| bombo9 a întrebat:

Scrieti-mi si mie statusuri pentru prieteni falsi...
Daca stiti!

Răspuns Câştigător
| SufletDeCopil a răspuns:

1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
3. In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!
4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt. iar daca nu-ti convine nu ma plang.
5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.
6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!
7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.
8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→
9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→
10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezentawinking
11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.
13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.
14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.
15. E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.
19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
Sper sa-ti di placut kisskisskisslove struck

100 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezentawinking
Asta imi place si mie...cam cam...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cea mai apropiata persoana te vorbeste, toata lumea azi m-a dezamagitcryingnu o sa mai am incredere in nimeni viata te face sa suferi inchide inauntrul tau nu arata la toata lumea ca simti...pentu atunci te vor lua peste piciorcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bombo9 esti praf.nu te duce mintea sa scrii un amarat de status?:O

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A trecut atata vreme si inca n-au disparut
Rasa de prieteni falsi ce n-as fi vrut sa-i fi avut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand am bani si de toate prietenii imi sunt aproape dar cand sunt l necaz si suparare prietenii te calca in picioarehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi trebuie...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A terecut atata vreme si inca n.au disparut
Rasa de prieteni falsi care n.as fi vrut s. o fi avut`! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii falsi sunt peste tot... cei adevarati, nicaierisad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa ai niciodata pristeni adevarati doar amici eu nnu conider pe nimeni prieten:::::::::::;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://statusuri.net/statusuri-diverse/7/ gasesti aici cate statusuri vrei:P... sper sa-ti placa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni adevarati nu exista sunt numai falsi cand ai nevoie de ei atunci pleaca toti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nikiodata sa nu ai incredere in nimeni... vor sa stea cu tine.ca sa te duca spre drumul gresit. iar dupa ce le iese ce vor... te lasa dq cu fata in pamant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credeam ca am alaturi cel mai bun prieten, dar de fapt aveam cel mai rau dusman.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni falsi sunt intodeauna observati de tinetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-am crezut prieten, dar m-ai inselat, ai fugit cu alta, m-ai abandonat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni sunt cei care te ajuta la bine si la rau, ...nu cei care isi bat joc de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

[asta e status meu pref; x]
Tine minte ca in viata n`ai prieteni adevaratzi.
K sa obtzii asa ceva trebuie sa te zbatzi straight face
Invata ca esti singura! Invata sa te luptzi!
Si orikt de greu ar fi. SA NU RENUNTZI!

As vrea sa fiu cum o sa fiu
Asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu.
Lasati-ma sa fac si bune si rele
Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra.
Nu apar decat atunci cand e soare. :-J
Daca razi, toti vor rade cu tine?
daca plangi, vei plange singuroh go on

M-ai umilit, nu am ce zice,
Cu talentul tău la bârfă
Şi mi-ai arătat, amico,
Prietenia ta de... târfă.

Sh cea mai apropiata persoana te vorbeste,
Toata lumea te` dezamageste!
Nu mai stii e sa crezi. ce vrei.
Nu mai stii incotro s`o iei!

Am MuLtI pRiEtEnI care`mI sunt dUsMaNi TaCuTi!
CiNe E dEsTePt Sa`NvEtE : pRiEtEnI aU mUlTe FeTsE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii adv ii tin aproape de ceilalti doar ma folosesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kisskisskisslove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii adevarati nu exista! Intr-un final toti te vor trada... Prietenii falsi apar cand soarele apare si dispar odata cu venirea ploii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mhm.am avut incredere in tine si uh ai runato esti o falsa nu team crezut asa. team avutca po o sor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii te las balta atunci cand iti este cel mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca prietenia este de nepretuit, de ce vrei sa o pierzi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarata prietenie este ca sanatatea. Valoarea ei este rar apreciata pana cand nu ai pierdut-o...

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Ce trist e sa realizezi ca ceea ce simti tu pentru mine e doar prietenie cand eu pentru tine simt o iubire adevarata

Multi rostesc cuvantul `Prietenie`happyDar putini il intelegsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact sa jhointu` ala ars si uratstraight face... Exact ca prietenul care stia tot si te-a facutwinkingrolling on the flooroh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact ca jhointu` ala ars, urat.sad... Exact ca prietenu` care stia tot si te-a facutwinkingrolling on the flooroh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aflat ca nu poti avea incredere in nimeni, am aflat ca la cel care te astepti mai putin te poate trada, am aflat ca nimanui nu-i pasa daca sunt fericita sau trista, am aflat ca in lume exista mai multa ura decat prietenie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori observam greu persoanele care tin la noi, iar cand facem asta e prea tarziu...pentru a ajunge la prieteni adevarati, mai intai trebuie sa trecem de cei falsi, iar asta lasa urme uite asta e prea adevarat status-ul si te doarewinking sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele fete sunt prietene din nevoie, insa din momentul in care au intalnit un baiat si au o relatie serioasa isi arata adevarata fata. mai poate fi si cazul in care sunt mai mult de 2 prietene, cele care dupa ce o intorc si pe cealalnta prietena impotriva ta isi arata adevarata fata...asta este... astia sunt oamenii