| Aniiia a întrebat:

Sall all! Vreau sa stiu adevarul! Dupa parerea voastra, in 2012 va fi sfarsitul lumii? Daca da, spuneti dc credeti, daca nu, la fel!

Răspuns Câştigător
| oAnna a răspuns:

In biblie scrie ca nu se va sti niciodata sfarsitul lumii de catre om, asa ca poate fi oricand, deja apar semne apocaliptice, si ink vor mai fi. E bine daca iti pastrezi credinta in Dumnezeu pentru ca niciodata nu se stie cand va fi, daca te intereseaza astfel de lucruri, poti afla mai multe din Biblie...

3 răspunsuri:
| Alkyda a răspuns:

Fraţii Bohm, doi oameni de ştiinţă din Germania, au reanalizat datele din calendarul mayaş şi au ajuns la concluzia că sfârşitul lumii va fi în anul 2116. Cei doi susţin că John Eric Sidney Thompson, cel care a concluzionat că pe 21 decembrie 2012 se încheie calendarul mayaş, a greşit calculele şi a viciat retranscrierea acestuia în calendarul creştin. Conform noilor calcule care au luat în considerare perioadele în care oraşele mayaşe au fost ocupate de inamici, sfârşitul lumii se amână cu 104 ani

| Ronnix a răspuns:

Intr-o zi va veni si aia cu siguranta, dar nu te mai gandi la asta si traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima.
O zi buna! happy

| Nutline a răspuns:

Lol,normal ca nu o sa fie. De ce?! Pentru ca asa au zis si in 2000 ca o sa fie sfarsitul lumii,ca o sa murim, bla bla. chatterbox
Numai Dumnezeu va stii cand e sfarsitul lumii, nu OTV-ul sau altcineva. happy; D