| AndreiWeisz a întrebat:

Sunt plictisit, cine are chef sa-mi puna ceva intrebari interesante? Raspund la orice o fi laughing In domeniul sportului ma pricep ceva mai bine si partial medicina

47 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poftim?

| RAY a răspuns:

Esti nebuna clar haaaaaaa
am taiat dinozarul descoperit eu spun sa fim buni crestini si sal invitam la masa

| RAY a răspuns:

Ma tu sigur nu esti openyoureyes esti exact ca ea, ai glume bune ca ea

| AndreiWeisz explică:

Tu inca n-ai primit p ula in Germania la produs si de ciuda vii pe la intrebarile mele? laughing Ma cam plictisesc sa ma cert cu tine, mars inapoi la bordel mai bine.

| RAY a răspuns:

Bine hai ca te plac pe tine sa nu fi suparata pe mine

| DeathIncarnate a răspuns:

De ce La Scoica din Constanta nu mai aveau astazi spaghete carbonara?!

| AndreiWeisz explică (pentru DeathIncarnate):

Cautau toti bucatarii scoici pe plaja

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Da' mie de ce nu-mi raspunzi? -_-

| DeathIncarnate a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Adevarat...

| AndreiWeisz explică (pentru Cinevacatoatalumea):

La ce? laughing

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

De ce in baschetul de performanta nu se folosesc miscari din baschetul de strada? Asa ar fi mai interesant.
Cum poti sa blochezi un crossover care e executat la inaltimea de jumatate de metru?
In baschet e mai importanta viteza sau inaltimea?
Care stil de inot e mai usor de executat?
Care e cea mai grea pozitie in volei? Dar cea mai usoara?
Cand ridici haltere e mai importanta greutatea sau timpul?
E mai eficient sa faci tractiuni la bara sau sa te tii de ea si sa aduci picioarele la piept?
Cate calorii trebuie sa consume o persoana sedentara?

| AndreiWeisz explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Mama mia laughing ok, cred ca trebuia sa zic ca ma pricep in ceea ce priveste powerliftingul, sau in general sala laughing deci la cateva dintre intrebari nu prea iti pot raspunde. La faza cu inaltimea sau viteza in baschet, cred ca e mai importanta viteza totusi. Cu exceptia alora de au 2, 20 m de prin NBA, nu prea poate sa conteze mai mult inaltimea decat viteza.
La inot, eu nu stiu decat un stil, cel clasic, asa ca pe ala o sa-l si zic ca e cel mai usorlaughing
La haltere...aici pot sa-ti raspund. Depinde de cum te antrenezi. Daca vrei sa faci definire, atunci conteaza sa faci multe repetari cu greutate mai mica. Daca vrei forta, atunci putine repetari cu greutate cat mai mare (asta fac eu). Daca vrei masa musculara, e o combinatie intre cele 2.
Cate calorii trebuie sa consume...Pai trebuie sa-si afle metabolismul bazal, adica cate calorii consuma organismul doar prin procese metabolice si biologice pe care le desfasoara indiferent de starea de activitate a individului. La aia mai adaugi si efortul fizic pe care il face (mers, alergat, ceva tot o face si el) plus activitatea intelectuala (da, aia de asemenea consuma calorii). Ar trebui sa fie macar egale atunci aportul cu consumul de calorii.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Inotul se poate executa in stil fluture, broasca, pe spate si liber. happy

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Corpul tau e 100% muschi lucrati, sau ai mai luat si pastile? laughing

| AndreiWeisz explică (pentru Bisbiavatar12):

Vrei sa intrebi daca am luat steroizi? Nu, doar suplimente, gen proteine, gainer, creatina etc.

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Ok.

| AndreiWeisz explică (pentru AndreiWeisz):

Pai de ce? laughing