| BloodPrison a întrebat:

Sinonimul cuvantului cuvant care este? sunt curioasa

Răspuns Câştigător
| ioana_1523 a răspuns:

Draga anca,nu stiu sigur care este sinonimul cuvantului,,cuvant", dar poti cauta pe internet la,, dictionar dex online" si vei gasi sigur acolo!

10 răspunsuri:
| No a răspuns:

vorba, zicere, spusa; discurs, conferinta; promisiune, fagaduinta; opinie, parere. happy

| alexandra1234321 a răspuns:

Lexemhappy

| AnneMarri a răspuns:

vorba

| Dianna35668 a răspuns:

Termen, vorba, unitate de baza a vocabularului.batting eyelashes.

| kittyKatAlawaysHappy a răspuns:

Vorba, termen, afirmatie, zicere, glas, grai...etc. cam atatea mi-au venit in mintewinking

| smile_9164 a răspuns:

Lol
nu cred ca are...dar poate fi "spusa' sau "vorba'happylaughing)laughing) nu stiu

| mistamc a răspuns:

Acord, vorba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorba

| emosoul a răspuns:

Exista o gramada:acord,aranjament,cauza,combinatie,considerent,contract,conventie,informatie,intelegere,invoiala,invoire,legamant,mobil,motiv,pact,pricina,prilej,ratiune,stire,temei,tranzactie,veste, vorba, zvon.

| emosoul a răspuns:

Exista o gramada:acord,aranjament,combinatie,considerent,contract,conventie,informatie,intelegere,invoiala,invoire,legamant,mobil,motiv,pact,pricina,prilej,ratiune,stire,temei,tranzactie,veste, vorba, zvon.