| DomnYsoaraBrun3tha a întrebat:

Bunacrying. Voi credeti ca maine, 21 mai va fi sfarsitul lumii?crying. Eu sunt foarte speriata si as vrea sa stiu parerea voastra.crying

Răspuns Câştigător
| Graphee a răspuns:

Bună DomnYsoaraBrun3tha,
Tu chiar crezi în lucrurile astea spuse de cei care vor vânzări pe seama acestor afirmaţii neadevărate? Vânzări (nu chiar), să zic că au de câştigat din 'Sfârşitul Lumii'.

Baftă!
O zi splendidă tuturor userilor...

8 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Am auzit si eu prostia asta azi. Nu cred si nici nu voi crede in chestiile astea.

| Zenithf a răspuns:

Bine ar fi, dar din pacate nu este.

| Pixel2009 a răspuns:

Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii. Au mai fost speculatii dar toate s`au dovedit false. Dar chiar, de unde ai auzit asta?

| TaylorSwift a răspuns:

Nu cred! dar totusi ca tot aud de astea nu stiu... parca ma trece si pe mine cu friguri sad

| Pawesome a răspuns:

Nu cred. Vezi tu maine big grin

| xXCrystyanXx a răspuns:

Stai chill.Asa s-a mai spus si inainte de vreo 3-4 ori.Mai ti minte faza de anul` trecut? Zvonul acela cu GAURA NEAGRA? Imi amintesc si acum, ca in ziua in care se zicea ca vom fi toti inghititi de acea gaura, ma plimbam cu bicicleta cu prietenii mei si faceam misto. Spuneam ca ne vedem in gaura la o berelaughing

| DerpinaMe a răspuns:

Stai linistita. Nu are de ce sa-ti fie frica. happy
Sfarsitul lumii nu cred ca o sa vina prea curand, daca ne luam dupa Biblie. Insa s-ar putea sa vina Apocalipsa.

Apocalipsa si sfarsitul lumii nu sunt acelasi lucru.
Apocalipsa inseamna "ridicarea valului", adica atingerea unei stari, unui stadiu in care vom detine o anumita cunoastere, mintile/ochii nostri nu vor mai fi 'acoperite', metaforic vorbind. Nu ai de ce sa te temi.

Cat despre Apocalipsa, ar trebui sa te bucure venirea ei si s-o astepti nerabdatoare, dat fiind ca in sfarsit nu o sa mai fim manipulati, si o sa cunoastem banuiesc, Adevarul.

Ai incredere in mine, si stai linistita. happy

| Anca15432 a răspuns:

Draga nu vine nici un Sfarsit al Lumii, inca.Nimeni nu stie cand va veni, doar Dumnezeu asa ca stai linistita! pup :*