| PeLeU a întrebat:

..
Sunt clasa a 10 si as dori si eu sa stiu daca dantura mea se poate rezolva cu un aparat dentar.
http://imgur.com/a/QuSmbBu
Ce aparat dentar imi recomandati si cam ce pret m-ar costa (vreau doar pentru arcada de sus)).
Am purtat cand eram mai mic, nu era fix, il dadeam jos cand mancam, dar mai rau m-a afectat, mi-a spart putin si in incisivi si nu prea imi convine situatia.
La scoala nu prea zambesc, deoarece mi-e frica ca rad colegii mei de mine...
Va rog, ajutar...

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Da, doar aparat dentar, si sus, si jos. se tin cam un an si dupa esti frumos. Daca tot vei avea unul un an sus, de ce sa nu pui si jos? E acelasi chin, si nu te chinui de 2 ori. Dintii sunt f importanti, e primul llucru care se remarca la fata unui om. Inainte sa ajungi la dentist cauta pe google, sunt f multe, pretul e in functie de material. Sunt care se pun si pe interior, sunt care se pun pe exterior dintr-un material transparent, sau cu ``gume`` colorate, sau classic