| Necunoscutu92 a întrebat:

Salut, e okay daca îmi mint prietenii falsi si la cei adevarati le spun adevărul, e okay!?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu ar trebui să ai prieteni falşi, şi ei ar putea să te mintă şi tu nici măcar să nu ştii.

| ibaal a răspuns:

Da' de unde stii care-s falsi si care nu?! happy

| Catrice a răspuns:

Și de unde știi ca aia adevărați nu sunt și ei falși?!?

| CosminCD a răspuns:

Nu E OK! Corectitudinea e un atu pentru cel care vrea să ajugă departe! Prietenii falși nu ar trebui să mai facă obiectul activității tale!

| RAY a răspuns:

Petrece timpul cu cine merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e ok sa minti. Ca se va intoarce impotriva ta. Nimeni nu te va mai crede sau sa te ia in serios, ca mincinos.
Aveam si eu un prieten, tot asa mintea ca se duce la scandaluri, ca are probleme, ca a murit ma-sa.
O data a mintit ca era undeva pe jos la 11 noaptea, pe un bulevard la liniile de tren, si tipa ca il urmaresc unii si ca vor sa ii fure telefonul, apoi si-a inchis telefonul.
Am sunat la niste prieteni de la politie, s-au dus sa il caute, si cand colo el era mort de beat in pat. Mi-am mai pus si obrazul cand am sunat la politie si mi-au atras atentia ca a doua oara nici sa nu ma mai gandesc sa cer ajutorul.
Si de atunci, pa. la gunoi cu oamenii mincinosi. Eu eram de munca a doua zi si am stat sa imi fac griji aiurea pentru un mincinos tampit.