| Walhalla a întrebat:

Salve! Sunt in clasa a 12-a, si anul acesta voi da bacul..Sunt la uman,stiinte sociale, sunt relativ pregatit; cu putin efort as putea lua 8 fara probleme.Dau bacul la istorie, romana si geografie..Nu mi-a fost niciodata frica de examene, dar acum imi este..Imi e frica de exemplu sa nu fie un supraveghetor indulgent, si sa nu pot fi lasa in pace de altii sa scriu.Sau imi e frica ca pe fondul unei tulburari psihice sa ma blochez, sau sa nu mai am timp.Sunt rusinat de mine,frica e unul din defectele mele, nu de putine ori am suferit de pe urma acesteia.Frica,care cu atat mai mult nu e fondata intrucat sunt destul de pregatit,am fost si la concursuri si olimpiade scolare, dar ma tem ca importanta acestui examen sa ma copleseasca si sa nu iau o nota mare..Cand vreau sa invat imi vine frica..si asa cum am spus e rusinos mai ales ca nu dau la matematica, unde e foarte foarte greu.Ce pot face? Voi cei care dati bacul anul asta cum va simtiti? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| oanaaa16 a răspuns:

Mie la oral mi se pare cel mai greu laughing.
Citesti toate subiectele, iar apoi incepi cu cel pe care il stapanesti cel mai bine, pentru ca in subconstientul tau vor ramane restul de intrebari si iti vor veni idei (desigur, daca stii, dar ai mentionat ca esti pregatit).
Il iei ca pe o simulare, sau o lucrare in clasa, esti doar tu... foaia de examen... subiectul si timpul. atat! happy

31 răspunsuri:
| oanaaa16 a răspuns (pentru Walhalla):

happy