| JulietthA a întrebat:

Salut tuturor, ce invata copilul prima data cind merge la scoala?( intrebare capcana ceva) Nu e alfabetul, sa citasca sau alt ceva.Ce invata chiar in prima zi de scoala? funda... merci

Răspuns Câştigător
| NicolettaPaula a răspuns:

Invata drumul spre scoala si drumul spre casa. thinking

5 răspunsuri:
| MaryyraM a răspuns:

Sa nu lipeasca guma de mestecat sub banca? laughing

| Mangustă a răspuns:

Ușa clasei și "intrarea elevilor" sigur n-o reține din prima zi. (amintiri neplăcute.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să despartă în silabe?:-ss

| Electro622 a răspuns:

Sincer? ca incepe cea mai de teroare experienta din viata lor rolling on the floor)))))))))

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Eu in clasa 1 prima saptamana am colorat, si la prima zi serioasa am facut liniute la romana si patratele la matematica, asta am invatat liniutele oblice