| bombo9 a întrebat:

Scrieti-mi si mie statusuri pentru prieteni falsi...
Daca stiti!

Răspuns Câştigător
| SufletDeCopil a răspuns:

1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
3. In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!
4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt. iar daca nu-ti convine nu ma plang.
5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.
6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!
7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.
8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→
9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→
10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezentawinking
11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.
13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.
14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.
15. E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.
19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
Sper sa-ti di placut kisskisskisslove struck

100 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii adevarati nu te barfesc pe la spate…iti spun in fata ce le convine si ce nu…prietenii adevarati nu se rad de tine in orice situatie…ei te sprijina…prietenii adevarati nu iti dau ign din ori si ce…sorry…dar mi-a ajuns straight facestraight facestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cea mai apropiata persoana te vorbeste, toata lumea azi ma dezamagitnu o sa mai am incredere in nimeni viata te face sa suferi inchide inauntrul tau nu arata la toata lumea ca simti...pentu atunci te vor lua peste picior

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii sa pretuiesti un prieten nu o faci pentru ca are avere o faci pentru ca vrei:X:X:X:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine e sa ai prieteni adevarati de cit falsi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pacat ca prietenii adevarati nu mai axista, toti sunt pe interes si cand ti-e mai greu te parasesc si isi gasesc sprijin in dusmanul tau in ziua de azi nu mai trebuie sa ai incredere in nimenioh go onOricum te va trada=[[sper sa te ajute la ceva bombo, nu stiu ce sa zic dar sincera sa fiu eu nu am avut inca parte de un prieten adevarat:[ doar falsi, dar pe ei nu ii pot numi prieteni :]]exista si prietenii adevarate, dar cam rar.=[[Pacat=[[si inca ceva-Biblia ne indeamna sa ne iertam dusmanii, nu si prietenii:[=[[:*Dar totusi...si prietenii merita iertati:*[love struck] sper ca te ajuta la ceva mesajul meu:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dama aid tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti cauresc prieteni falsi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni? ce sunt prieteni. nu am auzit de asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

U tarfa tie i tie greu sa cauti pe google

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din 10 prieteni stii ca 5 sunt falsi…Iar daca apare 0 prb…ink 3 fac pasi…D 0bicei ii citesti rapid… P` cei care iti zambesc…Ji d` fapt nu t` inghit…asta e despre prietenii sa fie clar…Te`au lasat 0 data si sunt gata sa 0 fac iar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La inceput nu team iubit prietene ...acum te iubesc ca la inceput!laughinglaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza daca no so mai faci :-J atata vreme cat ai facut-o nu mai conteaza daca o s-o faci din nou :-J doar un lucru iti spun ai fost buna dar aucm ai dovedit ca de fapt bunatatea tha nu-i decat o ura straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne fereste-ma de prieteni falsi ca de dusmani ma pot feri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti atat de falsa precum sunt cuvintele tale imi spui ca ti la mine si ma ti de rezerva rezerva iti zice ceva "esti mult prea falsa{"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barfe releoh go on, vorbe releoh go on, nimic nu este bun, nimeni nu iti e prieten adevaratwinking, toti stiu numai sa injunghie pe la spate! rolling eyessad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Prieteni falsi nu te ajuta la bine si la rau dar, ce adevaratii sunt alaturi de tine"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu`ti inlocui niciodata prietenia veche cu una noua!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Status pentru prieten fals...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumoaso

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni falsi te adug in eroaree si ti nvor numai raul.
mi s-a intamplat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni falsi te lasa tot timpu la greuoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieten se numeste doar acela care te sprijina la greu nu cand apare o mica problema dispare si apare cand p strada e soareoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.kiss

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| jacobtim44 a răspuns:

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
Exista doua cuvin...
VEZI MAI MULTE PE http://pedanny.blogspot.ro/

| scapadeplictiseala a răspuns:

Aici gasesti statusuri de orice fel http://www.muzica-free.ucoz.net

| ella_1888 a răspuns:

Buna...daca te tradeaza un prieten nu trebuie sa pui status, mai sunt multi ca el, cautati pr adv si nu te mai increde in toti.

| Liduu a răspuns:

Pai...

Prieteni falsi... ii gasesti oriunde.insa cand dai de un prieten adevarat.nu il mai poti scoate din inima ta!

| FataDulshe a răspuns:

Prietenii..am fost.tu mai dejamagit.
Fraieroo e mai bine. fara tine..prietenii adevarati sunt putini.dar prosti ca tine multulaughingsper sa-ti placa