| KrayzeeAna a întrebat:

Stiti cumva ce semnificatie au lupii in vis? Mai exact am visat ca eram cu un amic in masina lui, el conducea iar eu stateam in dreapta lui. Urma sa ne intalnim cu inca 2 amici si o prietena de-a mea.Pe drum, in timp ce vorbeam cu el, am intors capul sa ma uit pe geam si am observat ca afara era plin de lupi.Si cand spun plin, nu exagerez.Erau ffffffff multi si mergeau in haite, a cate 8-9 lupi una.Erau mari si negri, maraiau si se uitau fix la mine dar mergeau destul de linistiti.Atunci i-am spus prietenului cu care eram "Vai ce frumosi suntt" Daca n-ar fi rai, as iesi afara sa-i mangai". In secunda urmatoare, acesta a intors capul spre mine, a inceput sa rada, a deschis geamul din partea lui si a facut loc unui lup sa sara, sa intre in masina. A sarit pe geam ditamai lupu`, direct in bratele mele si a inceput sa ma muste.Nu am vazut sange, nu aveam rani, dar simteam durerea exact ca si cum m-ar musca, doar ca nu ramaneam cu semne. Plangeam, urlam si il rugam pe amicul meu sa ma ajute si el nu facea nimi; ba din contra, radea. Intr-un final am reusit sa il sun pe unul din cei 3 cu care urma sa ne intalnim, i-am spus la telefon in mare ce se intampla si au venit imediat. Unul din ei a dat lupul la o parte, dupa care au disparut toti. M-a luat in brate ca plangeam ca nebuna, am urcat in masina celuilalt prieten si am plecat.
Puteti sa-mi spuneti si mie ce inseamna? [-o

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Iata 2 variante:
-Daca visam un lup fioros si crud, suntem "pusi in garda" ca, in realitate, sub masca unor prieteni putini scrupulosi/imorali, incorecti, fara simt al datoriei/, se afla de fapt niste inamici feroci, de la care nu putem spera nici mila, nici intelegere.
- Lup = daca deschide botul/te napadesc dusmanii, biruind/izbanda, miscandu-se/boala, muscandu-te/vei fi napastuit, omorand/boala, urland/esti stramtorat din toate partile, vazand/suferinta, esti inconjurat de dusmani, visand/dusmani in ascuns...crezi, ca mai este loc si de un comentariu.
Se spune, ca visul este o reprezentare a realitatii, dar altfel, deci, recomandarea mea este, sa-ti analizezi foarte bine persoanele, care au fost cu tine in acest vis urat si sa renunti la ele. Si inca ceva, crede in vise, acestea pot oricand trage un semnal de larma in viata ta. Sa ai o zi buna!

5 răspunsuri:
| Any a răspuns:

Ai multi dusmani in ascuns sau in mare secret

| Ariia a răspuns:

Ok deci dupa cum cred eu prietenul acela care radea este rau si iti va iinfluenta viata negativ. Ar fi bine sa stai departe de el. Iar cel cu care ai plecat ianpoi in masina poate fii bun dar mai bine stai singura o vreme. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In vis inseamna salbaticie,spaima,dusmani ascunsi. Daca visezi o haita,inseamna razboi. Daca visezi un lup omorat,inseamna ca scapi de dusmani,dorinte intense,energie,lupta, cooperare, combativitate pentru un interes propriu.
Daca vrei sa mai verifici ce inseamna visele tale intra pe www.visele.ro.Este un dictionar de vise.Eu am luat asta cu lupi dintr-o carte care este dictionar de vise ca acolo nu am gasit;).

| diva100 a răspuns:

Buna.

Interpretarea viselor:
LUP: agresivitate, atac, dorinte intense, energie, putere de a trece peste probleme, rezistenta, lupta, cooperare, spirit de echipa, dar cu dorinta de a detine conducerea, combativitate pentru un interes propriu.

Sper ca te-am ajutat.Pwp:*

| Alex_Cicic_1991 a răspuns:

Lupii sunt dusmanii, dusmanii
inseamna multe chestii
Dar faza cu masina si ca prietenul tau conducea, asta inseamna ca te lasi condus in viata prietenul tau are un prieten care tie iti este dusman si dintre prietenii tai care te salveaza inseamna ca are incredere in tine si tu ar trebui sa te schimbi telefonul din vis care suni asta inseamna ca te bazezi foarte mult pe chestia asta, trebuie sa fii mai atenta in viata de zii cu zii
ma bucur ca te-am ajutat tongue