| Anca124b a întrebat:

Salut..cum toată lumea știe, clasa a noua, locul unde toți îl așteaptă.Așa eram și eu și acum regret.Primele zile a fost ok,vorbeau fete cu mine,dar mai mult băieți, acum după o lună, am ajuns sa stau singura in bancă și nimeni sa nu vorbească cu mine.Nici eu nu pot interacționa, sunt prea retrasă. Chiar nu știu ce să fac. Urasc sa intru in clasa și să nu-mi zică nimeni nimic.Acum mi-ați da niste sfaturi, vorbește tu cu ei.Nu am cum, daca ei nu mă bagă în seamă nici eu nu pot sa mă duc la ei și să vorbesc ce nu trebuie.
Alte sfaturi in afara de cel de sus? Nu mai vreau să mă simt așa prost, vreau sa fiu un copil normal

Răspuns Apreciat de Editori
| Andreeush a răspuns:

Dacă tu nu bagi în seamă pe nimeni atunci nimeni nu o să îți vorbească.
Nu sta ca muta în bancă fiindcă nu o să vină nimeni să te întrebe ce-i cu tine.
Mai bine ai schimba felul acesta de a gândi, nu e bine să fii retrasă. Încearcă să zâmbește, să comunici cu cei din jurul tău, să îți faci prietene noi.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"daca ei nu mă bagă în seamă nici eu nu pot sa mă duc la ei și să vorbesc"

aici e problema, clar că greșesti aici

| Mynameis93 a răspuns:

Fă ți prieteni din alte clase

| abcddcba a răspuns:

La fel cum a spus si sierra, e o greseala mare în "daca ei nu, nici eu nu"
ba da, daca ei nu vorbesc cu tine, tu poti vorbi cu ei. Alegeti persoane care ti se par ok, fii draguta, baga i in seama cum ar fi ce ora avem acum?
-Matematica
mersiiiiii ^^
Fii draguta si baga te mult in seama
intreaba i daca vor sa vina la magazin cu tine, intreaba i din senin "ce faaaaaciii?" si tot asa. Căi sunt multe, trebuie doar să mergi pe ele.

| Adry05 a răspuns:

„locul unde toți îl așteaptă"...
te cheamă Dăncilă numele de familie?