| kjuid a întrebat:

Este o intrebare pentru cei care au avut dureri ( in urma unei lovituri de preferat ) de COCCIS, dar si pentru cei care sunt informati in acest domeniu.
Deci, prin februarie-martie am fost la sanius si la un mic "damb" m-am lovit. Dupa cateva luni au aparut durerile de coccis cand stateam jos(dureri suportabile). Am fost la doctor si mi s-a dat diclofenac care nu a dat niciun rezultat, astazi am fost iar unde mi-a dat sa fac recuperare medicala ( fizioterapie din cate am inteles).
Intrebarea este in felul urmator : Daca fac aceasta recuperare exista posibilitatea de a imi trece? In cat timp?
Si as dori sa stiu daca sunt stundent pot face aceste sedinte cu bilet de trimitere? Sau sedintele se platesc obligatoriu?
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

Poate ți-ai sclintit coloana. Cere si un diagnostic unui chiropractor.
https://youtu.be/H5PBBBxG_M0

| DoruED a răspuns (pentru NGheorghe):

Mergi la un ortoped, poti sa iei un BT de la medicul de familie, iti recomanda si o radiografie, si vedeti ce e acolo.

| kjuid explică (pentru DoruED):

Am facut si radiografia si nu am nimic. Acum sper sa fie ok la recuperare. De aceea intrebam daca m as face bine repede si sa nu ajung la altele.

| IRINACRETU a răspuns:

Bună ziua, numele meu este Irina și vă cer permisiunea de a fi contactat de reprezentantul companiei producătoare a medicamentului Diclofenac, Terapia. Compania are obligația de a colecta date legate de siguranța tuturor produselor comercializate, în interesul pacienților care le utilizează. În cazul în care sunteți de acord, vă rugăm să transmiteți aici sau pe adresa office@sigurantapacientului.ro datele dumneavoastră de contact (adresa de email). Acestea vor rămâne confidențiale și nu vor fi folosite decât în scopul declarat mai sus.

| IRINACRETU a răspuns (pentru IRINACRETU):

Numele meu este Irina și vă cer permisiunea de a fi contactat de reprezentantul companiei producătoare a medicamentului Diclofenac, Terapia. Compania are obligația de a colecta date legate de siguranța tuturor produselor comercializate, în interesul pacienților care le utilizează. În cazul în care sunteți de acord, vă rugăm să transmiteți aici sau pe adresa office@sigurantapacientului.ro datele dumneavoastră de contact (adresa de email). Acestea vor rămâne confidențiale și nu vor fi folosite decât în scopul declarat mai sus.