| Anonima_2658 a întrebat:

Statusuri arogante, ironice, scurte, cu dispret, din astea. Sau nu neaparat statusuri, asa vorbe.
Gen: oricare ar fi ea. tu inca mirosi a mine
unii vorbesc ce stiu, dar altii stiu ce vorbesc
do it for you not for nobody else

Scurte dragute si cu un strop de orice. Nu lungi, poezii de cocalari.

7 răspunsuri:
| crisss_1778 a răspuns:

Dai fundabig grin? plzlove struck

Viața asta e a dracului de grea cu noi. Și nu putem face nimic pentru a da timpul înapoi!
●Ceea ce a fost, acum ramane ce a fost. Fara sentimente oferite contra cost.
●Ce simt pentru tine e mare cât lumea toată, dar lumea e rea și numai bârfe știe să scoată!
●Mi'aș dori ca distanța dintre noi să dispară. Trece timpul ca dracu până te văd a doua oară!
●Iți vreau zâmbetul pe buze chiar de nu ești a mea. Alături de tine am învațat ce e dragostea.
●Timpul trece de parcă zboară, mă omoară. Mor de nerăbdare să te văd și a doua oară.
●Îmi e dor de tine și te vreau la pieptul meu. Nu pot renunța acum oricât ar fi de greu.
●Tu ești doar în gândul meu,cu asta mă împac. Ași face orice să zâmbești, sa.ți fie pe plac!
●Nu aș putea să te rănesc că m.aș rănii pe mine. Îmi întorc privirea și las să treacă de la sine.
●Îți voi fi alături cum o să pot eu mai bine. Să iți dai seama că țin la tine!
●Încerc să mă feresc de cei care vor să ne separe. Privesc printre stele până apare raza mea de soare.
●Dacă ști la ce m-am referit atunci ai ghicit. Da, ești tu, doar prezența ta mă face fericit!
●Ador să te ating, vreau în brațe să te strâng. Aștept cu nerăbdare, clipa va veni curând.
●Esti o fată specială iar eu te iubesc. Deci trece timpul greu aș încerca să îl opresc.
●Nu sunt texte să'ți aducă doar zâmbetul pe buze. Sunt cuvinte mari ce din inimă sunt spuse!
●Nu e nevoie de alții să intervină între noi. Trecem peste toate dacă vom fi amândoi!
●E greu să explic în cuvinte tot ce simt. Fac greșeli ca dracu, dar cu dragostea nu mint.
●Sunt rare momentele de pus în ramă! Și uite că viața nu are mâini, dar tot îți dă câte o palmă!
●Dacă din cer mi.ar pica o stea, aș păstra.o pentru todeauna și ași spune lumii întregi că mi.a dat.o sora mea!
●Nu regret nimic din ce am făcut, regret doar faptul că nu am făcut mai mult!
●Îmi place să cred că o să te mai văd, poate nu azi, poate cândva!
●Fericirea nu ţi-o poate da cineva, cineva ţi-o poate doar lua.
●Viata merge înainte ce a fost a fost. Nu te poti abtine si nu îl poti uita, îl iertai mereu chiar daca îti gresea.
●Cat ași vrea să știu azi ce n`am vrut să știu ieri.
●Nu uita și adu-ți aminte. Când în telefonul' ăla blestemat ți-am zis ultimele cuvinte!
●Au fost momente grele. Peste care am trecut. Fara tine lânga mine. Sigur nu as fi putut!
●Te iubesc asa cum esti, desi nu esti cu mine!
●Scoatem cui pe cui pana ramanem fara fier. Alergam incet si visele pier!
●Ştii cum e să-i ceri timpului să repete momentele când respirai doar prin zâmbete?
●Te provoc sa gandesti, ai grija pe cine iubesti. Vezi pe cine respecti, pe cine crezi, pe cine vrei sa urmezi!
●Ai grija ce alegi cand arati cu degetul. Multi au bani si faima, dar le lipseste respectul!
●Orice analfabet cumpara diplome, nu-i purtati stima. In cel mai bun caz e prost cu diploma!
●No matter what I do.I always forget to forget you.
●Chiar dacă îți greșesc,chiar dacă sunt momente când îți lipsesc. Să nu uiți, sunt lângă tine și te iubesc!
●Oriunde ai fi, orice ai face, cu oricine ai fi acum, cândva te vei întoarce. Dar te vei întoarce când va fi prea târziu, atunci ai să prețuiești ce azi ai reușit să pierzi.
●De cand te-am vazut mi-ai rupt reflexele. Am vazut la tine ce n-am vazut la altele!
●Zâmbetul ei de copil nu se răzbună. Te face să te simți cel mai puternic când o ți de mână.
●Am crezut ca ai sa intelegi dar m-am ars. Am fost obligat sa-ti arat un zambet fals!
●Zile si nopti doar pentru noi au fost. Ai incercat insa sa schimbi. N-ai inteles ca n-are rost!
●Beau pana mor si-am sa mor ca n-am masura. Poti sa ma salvezi daca ma cosi la gura.
●Nimeni nu ma schimba nici chiar tu macar. Ma faci sa cred ca si tu gandesti dupa tipar!
●Bagabontul natural, de familie sunt. Sunt un fel de sfant. Dau noroc si pan' la fund!
●Imi amintesc cu placere. Si nu se uita se stie. De tovarasii cu care am trecut prin copilarie!
●Cel mai urat e sa gresesti pe plan sentimental!
●Am incepus sa derilez, atmosfera e de vis. Urc mai sus tot mai sus, am ajuns in paradis!;>
●Daca ai probleme si ai bani toti sunt familia ta. Da cand te duci de rapa. Nimeni nu e de partea ta!
●Ia sa vedem daca m-am schimbat. Sau daca am uitat cine m-a lasat!
●De ce Dumnezeul meu mi-i iei la bine pe ei? Cand am mai mare nevoie de ei ca de obicei!
●Doare tare stii, nici nu iti poti imagina. Daca as putea te-as inlocui cu altcineva!
●Am motive sa traiesc, are cine sa ma iubeasca. Familie, prieteni si o fata care m-astepta acasa!
●Nu plec capu` nici de`al dracu! Ce o fi sa fie!
●De ce confunzi defectele cu calitatile?
●Ai lasat o lacrima pe masa, si ai plecat, ai zis ca nu mai vi acasa!
●Sangele apa nu se face,frate tot la frate trage!
●Esti rolu principal sau negativ. Tine minte nimeni nu se naste smecher sau naiv!
●Dumnezeu iti da o viata dar nu-ti impune. Sa te iei dupa el sau sa te iei dupa lume!
●Cunosc multe persoane pline de comori. Dar pe interior cu zero valori!
●Ai ajuns la cap de linie, totul sa dispara. Intotdeauna viata dulce aduce esenta amara!
●Cand nu sunt cu tine. Parca lumea asta e goala. Ca nimic nu are sens. Si ma baga'n boala!
●Nu stiu ce simti tu. Dar pentru mine e nasol. Sa nu te vad cu saptamanile. E ca o prabusire`n gol!
●Sunt gata sa te ascult. Apeleaza oricand. Fac orice pentru tine. Numai sa te vad razand!
●Daca razi rad si eu. Daca plangi plang si eu. Daca nu te am in preajma. E bezna'n sufletul meu!
●E rau sa te consumi. Lacrimile cad pe'obraz. Insa sunt aici sa te sprijin. Si nu te las sa cazi!
●Sunt cliple vietii. Care nu le pot uita. Bune, rele, usoare, grele. Fac parte din mintea mea!
●Pare ciudat ca ma gandesc. Cum ma faci sa te iubesc. Cand ma lovesc in plin de stres. Imi dai puterea sa zambesc!
●Si nimeni niciodata. Nu o sa poata. Sa schimbe ceva. Faptul ca ne iubim. Le marim invidia!
●Crezi ca iti vreau raul. Ca te tin departe de belele. Cand iti spun sa nu te bagi in problemele mele!
●Cand sunt nelinistit. Stii tu sa ma linistesti. De aia te sustin. Si te iubesc. Pentru ceea ce esti!
●Cand iti spun sa nu bei sa nu fumezi sa nu le incerci. E pentru binele tau!
●De ce nu vrei sa asculti. Si nu vezi ca trec prin toate. Sunt singurul caruia ii pasa. Daca esti in pat la noapte!
●Te rog nu ma confunda. Cu fostii tai parteneri. Nu judeca dupa aparente. S-ar putea sa te inseli!
●Invata sa pretuiesti. Pe cel pe care'l iubesti. Chiar daca in dragoste. Mai razi, mai plangi, mai te amagesti!
●Da`le dracu de prietene. Ca nu's de tine stii. Alea rad si te vorbesc. In fiecare zii!
●Ce intentii as avea. Ce are el si nu ai tu. Ce'as avea de castigat. Daca ti-as pierde sufletul?
●Tot timpul ma gandesc, ma gandesc la tine. Si visez la ziua cand vei fi din nou cu mine!
●Tu esti fata care m'a ajutat. Si ma inteles. Tu esti fata care. N'a stat cu mine din interes!
●Incerci din greu sa iti faci un viitor dar nu-i deloc usor. Stii prea bine. Lumea este rea si din tot ce faci nimic nu le convine!
●De ce atata lume moare. De ce pe lume sunt atatea rele? De ce oamenii buni au numai belele?
●Si astepti sperand ca intr'o zi va fi mai bine. Dar ziua acea buna de ce oare nu mai vine?
●Cand ai un prieten aproape de tine. Uiti de ce e rau si te gandesti la bine!
●Am sa trec si peste asta, ce va fi, va fi. Am sa strig iar 'Asta-i viata' e si maine o zi.
●Nu exista prieteni, nicicand si niciodata De vrei sa ti-i faci mai bine las-o balta.
●Daca n-ai inteles inca-odata iti mai spun De vrei sa-ti faci prieteni intreaba-te la ce bun.
●Niciodata nimanui nu-i mai convine Sa fie cotat mai slab decat tine.

| 4U2 a răspuns:

O camila poate sa munceasaca o zi intreaga fara sea bea, eu pot sa beau o zi intreaga fara sa muncesc.

Nu am bani de status…i-am cheltuit pe avatar.

Nu beau, nu fumez, nu ma droghez...un singur defect am... mint de rup
mai multe statusuri pe http://senzational.net/......-mess.html

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

• Si in gand raman doar cateva amintiri. Si cand te gandesti la ele uneori uiti sa respiri... Nu uita ca tu-ai ales sa te-ndepartezi Ti-am zis ca daca faci asta nu o sa ma mai vezi `!

HaI mAi LaSa FiGuRilE.TotuSi De UnDe'Ti ViN IdEiLe ? Nu Ma LuA Cu DOn'SoArA . StIi .Nu TiNe VrAJaLa

•Imi vine sa râd am impresia ca esti tâmpit.Ce naiba ti-am facut sa nu dormi linistit ?

[Iubitule,hainele si bijuteriile mi le cumpar singura !De la tine vreau doar Respect :-] ¦ ]"

•Sj E consjtient ca nu`mi face` bine ! Dhar orgoliul` lui e mai presus` d` iubire` ! .

Ai fost un prost, îl întrerupse fata. Nu trebuia sa visezi, trebuia s-o iubesti.

Poti sa incerci sa vopsesti cioara in alb , Tot nu-i porumbel ; La fel cum nici una nu va fi ce am fost EU pentru El ! :-x"

Dupa fostu`,vine altu`/Aceleasi gesturi si cuvinte/Tot ca inainte/Il crezi apoi iti dai seama ca minte/Si`n final e o alta poveste/Aceasi scenariu.alte
fetze!"

Ma intelegi sau incerci sa ma intelegi? Ca mi se rupe d ce crezi, d ce faci. in orice fel. Spune`mi daca nu intelegi si ti`o spun altfel !

Atac frontaL.verbaL.de oriCE feL.calc in picioare orice SufletzeL.nu se meriTa sa aSculti nimiQ.tOti au intereSe.asTa ziC.

• Crezi ca-mi pasa ce crezi ? Orcum nu te respect ai un ambalaj misto , dar continutul e infect

"°º•♥Ai Grija De Tn Sau Mai Bn Ai Grija De Tarfa Ta Ai Grija De Ce`o Sa Faca, Q Cn Pleaca)) Ai Grija De Tarfa Ta Sa Te Doara Inima cand Te Uiti La Poza Mea Da'Te'N Sange ♥•º°"˜¨

Ca sunt invidiosi sau ca sunt mincinosi , In viata n'am nevoie de asemenea jegosi .De oameni care isi spun degeaba frati .Decat prieteni falsi ,prefer dusmani adevarati !

• Toti scot vorbe,n`au zero zero fapte . eu faq in jurul tau lumina.cand toti fac noapte

Ar fi interesant s` stii c` am s` spun s` nu`mi bat kpu`l, s` rezumam treaba uitandu`ne unu` la altuu

• Undva, candva, ai uitat s` simtsi, ai stiut s` mintsi, nu`i asa?

"Aiurea ma mint ca nu-mi pasa, Aiurea spun ca nu mai conteaza, Aiurea ma prefac ca sunt bine.Ce greu e sa invingi cand lupti cu tine

Baieti ca tine gasesc peste tot poti sa pleci ma doare in cot hai bye`bye ramai cu bine vezi ca intreaba curvele de tine

Incet-incet ne-am indepartat Si nu stiu care dintre noi a fost vinovatul principal Acum realizezi ca ai gresit Sms-uri peste sms-uri, deja m-am plictisit!

Esti prea orgolios sa ma ierti Tu chiar vrei pentru totdeauna sa ma PIERZI ?

Vrei sa ma ai? .hmmm .scumpule alte vise mai ai?

Mo*ţi tai, cine stia ca esti cu alta ?

FraIeRe , EO nU iTzi SPuN ca altele : "Te rOg NU mA uiTa" eO iTZI zic "UiTA`MA DE Vei PoOtea

Ai grija cu mine nu-i asa Nu ma las convinsa de vrajeala ta Cum esti tu ,multi am vazut Si-au ramas doar cu-n sarut

Mă amuză băieţeii care se vaită că au suferit din dragoste ,Si că nenorocita dracului ce a îndrăznit să le facă.V-a rănit orgoliul, mă, nu sentimentele

Nu vreau sa suferi din cauza mea, asa ca mai bine ... (pleaca dracu' am pe altul)

FrUmOaSa E sEaRa Pe CeRuL InStElAt.DaR.PrOaStA E FaTa cArE CrEdE`n BaIaT

Poate cine stie maine pici in locul meu nu de fiecare data. TE BUCURI SA FACI RAU!

Ce`am avut si ce`àm pierdut !

Unde scrie ca un vagabont n`are voie sa iubeasca ?;x

RaMaI CoPiLuL VeSeL InDiFeReNt De AdVeRsArI K LuMeA e PrEa MiCa PeNtRu AtAtIa OaMeNi MaRi

Nu plange ca te-am inshelat zambeste ca te-am comparat

Ce spui sunt numai vorbe in vant nu inteleg niciun cuvant si cel mai bine ar fi sa pleci

Poate ca nu intelegi.nici eu nu inteleg.poate ca nu poti sa crezi.nici eu nu pot sa cred

Invata sa pretuiesti persoana care e langa tine la bine si la rau, care te iubeste si care tine la tine pentru ca mai tarziu o vei pierde si va fi prea tarziu sai spui ceea ce simti pentru ea!

Cea kre il mananca pe tata d bani e fetitsa lui d 14 ani

O fata desteapta saruta,nu iubeste Asculta dar nu crede .si pleaca inainte de a fi parasita

Alege mai bine sa iei decat sa oferi Alege mai bine sa frangi decat sa cuceresti

O fata desteapta saruta,nu iubeste Asculta dar nu crede si pleaca inainte de a fi parasita

Alege mai bine sa iei decat sa oferi Alege mai bine sa frangi decat sa cuceresti

O suni ea iti raspunde la vrajeala .prostule tu chiar nu`ti dai seama e tot cu ala de aseara

Un Copil ce a visath ca lumea lui e plina de culori ! ' happy Ceasul se'nvarthe si nu'l potsi da inapoi'`! Shhh`t don't tell anyone ! sad

SenZatsSia`e uniCaa`,do0za dE risSc e miCca`ViCiul mEu impliCaa`d0ar placeRe si DependEntsSa psihiCaa`love struck

nu sunT singura in pLoOaie si vanT. am cei mai boOni prieTnei de pe pamanT.love struck

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine love struck

"love struck ♫♦ Ŧė Īůßëśč ♥♫ love struck"

"Adevarul,pur si simplu,este rareori pur si nu este niciodata simplu ."

.viata nu`i roz! [-x noi, o vopsim in verde! :X am pierdut tot , deci nu mai avem ce pierde!\:d/ noi nu bem de suparare, noi bem de sete! :X suntem la poarta iadului, si taiem bilete! .

Poate am aere in cap.asta e problema mea.nu poti sa ma suporiti.asta e problema ta.nu ma cunosti, nu comenta.ai grija de viata ta.nu de a mea!

Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor, stau s-o comenteze pe-a mea; dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vultur.

invata sa traiesti fara lacrimi,sa admiri cu indiferentza,sa suferi razand!sih numai atunci vei putea spune "stiu sa traiesc"

Fii intotdeauna ceea ce esti si daca ceea ce esti nu este de indeajuns pentru " cineva " inseamna ca acel " cineva " nu este indeajuns pentru tine

Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti

Te vedeam in fiecare zi era la fel

Aceleasi certuri fara scop si tel

Ramai asa cum esti acolo-n lumea ta

Nu vrei sa schimbi nimic atunci nu ma schimba

Sa iti dai seama ca a lipsit ceva

Atunci cand o sa vezi ca nu mai sunt in preajma ta.

ne deSpartim si p0ate e mai bine asa . de aCum tu potsi sa faci ce vrei cu viatsa ta . tu ai mintsit u ai gresit nu ti-ai dat seama nu te`ai gandit !

Mesaj adaugat ulterior:
tu ai crezut` ca drag0stea e un simplu j0c si de aceea in viatsa mea . nu o sa mai ai loc

Mesaj adaugat ulterior:
a cata 0ara . ar fi daCa eu te-as ierta ? . NU mai sup0rt . sa fiu eu jucaria ta

Vreau sa fie totu` ROZ, lumea sa nu mai abereze fara rost..."

Mai baiete nu ti-a zis nimeni nimic asa ca ciocu mic

De ce sa ma indragostesc?! Sa devin dependenta de un lucru ce`l pot pierde intr-o secunda?!

Imi navalesc in minte cuvinte ce imi spuneau: "Copilo ia aminte: Privirea Lui te minte"!

Copilul din poveste vede lumea altfel acum, dupa ce a plans atat, dupa cat a suferit,dupa toate intamplarile si dupa ce a acceptat ca visul s`a terminat...

Nu`mi spune "ramas bun" . Priveste`ma`n ochi sa intelegi sentimentele pe care nu stiu sa ti le spun.

Au fost ganduri inecate in alcool.

A ramas o strada goal ape care tiu ca o sa te intorci.o imagine cu 2 prosti care nu vorbeau dar se iubeau  !

Ramai asa cum esti in lumea ta…nu vrei sa schimbi nimic.atunci nu ma schimba 

Unii se grabesc altii o iau leje fiecare stie ca versul iese din cartier . unii dau din umar dar altii sti ca daca nu pleaka azi maine e prea tarziu X: !

Miam bagat pl in vorbe si totul era perfec gresir sau negesit.nu ma schimb.Promit !

• Si totzi ma`ntreaba ce s`a intamplat . le raspund scurt: "Nu ma intereseaza,l`am uitat .:-J
* Spui punct`. Dar Nu se termina Niciodata`! Pentru ca Te atrage ca nici O alta fata`!

.El.Ea.Nu stie ce vrea,si singura arma a lui este indiferenta.A mea poate este.Tot indiferenta,Dar jur ca ma voi schimba
Daca tu ai ales acest drum,Imi pare raw pentru tine,Te-am iubit,Si poate Te mai iubesc,DE ce imi oferi atata indiferenta mie?Mai pastreaza si pentru tine! Te Rog~!

Crezi ca rezolvi ceva cu indiferenta ta?Ar fi mai bine sa vorbesti cu mine,Nu sunt genu de :Mosu,Care scrie scrisori,Shi le primesc maine Poimaine

| pryncesSs a răspuns:

Astazi... te'as strange in brate asa cum n'am mai facut'o niciodata m'ai lasa?

Am doar o intrebare: te gandesti la mine oare?

Opreste'te o clipa. Priveste in jur spune-mi ce vezi. Esti pe drumul pe care chiar ti-ai dorit sa il urmezi?

Trec drept prin viaţă şi sunt mândra de trecut/Şi dacă e să pierd tot o iau de la capăt!

Am intentii bune, pe bune
n-ai tu idee. Cate cuvinte frumoase pot spune[smug]...
Am nevoie de-un minut
Ca sa-ti stric buna dispozitie

•Si daca el pe mine ma vrea care e problema ta?! •

Dar ochii ei nu mai vorbesc
Ea ca pe o lacrima m-a sters

Deviza lumii mele este: zâmbeste si ataca, triseaza si câstiga

Eu n.am nicio grija.grija mea o au altele!

Am invatat ca dreptatea mi-o fac eu,trec peste tine daca nu am incontrobatting eyelashes

Trec drept prin viata, si sunt mandra de trecut.

crede`ma, niciodata n`am vrut sa ti se prabuseasca lumea din cauza mea.blushing

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdutewinking

♥ Ezita sa crezi ca viata e trista love struck! Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista blushing. ♥

♥ Dar esti departe! Te vreau aproape love struck! ♥

♥ Poti sa ajungi repede sus! Cu un compromis in plus smug! ♥

Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios, Indiferent si, logic, într-un final, un prost...Si-un clasic adevarat,ti-ai dat seama ce-ai avut exact când s-a terminat! Hai te pup'a Alla love struck Fugi la Zdreamtsa ta rolling on the floor!

• Nu am scop sa atrag simpatii sau interese,de fapt de multi vreau sa-mi bat joc si culmeaaa. chiar imi iesee!

• Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

• respectul e ceea ce primesti pentru ceea ce faci si faci bine... uh ma barfesti destul... deci din respect ma pis pe tine

• Sunt extrem de simpla si extrem de clara... dar pot fi si extrem de calma si extrem de vulgara

* Imi impui prea multe, Chiar daca sunt chestii marunte! Crezi ca ma vei schimba?! Asta` i doar parerea ta.; d`; x

Deci... hai sa privim in trecut. Si spune-mi sincer! Cate promisiuni nu ti-a facut?! Peste cate minciuni ai trecut? Si de cate ori iti ziceai : "De maine am sa-l uit"?

azi uit de to0atee; x o bere si`o tigara:] o sa trec pesStee; x de toate in cot o sa ma d0oara; x

| B3B3LuShA_8010 a răspuns:

Buna! intra pe http://facebook.com/b3b3lusha1995 sigur o sa gasesti ce cauti:*

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute