| whiteNblack a întrebat:

Aș fi curios să știu cam în cât timp ați învățat pentru BAC(eu dau la biologie animala si vegetala, romana si mate) oare ajunge daca ma pun sa invat serios din luna mai? La mate iau ore in particular la bio stiu cat de cat de un 5-6, deci nu sunt chiar de la zero, iar la romana ma descurc bine, doar eseurile trebuie sa le invat.(mentionez ca ma multumesc si cu nota 6-7 in bac

Răspuns Apreciat de Editori
| Molly1310 a răspuns:

Dacă ești sigur că te vei pune serios pe invatat, vei reusi sa iei nota de 6-7 dar cred ca ai putea si mai mult deci apuca-te de invatat cat mai repede. La mate sunt multe formule care trebuie aplicate si multe artificii de calcul iar la romana dacă ai Eseul, o sa iti fie usor. Si eu sunt a 12 a si dau la logica ( fiind a treia proba). Cred ca cel mai bine pentru tine e sa faci câte puțin din fiecare zilnic. Fa un program in care sa ai timp si de invatat, de repetat pentru mate si bio dar și de a te relaxa. Totul e spre binele tău. Nu strica sa ai o notă mai mare la bac! Succes si hai ca poti mai mult!

1 răspuns:
| răspundtot a răspuns:

Salut. Succes! Caută filme și seriale educative legat de biologie animală și vegetală. Pentru român 5-15 minute pe zi de Duolingo aplicație iar pentru matematică caută formule și explicații pe YouTube. Aș fi vrut să am aceste opțiuni la vârsta ta