, Texas Chainsaw Massacre, The Night of the Living Dead, Hellraiser, Frankenstein, Dracula, Nosferatu, Interview with a Vampire, The Crow, Queen of the Damned, Carrie, The Shining, Misery, Autopsy.
Acum depinde si de preferintele tale, insa mie acestea mi-au placut cel mai mult si chiar daca multe dintre ele sunt vechi, le consider epice (si nu numai eu). Oricum, sper sa iti placa.