| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a întrebat:

Ce mesaje de Valentine`s day mai stiti?

Răspuns Câştigător
| Diiana232997 a răspuns:

Daca ai fi o floare eu as fi vantul, ploaia si lumina. Daca ai fi o stea eu as fi noaptea eterna. Daca ai fi ocean eu as fi plaja marginita de gandurile tale. Numai pentru a fi impreuna, pentru totdeauna.

Cand doua inimi se iubesc/ De Valentine`s Day se gasesc/ Iar daca-s cu tandrete acordate/ Acelasi ritm ele vor bate. Si daca-n drumul lor se vor lovi/ De multe piedici, dar si bucurii/ Sa stii iubite, ca in pieptul meu/ Un coltisor din inima va fi mereu/ Pastrat doar pentru cei al tau si-al meu.

De valentine's Day, lasa-ti inima sa zburde pe cararile iubirii... invata sa fii fericit, iubeste si sa fii iubit!

Gasesc in vise ganduri aruncate pe aripa luminii ce absoarbe si ultimul strop de iubire inflacarata. Dorinta se apropie de valuri spulberate ce doresc priviri sclipitoare aflate pe randuri de trairi adanci, simtite in culori uitate pe peluza argintie a vietii. E greu fara tine, e greu fara parfumul tau hoinar insa nu mi-ar ajunge un infinit sa-ti spun ce mult eu te-am iubit.

Esti cel mai dulce lucru pe care l-am gustat vreodata

Ai aparut in viata mea
Intr-o zi de martie
Cu zambiluta intr-o mana
Si fericirea in cealalta.

Erai putin entuziasmat
Nu te-asteptai la o minune
Insa cand am aparut
S-a preschimbat in iubire.

Chiar atunci cand te-am vazut
Mi-ai aparut ca o minune
Si am ramas fara suflare
Pan-am primit a ta floare.

A trecut un an de-atunci si inca mai visez
La acea zi de primavara
Cand in ochi eu te-am privit
Si pe loc m-am indragostit.

Asadar, te voi iubi mereu,
C-ai semanat in mine intreaga ta iubire!
Si-mi stai alaturi de un an
Daruindu-mi numai fericire.

Totul imi pare mai frumos
Cand esti langa mine,
Simt ca ma iubesti,
Si cand ma tii de mana!

Ce mi-as putea dori mai mult?
Tu esti totul pentru mine
Si pe tine te doresc
Acum si-n totdeauna!
TE IUBESC!

Astazi noi sarbatorim
Pentru ca mult ne iubim
Noi suntem indragostiti
SI SA FIM DOAR FERICITI

Ca o dovada a dragostei noastre, Ziua Indragostitilor va fi cea mai frumoasa zi de cand suntem impreuna, va fi o floare pentru iubirea noastra pura.

Fara tine ratacesc la intamplare si toate cararile vietii imi sunt pustii, Fara tine sunt praf risipit inutil peste lucruri Si dor si plecare, sunt Fara tine, Dragostea mea!

Impreuna i-am furat soarelui o raza si ne-am facut cunune de fericire. Eu i-am rapit marii o lacrima si am daruit-o pamantului ca sa te aduca inapoi, in zilele cand erai departe de mine. Am schimbat soapte cu iarna, ce tocmai a plecat, ca sa nu ne inghete iubirea. Am cazut in genunchi in fata rasaritului si l-am implorat sa mai stea in inimile noastre. Astazi, in sarbatoarea iubirii, toate minunile sunt alaturi de noi caci natura ne-a binecuvantat cu puritate, iar iubirea mea este mai sincera decat roua diminetii! Te iubesc!

Intr-un palat de cristal soarta e rege, Iubirea-i jumatatea iar sufletu-mi e sclav!
- Soarto, protejeaza-mi sufletul pereche sub tainicile aripi a timpului necrutator, da-mi dulcea fericire ca s-o impart cu EL, dragoste vesnica sa fim uniti mereu si clipe infinite sa-i spun cat de mult il iubesc!

Mi-e greu sa-ti multumesc in cuvinte pentru tot ceea ce mi-ai daruit in acesti ani. e greu sa scriu in vorbe simple cat de mult insemni pentru mine. Pot doar sa-ti spun cat de mult TE IUBESC!

Te iubesc cu rasuflarea, zambetele, cu lacrimile intregii mele vieti! Prezenta ta strabate intreaga casa. Chiar si atunci cand esti departe ma pomenesc ca iti aud glasul. Deschid fiecare usa, aproape asteptandu-ma sa te gasesc acolo - ma intorc sa-ti raspund, si simt cum inima mea moare pentru o clipa in acea tacere. Te port in minte si in suflet. Te simt in aerul pe care il respir. Faci parte din mine. Pentru totdeauna.
Te iubesc.

5 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Privesc soarele si vad parul tau auriu, privesc marea si vad ochii tai albastri, privesc lumea si te vad doar pe tine! Te iubesc atat de mult!
Daca viata ta ar depinde de dragostea pe care ti-o port, ai fi nemuritoare. Te iubesc, dragul/draga mea!
Iti multumesc ca ai introdus cuvantul Dragoste in dictionarul vietii mele! Te iubesc enorm, iubirea mea
M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogata sunt!
As vrea sa fiu un fulg, sa ma topesc in bratele tale, sa-ti explorez trupul si sufletul. Lasa-ma sa te iubesc azi, de Ziua Indragostitilor, mai mult ca niciodata!
Sa iubesti inseamna sa traiesti prin celalalt, sa simti nevoia de a-i povesti, de a-i cere un sfat, de a-i darui. Sa iubesti inseamna sa te completezi prin celalalt. Happy Valentine's Day!
Dragostea nu te intreaba, ea deschide usa sufletului, pune stapanire pe inima ta si tie nu-ti ramane decat sa te conformezi noilor reguli. Eu m-am conformat, tu ce mai astepti? Happy V-Day
Nu am de gand sa iti spun ca te iubesc, daca asta astepti de Ziua Indragostitilor, dar voi face tot posibilul sa iti demonstrez ca esti cea mai iubita persoana din lume! Te sarut si te imbratisez de Ziua indragostitilor

| rodik a răspuns:

Http://www.studentie.ro/......3-a-36785. Aici sunt foarte multe sigur gasesti ceva sa-ti placa.

| SufletDeCopil a răspuns:

1. Sunt mii si mii de cuvinte frumoase pe care cu siguranta ca le meriti, eu din pacate nu le stiu pe toate ca sa ti le spun. Din pacate nu pot atinge soarele sa ti-l daruiesc nu pot atinge stelele pentru a ti le darui nu-ti pot da nimic mai mult decat sufletul meu, gandurile mele, trupul meu intreaga mea fiinta! Si daca iti spun ca te iubesc fara ca macar sa-ti fi intalnit privirea inseamna ca t iubesc pentru ceea ce esti, pentru ceea ce ma faci sa simt sa fiu, pentru sufletul tau de aur, pentru tot ceea ce reprezinti pentru viata mea.Si cum sa nu te iubesc cand pentru tine simt ceea ce nu am simti pentru nimeni niciodata? Cand u ma faci sa ma simt cea mai importanta persoana din intreaga lume? Cum sa nu visez la tine.um sa nu t vreau langa mine in fiecare clipa cum sa nu t iubesc cum sa nu vreau sa t stiu langa mine tot restul vietii? Nu am cuvinte de ajuns ca sa-ti spun tot ceea ce simt pentru tine sper doar cu timpul sa-ti pot demostra toata dragostea pe care ti-o port. T adorlove struck

2. Iubita mea, în seara asta
Cu tine-aş vrea s-adorm
Să te sărut, să te mângâi,
Iar tu, să nu ai somn

Să-mi fii alături, şi să-mi spui
Cum ştii tu cel mai bine
Că mă iubeşti şi-ai vrea să ştii
Ce mult ţin eu la tine

În braţe-apoi tu să mă strângi
Lăsându-te-n spre mine
Eu să-ţi zâmbesc şi-apoi să-ţi spun
Cât poate fi de bine

Şi uite-aşa amândoi vom sta
Ţinându-ne în braţe
Ne-om săruta şi-am adormi
În zori spre dimineaţă

Şi-a doua zi la fel va fi
Doar noi, cu-a noastră viaţă
Ne-om săruta, ne vom iubi.
Of!, iar e dimineaţă!

3. Daca tu esti ploaie,
Eu sunt trandafirul mereu insetat.
Daca tu esti cantec,
Eu sunt un pian vechi neacordat.
Daca tu esti dictionar,
Eu sunt cuvantul greu de-nteles.
Daca tu esti muzician Eu sunt sunetul special ales. Daca tu esti voi fii si eu mereu, Daca tu ma iubesti te voi iubi si eu.

4.Am sperat sa te-nntalnesc,
Si sa-ti spun ca te iubesc
Tu esti ingerasul meu
Te voi adora mereu.

Te iubesc, te voi iubi,
Impreuna noi vom fi,
Ingerasi indragostiti,
Totdeauna fericiti.
Te voi iubi la nesfarsit,
Tu esti tot ce mi-am dorit,
Visul meu e-adevarat,
Tu esti tot ce am visat love struck

5.

Cand ai sa-mi iesi in cale iar
Sa nu-mi spui nici o vorba, doar
sa te apropii-ncet, tacut
sa regasim intr-un sarut
Trecutul-ntreg, imbratisati
uitand de noi, de toti uitati
si sa ramanem astfel, dusi
ca in "Sarutul" lui Brancusi. kisskisskiss

Sper sa-ti placakissHave a nice day! love struck

| d3nissa a răspuns:

Buna,

Uite catevahappy:X

De Ziua Indragostitilor
M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogata sunt!
De Sf Valentin
Sa iubesti inseamna sa traiesti prin celalalt, sa simti nevoia de a-i povesti, de a-i cere un sfat, de a-i darui. Sa iubesti inseamna sa te completezi prin celalalt. Happy Valentine's Day!

:X:*