| SlapThePancake a întrebat:

Am o problema. Vreau sa-mi cumpar un PC de circa 3000 de lei pentru jocuri,dar si pentru programare,editare video/foto etc. Ideea e ca vreau sa castig bani cu ajutorul PC-ului,nu doar sa ma joc.
Insa nu dispun de banii necesari, parintii mei au impreuna un venit de vreo 2.500 lei pe luna,fratele meu care e la facultate nu are un venit, si eu nu pot avea un venit deoarece am 15 ani. Vreau sa ma angajez undeva pentru a face niste bani si poate pentru a ma intretine singur,visez de mult la asta. Stiu ca multi o sa-mi ziceti sa-mi traiesc viata, nu ma ajutati. Sunt din Pitesti si nu stiu cine ar angaja un tip de 15 ani si pentru ce, chiar vreau sa ies din situatia asta. Mersi.

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Raspunsul cel mai bun : Freelancer. Presupun ca ai un PC, oricat de prost ar fi. Chiar si un smartphone se poate dovedi util in situatia asta. Cu photoshop am facut foarte usor 10-20 de euro in 2 luni, asta tinand cont ca nu am cerut bani pentru fiecare lucrare. Nu este obligatoriu sa fie Photoshop, poate fi orice (
De exemplu, tipul asta face 10 euro pentru fiecare videoclip in care canta la banana, si are cateva zeci de clienti multumiti : https://www.fiverr.com/......ng-for-you )

Sau asta : https://www.fiverr.com/......dvertising

Sper ca te-am ajutat :))