| HappySadness a întrebat:

De ce unele tari din Africa au granita dreapta si nu serpuita?

Fundawinking

3 răspunsuri:
| johnny1992 a răspuns:

Probabil din cauza conflictelor din trecut pe teritoriul continentului!(banuiesc)
Sper ca ti-am fost de folos!

| DarknessKirin a răspuns:

Nu are nici o legatura...e vorba de cuceriri si rauri cam atat tot cum e si Romania la granitza cu bulgariabig grinUNAREA

| HappySadness explică:

Pai da dar de exemplu la Egipt este dreapta zici ca e trasa cu linia :)) http://www.infotravelromania.ro/foto%20mic/egipt/harta_egipt/Egypt_map.jpg asta e harta. Si nu cred ca este vreun rau asa drept. :D