| Genuitoarea a întrebat:

Sunt in safe mode network... sincer nu stiu cum se numeste dat este safe mode si ceva legat de network ca sa imi mearga mesul pentru ca am amre nev de internet.in normal mode nu merge. am mare nevoie de AUDIO si nu merge. dc nu merge? ma puteti ajuta pls?!

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

In SAFE MODE WITH NETWORKING sistemul de operare incarca doar driverele strict necesare unei functionari la parametri minimi, deci fara placa de sunet, tv-tuner, etc. Problema trebuie identificata. Daca nu-ti merge netul in normal mode, cauzele ar fi:
1. Nu-ti mai recunoaste placa de retea, deci incearca sa o reinstalezi.
2. Un antivirus instalat necorespunzator, care are firewall propriu, se bate cap in cap cu firewall-ul din windows. Daca placa de retea e instalata bine, incearca sa dezactivezi firewall-ul antivirusului. Eu am patit asta cu Bit Defender.
3. Daca nici una din metodele de mai sus nu da rezultat, revino cu detalii...
4. Era sa uit. Mai poti incerca, inainte de toate astea, sa opresti calc, apoi sa-l scoti din priza efectiv, apesi pe butonul de start (pover) pentru a goli condensatorii de pe placa de baza, bagi din nou in priza si pornesti calculatorul. Uneori merge pacalit asa.