| Dayanna1998 a întrebat:

Vreau descrieri pentru poze pe Facebook, dar sa NU fie gen
ce-ai avut si ce-ai pirdut". Vreau descrieri frumoase.

Răspuns Câştigător
| LexuDeea a răspuns:

De ce sunt rea? Pentru ca am fost judecata si niciodata ascultata!

Şi totuşi, imi rezerv dreptul de a mă comporta ca o scorpie dacă sunt tratată prost!

Şi se-ntreabă " Fata asta zâmbeşte aşa mereu? ". Iar ea-i răspunde " Întotdeauna, nu mereu! "

Ştiu că totul e bine, da se poate şi mai bine, o să lupt mereu pentru tot ce îmi aparţine.

Si vei privi în ochii mei. Eşti liber să crezi şi să simţi ce vrei.

Nu-ţi dori niciodată perfecţiunea, există defecte dupa care alţii înnebunesc!

Poti sa fii si cel mai frumos baiat din lume dar daca nu stii sa te porti cu o fata. degeaba.

Înainte de a judeca viaţa mea sau caracterul meu, pune-te în locul meu, parcurge calea pe care am mers eu, trăieşte durerea mea, îndoielile mele, râsul meu! Parcurge anii ce i-am parcurs eu şi împiedică-te unde m-am împiedicat eu! Şi apoi ridică-te cum am făcut-o eu! Mă mai poţi judeca?! Fiecare are propria poveste!
Priveste-ma-n ochi sa-ntelegi sentimentele pe care nu stiu sa ti le spun.

Toate schimbarile, chiar si cele mai dorite, au melancolia lor. Caci ceea ce lasam in urma noastra, este o parte din noi. Noi trebuie sa fim in stare sa spunem unui capitol "adio" inainte de a incepe un altul.

Cand o usa se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa, incat nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi.

Unii oameni plang, nu pentru ca sunt slabi, ci pentru ca au fost puternici prea mult timp.

Este intotdeauna greu sa renunti la ceea ce ai fi vrut sa pastrezi!

Tare mult mi-aş dori ca tu să-mi furi ceva, de exemplu un sărut, jur că nu m-aş supăra, şi nici nu te-aş certa.

Spune-mi ce ochi străini stie ce doar noi stim!

Nu conteaza cu ce te-ai imbracat. Zambetul se asorteaza cu orice.

Timpul trece. dar amintirile rămân!

Suntem prietene, pentru că am făcut cele mai prosteşti lucruri împreună. Pentru că ne-am dat de gol, una alteia. Pentru că am sucit minţile băieţilor la dublu.

Ce crezi ma k ma faci geloasa? Nu fraiere! Nu`mi pasa de ea! Ca oricum stiu ca sunt la inima ta! Asa k lasa vrajeala! Te pupa amica ta, Sa vada curva ta k tot eu sunt sefa.

♥ Când mă ţii strâns în braţe, mă simt aşa specială.

Te vreau înapoi! Tu eşti al meu, n-o iubi pe alta în locu' meu!

Fac ce vreau, când vreau... când vreau, ce vreau...si ştiu ca nu-ti convine!

4 răspunsuri:
| Bonotralalala a răspuns:

. frumusetea unei femei sta in simplitate nu in exces

. ea vrea sa-i strici glossul de pe buze, nu make-up`ul

. imbajul fetelor :
♥ Dacă nu îţi dă mesaj, e pentru că aşteaptă să îi dai tu primul.
♥ Dacă pleacă de lângă tine nervoasă; aşteaptă să mergi după ea.
♥ Atunci când e tăcută; întreab-o ce se întâmplă.
♥ Atunci când te ignoră; oferă-i atenţia ta.
♥ Când te dă la o parte; apropie-te mai mult de ea.
♥ Când o vezi că plânge; şterge-i lacrimile.
♥ Când îţi spune să pleci; mergi aproape de ea şi dă-i o îmbrăţişare

. Tăcerea este cel mai zgomotos plâns al unei fete

Fundabatting eyelashes?

| AmyAmya a răspuns:

:X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

sick of crying, tired of trying, maybe i'm smiling but inside i'm dying- Bolnav de plans, obosit de incercat, poate zambesc dar mor pe interior.

To love is to suffer and how many run away from suffering few know how to love!- A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca.

I'm smiling because you are here with me, i'm crying because i wasn't here with you.
Friends are life, you are my friend so you are my life.
Keep calm and listen to music.
Music saves my soul.
If you look at me, don't touch me, if you tocuh me, don't kiss me, if you kiss me don't *** me, if you *** me, don't stop.

Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natur

Ioa ` nu uita, sh iarta greu. sentimentele nu se sterg rapid din sufletu meu

"o• ` Ca amintire `? Iti las ` Un autograf ` :]? Semneaza ` " domnisoara ` :* Care te-a ` Dat :* Peste cap `? `!

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Si isi joaca bine Rolul, inocenta, chip pervers

Sunt Simpla…Dar Prea Complicata, Iubesc Dar Urasc Iubirea.Ador Soarele Dar Inteleg Ploaia. Sa Nu-Mi Faci Rau. Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau…

invidioase?
{}Le Inchidem Gura!{}
[]probleme?[]
()Le depasim!()
Baietii?
{}Ii Impartim!{:
zambesc. Imi aprind Tigarea. Te privesc. Spun ca pLec, Tu`mi zici " Te iubesc ". Nu te mai ruga de mine, Degeaba speri. Chiar daca ne impacam. N`o sa mai fiu pRoasta de ieri!

de ce oare te-as astepta un veac? La naiba! Dragostea e doar un fleac.

Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

←♥→Uita-te atent, nu insistent…priveste dar nu atinge…te pot respinge…viseaza…doreste…oricum in realitate nu ma poti atinge!←♥→

Hai sa refuzam Orice rol pe scena regretelor!

Zambeste celor care te URASC, sa simta URA ta!"

"Ca totul va fi bine pana o sa mori, dar pana atunci priveste viata-n culori."

"Ti-am dat dragoste pe cand tu mi-ai oferit ura.La tine dragostea vine doar pe factura"

Tuu...chiar crezi ca ma compar cu ea!? Uita`te la mine beib` si apoi la ea..., ma faci sa rad, cum pana mea sa fiu ca ea. eu dulce ea amara, eu cumine ea vulgara

Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natur

Ioa ` nu uita, sh iarta greu. sentimentele nu se sterg rapid din sufletu meu

"o• ` Ca amintire `? Iti las ` Un autograf ` :]? Semneaza ` " domnisoara ` :* Care te-a ` Dat :* Peste cap `? `!

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Si isi joaca bine Rolul, inocenta, chip pervers

Sunt Simpla…Dar Prea Complicata, Iubesc Dar Urasc Iubirea.Ador Soarele Dar Inteleg Ploaia. Sa Nu-Mi Faci Rau. Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau…

invidioase?
{}Le Inchidem Gura!{}
[]probleme?[]
()Le depasim!()
Baietii?
{}Ii Impartim!{:
zambesc. Imi aprind Tigarea. Te privesc. Spun ca pLec, Tu`mi zici " Te iubesc ". Nu te mai ruga de mine, Degeaba speri. Chiar daca ne impacam. N`o sa mai fiu pRoasta de ieri!

de ce oare te-as astepta un veac? La naiba! Dragostea e doar un fleac.

Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

←♥→Uita-te atent, nu insistent…priveste dar nu atinge…te pot respinge…viseaza…doreste…oricum in realitate nu ma poti atinge!←♥→

Hai sa refuzam Orice rol pe scena regretelor!

Zambeste celor care te URASC, sa simta URA ta!"

"Ca totul va fi bine pana o sa mori, dar pana atunci priveste viata-n culori."

"Ti-am dat dragoste pe cand tu mi-ai oferit ura.La tine dragostea vine doar pe factura"

Tuu...chiar crezi ca ma compar cu ea!? Uita`te la mine beib` si apoi la ea..., ma faci sa rad, cum pana mea sa fiu ca ea. eu dulce ea amara, eu cumine ea vulgara

Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natur

Ioa ` nu uita, sh iarta greu. sentimentele nu se sterg rapid din sufletu meu

"o• ` Ca amintire `? Iti las ` Un autograf ` :]? Semneaza ` " domnisoara ` :* Care te-a ` Dat :* Peste cap `? `!

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Si isi joaca bine Rolul, inocenta, chip pervers

Sunt Simpla…Dar Prea Complicata, Iubesc Dar Urasc Iubirea.Ador Soarele Dar Inteleg Ploaia. Sa Nu-Mi Faci Rau. Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau…

invidioase?
{}Le Inchidem Gura!{}
[]probleme?[]
()Le depasim!()
Baietii?
{}Ii Impartim!{:
zambesc. Imi aprind Tigarea. Te privesc. Spun ca pLec, Tu`mi zici " Te iubesc ". Nu te mai ruga de mine, Degeaba speri. Chiar daca ne impacam. N`o sa mai fiu pRoasta de ieri!

de ce oare te-as astepta un veac? La naiba! Dragostea e doar un fleac.

Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

←♥→Uita-te atent, nu insistent…priveste dar nu atinge…te pot respinge…viseaza…doreste…oricum in realitate nu ma poti atinge!←♥→

Hai sa refuzam Orice rol pe scena regretelor!

Zambeste celor care te URASC, sa simta URA ta!"

"Ca totul va fi bine pana o sa mori, dar pana atunci priveste viata-n culori."

"Ti-am dat dragoste pe cand tu mi-ai oferit ura.La tine dragostea vine doar pe factura"

Tuu...chiar crezi ca ma compar cu ea!? Uita`te la mine beib` si apoi la ea..., ma faci sa rad, cum pana mea sa fiu ca ea. eu dulce ea amara, eu cumine ea vulgara

Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natur

Ioa ` nu uita, sh iarta greu. sentimentele nu se sterg rapid din sufletu meu

"o• ` Ca amintire `? Iti las ` Un autograf ` :]? Semneaza ` " domnisoara ` :* Care te-a ` Dat :* Peste cap `? `!

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Si isi joaca bine Rolul, inocenta, chip pervers

Sunt Simpla…Dar Prea Complicata, Iubesc Dar Urasc Iubirea.Ador Soarele Dar Inteleg Ploaia. Sa Nu-Mi Faci Rau. Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau…

invidioase?
{}Le Inchidem Gura!{}
[]probleme?[]
()Le depasim!()
Baietii?
{}Ii Impartim!{:
zambesc. Imi aprind Tigarea. Te privesc. Spun ca pLec, Tu`mi zici " Te iubesc ". Nu te mai ruga de mine, Degeaba speri. Chiar daca ne impacam. N`o sa mai fiu pRoasta de ieri!

de ce oare te-as astepta un veac? La naiba! Dragostea e doar un fleac.

Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

←♥→Uita-te atent, nu insistent…priveste dar nu atinge…te pot respinge…viseaza…doreste…oricum in realitate nu ma poti atinge!←♥→

Hai sa refuzam Orice rol pe scena regretelor!

Zambeste celor care te URASC, sa simta URA ta!"

"Ca totul va fi bine pana o sa mori, dar pana atunci priveste viata-n culori."

"Ti-am dat dragoste pe cand tu mi-ai oferit ura.La tine dragostea vine doar pe factura"

Tuu...chiar crezi ca ma compar cu ea!? Uita`te la mine beib` si apoi la ea..., ma faci sa rad, cum pana mea sa fiu ca ea. eu dulce ea amara, eu cumine ea vulgara
Telefonul il strang cu obsesie in mana. Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost Si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost"

"Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!"

Si ma gândesc la ce nu e permis. La ce e interzis. La ce eu numesc : vis!

Stii;>.; x Dorintele sunt pe gratis... >;] Eu Nu!; x

». pentru` miine esti heroina! =x dar nu ma omori! =]] ca nu. s dependenta! =p

• eii se prefac ca ne iubesc iar noi ne prefacem ca ii credem! =x

• El trece cu vederea, ma întelege ca om, si îmi simte tristetsea la telefon.

Si totusi`. Dupã tot ce ai fãcut, mai ai si tupeu` sã-mi ceri sã te iert?

• Si spun "stop" relatsiei de-o vara. ca nu vreau sa regret a 2-a oara!

• Nu trebuie sa întoarcem pagina întotdeauna. Uneori, trebuie sa o rupem!
Dedicatie pentru cel mare m-a distrus : Te cataloghez un cost, sau cel mai fraier fost!

Gelozia` Nu` E` Lipsa` De` Incredere`, E` Frica` De` A` Pierde` Pe` Cine` Iubesti`! ♥;*!

| DeutzaMika a răspuns:

Hmm... poate nu sunt prea frumoase dar macar citestele!
Si te-ai lasat purtat de val crezand ca sunt a ta, de fapt imi bateam joc de viata ta!

Viata e frumoasa, nu o scapa din ochi ca poate ii pierzi jocul daca il joci cu gura nu cu capu!

Nu te mai plange draga, a trecut, acum esti tu, el, si atat!

Vara eram pe nisipu' fierbinete, degetele de la picioare jucau pe el si cand intram in apa, nu mai vroiau sa se scoata!

| AlexAndra_Inna_1999 a răspuns:

Da, zambesc, zambesc de multe ori...Dar nimeni nu stie ca zambetul meu e unul fals...Nu pentru ca as uri persoana caruia ii zambesc, ci pentru. ca ai plecat si mai lasat singura, sa sufer, sa chinui.