| Aadree a întrebat:

De ce prietenii apropiati nu iti spun adevarul despre cum esti, cum arati etc? Eu una doresc sa aflu adevarul de la ei si de multe ori imi dau seama ca ei ma mint! Ma deranjeaza lucrul asta si de multe ori raman dezorientata!straight face

3 răspunsuri:
| gabitza_4576 a răspuns:

Pai acestia nu se numesc prieteni.Intr-o prietenie ar trebui sa se spuna adevarul si sa nu te deranjeze asta. Sau poate au vrut sa fie draguti si nu au vrut sa spuna lucrurilor pe fata, sa te simti fara incredere in tine.

| Alexstrasza a răspuns:

Prietenii adevarati nu fac astfel de lucruri. Nu ai de ce sa te simti dezorientata! Daca te-ai tuns cum nu ai mai facut-o pana acum si nu esti sigura cum iti sta te duci la prietenii tai si ii intrebi : "cum imi sta?!" si ei iti raspund: "foarte tare, imi place" etc. si de fapt sa nu fie asa? E doar o parere de-a lor, trebuie sa ai incredere in propria persoana...
Tine minte ca persoanele care chiar tin la tine te vor trage de manuta de fiecare data cand gresesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că nu-ţi sunt prieteni,îţi sunt doar cunoştinţe. Dacă sunt aşa cum îi numeşti tu,ar fi trebuit să-ţi spună atunci când greşeşti,când nu-ţi stă bine cu ceva,ar fi trebuit să te tragă de mânecă când faci un lucru prost şi să te înveţe.Din câte observ, ei nu-ţi spun adevărul tocmai pentru a nu te deranja. Pentru a te face să te simţi bine. Încearcă să fii sinceră cu ei şi să le spui ce crezi.Aşa, nici ei nu vor mai minţi şi nici tu nu vei mai fi dezorientată. Baftă!