| Geea3231 a întrebat:

Stiti niste statusuri dragute si scurte? Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Punctsidelacapat a răspuns:

- Plecând prin iferite ţări în funcţie de combinări smug

- Pune-te şi-n cur şi-n cap.Că eu tot pe el îl plac :X

- You're my favourite drog! Show me real love baby!

- Tu ăsta! Vrei să-ţi fie dor de mine batting eyelashes?

- Eu te.pentru că...De aceea big grin

- Sunt aia de care ţi-a zis măta să te fereşti winking

- Stăm la rând sau toţi deodată?! laughing

- Nu m-ai pierdut atunci.Dar m-ai pierdut acum!

- Ne hrănim cu aparenţe.

- Aşa-s toţi băieţii.Dar el, e pur şi simplu el. love struck!

- Poate într-o altă viaţă.

- Alege ce iubeşti. Apoi iubeşte ce-ai ales! love struck

- Acel copil ciudat cu acel ceva special!

- Băă! Eu îl iubesc.Restu nu vă priveşte winking

- Ai o întrebare? Da. Poţi să taci.

- Vrei atenţie? Fă-te semn de circulaţie winking.

- Status under construction

- Băă ţărane de la vaci.Trage apa când te caci.

- Hai deranjează-mă! Să vezi cum îţi cântă dracii live.

- Tu îţi toceşti gura iar eu îmi trăiesc viaţa.Simplu nu?

- Asta-s eu şi să-mi da-i pace.C-alta mama nu mai face batting eyelashes.

-Nu stiu daca sunt exact ce iti trebuie, dar unele chiar nu au intelesuri :d

-Totul trece, asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

-Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

-Degeaba existi daca nimeni nu stie nimic de tine

-Tine minte ca... o lacrima adevarata e rece...

-Merg mai departe si le las pe toate`n spate. Fapte consumate si vise spulberate

-Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.

-E aşa minunat când cineva îţi cunoaşte defectele şi te place tocmai pentru ele!

-Uneori, îmi place să testez oamenii. Nu pentru că nu aş avea încredere, ci pentru a vedea cât de mult ţin ei la mine.

-E aşa frumos când călătoreşti noaptea şi este cineva care stă treaz doar ca să te aştepte.

-Dacă voi cădea în incercarea mea de a-mi îndeplini visele...Nu-i nimic. Pentru că voi invăţa din nou să zbor.

-Zâmbeşte. De ce? Pentru că poţi! ♥ =D

-Dacă-ţi zâmbeşte, nu înseamnă neapărat că te place.

-Uneori, când asculţi o melodie tristă şi priveşti în jurul tău, îţi imaginezi întreg videoclipul...

Sper ca te'am ajutat :**.

4 răspunsuri:
| raisa1993maria a răspuns:

Buna, iti dau un link cu un fel de statusuri, sunt prezentari de dragoste extrem de frumoase. Fiecare are un nume si sunt prezentate pe o melodie draguta, mie imi plac extrem de mult http://www.woow.ro/prezentari/Dragoste.html :*

| CristiannaMJ a răspuns:

6)De fiecare data cand iti pierzi ultima speranta... Enerveaza-te, caut-o si ia-ti-o inapoi!
7)As minti daca as spune : ca din iubire nu am plans niciodata
8)Dragostea se demonstrează. nu doar se spune.winking
E lumea mea, fac ce vreau cu ea. Nu te băga, că pot mușca!
19)Sunt la școală, mă gândesc la noi. Mă distrag și prind un doi.
20)Nu poți începe următorul capitol din viața ta, dacă îl tot recitești pe cel de mai înainte.
21)Gândește-te, câte momente minunate ai trăit alături de persoanele, cu care acum nici nu te saluți.

| CristiannaMJ a răspuns:

-E lumea mea, fac ce vreau cu ea. Nu te băga, că pot mușca!
-Sunt la școală, mă gândesc la noi. Mă distrag și prind un doi.
-Gândește-te, câte momente minunate ai trăit alături de persoanele, cu care acum nici nu te saluți.
-Să te îndrăgostești nu este greu, e greu să recunoști asta.
-Ca să nu pierzi - prețuiește.
-Cuvintele sunt ca cheile. Dacă nimerești bine cheia, poți deschide orice suflet și poți închide orice gură.
-Spui că sunt un copil, dar anume copii iubesc cel mai sincer.
-Dacă un băiat îţi frânge inima, nu fi supărată.
Rupe-i oasele; inima e una, oase sunt 206.

| IsAbElLaSwEeT a răspuns:

Daca nu vrei sa ma saruti, nu-i bai! Te poti uita cum o fac altii. Ce zici? Ii fain?