| ChiliPepper a întrebat:

Sunt student în București și mi-am găsit chirie în Sector 5, mai exact Ferentari. Zona unde stau este aproape de metroul Eroii Revoluției. Aș vrea să știu dacă zona este chiar așa de "periculoasă" pe cât pare. În plus, aș vrea niște sfaturi pentru că-s nou în București. Vă mulțumesc mult! Apropo, dau și fundă

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Atunci o sa fie ok, iesi si tu la ore rezonabile, nu as recomanda sa vii pe jos acasa dupa 10 seara iarna s-o iei la pas pe stradute. Bafta and welcome to Bucharestwinking avelo bahtalo laughing

8 răspunsuri:
| lilith16 a răspuns:

Dormi cu briceagul la cap si fa-ti conditie fizica buna sa poti fugi(((;

Răspuns utilizator avertizat
| ChiliPepper explică (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Imi poti da ceva sfaturi? iti dai seama ca se vor lua de mine avand 1.72 si 50 de kg laughing

Răspuns utilizator avertizat
| alina2k18 a răspuns:

E ok pe langa metrou ER. Naspa e in inima Ferentariului, la blocurile cu 4 etajewinking evita strazile Iacob Andrei, Zabrautului, Livezilor, Valtoarei.

| ChiliPepper explică (pentru alina2k18):

Ma intersectez cu Zabrautului, din pacate, ca sa ajung pe Pieptanari. Stau pe undeva pe str. Peleaga

| alina2k18 a răspuns (pentru ChiliPepper):

Vezi si tu cum te acomodezi cu zona, tu ai fost deja sa vezi locul unde vei locui?

| ChiliPepper explică (pentru alina2k18):

Da, am fost acolo. Pe strada unde stau nu-s tigani, e zona super linistita si nu-s blocuri. Am vazut cativa tigani si blocuri mai naspa pe Zabrautului pentru ca am fost sa vad cum e cu distanta pana la metrou.