| robyiyo a întrebat:

vreau sa comand dupa amazon.com un google Nexus tablet 7, care costa 240$. Intrebarea este: stie cineva daca trebuie sa platesc TVA, si daca trebuie, cam cat ar fi acesta si transportul.
Specific ca vreau doar dupa amazon.com sa comand, nu vreau detalii despre alte siteuri, cum ar fi amazon.co.uk sau altele. Multumesc, ofer funda! tongue

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Nu platesti tva decat daca acest lucru este SPECIFICAT in pret (adica daca langa pret scrie valoare BRUTA). Altfel e de la sine inteles ca pretul este net, drept pentru care insumeaza si tva-ul. Transportul costa in jur de 40$, + - 5$ in functie de localitatea in care stai.