| Nyo240 a întrebat:

Salutare! Multi care spun/se lauda ce inaltime au,isi spun inaltime cu tot cu incaltaminte sau fără? Gen eu cu încălțăminte am 1, 75

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inaltimea se masoara intotdeauna FARA incaltaminte (cu piciorul gol)

Nu te ajuta cu nimic daca ai tocuri de 10cm si spui ca ai 1. 75cm cand tu in realitate ai doar 1.65m

| Nyo240 explică (pentru Violleta2022):

Eu sunt barbat nu femeie, gen fara incaltaminte as avea cam 1, 72 sau 73

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nyo240):

Masoara-te ca sa stii exact ce inaltime ai spune INTOTDEAUNA cat ai inaltimea masurata corect din cap (rigla se pune peste par direct pe scalp) pana la talpi, cu piciorul gol.

Eu am fost masurat cu adidasi la medicul de familie si mi-a dat 1, 75

Ca sa-ti faca tie un favor, dar corect este FARA incaltaminte!

Peste tot esti descaltat, inclusiv la testele militare, la spital, mai putin la medicul e familie, care-i probabil vreun indolent, sau a vrut sa-ti faca tie un favor sa pari mai inalt.

Ma ajuta si parul putin sa par mai inalt de aproape 1, 80 adica 2 sau 3cm

Am mai vazut o chestie pe internet gen booster de inaltime care pun la picioare in adidasi si imi da plus de 9cmlaughing

Bine spus, doar pari mnai inalt ...ca-n realitate se vede ca esti micut.

Am 20 ani si aproape 1, 75, da ce sa zic de velea că are 1, 68 ce sa mai zic

Dar cui ii pasa de Velea ala, ca habar nu am cine este... evident unul fara importanta, mai ales daca este juma' de barbat.

Ideea este ca atunci cand esti barbat si esti micut de statura nu prea ai succes la nimic, decat daca excelezi prin inteligenta si atunci ajungi cunsocut in toata tara sau in lume.

Inaltimea mea eu zic ca e bunicica aproape de 1, 75, ca sunt si fete mici de inaltime 1, 60-65laughing

Inaltimea ta este atat cat arata metrul in realitate, de la calcaie pana in varful capului FARA incaltaminte si fara par valvoi!
Tu ai 1.72m fiindca incaltamintea NU se pune niciodata!

Imi pare rau sa-ti spun dar ca barbat la 1.72m este micut de statura si intr-adevar sunt fetei micute si pentru masura ta happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar mintea?