| Ucv_Denis_2001 a întrebat:

am inteles ca te poti apuca inainte cu 3 luni de scoala rutiera categoria B, intrebarea sta in felul urmator. Cate sedinte se fac in astea 3 luni de conducere? Gen cate ore?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Scoala de soferi, categoria B, o poati incepe cu 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani, dar examenul de conducere (sala si traseul), se pot sustine, numai dupa implinirea varstei de 18 ani.
Se fac 30 de ore de practica, dupa cum stabilesti cu instructorul.
Aici ai mai multe almuriri:
https://sfatulparintilor.ro/......ai-nevoie/

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

30 de ore ar trebui