| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar telefonul Samsung Advance de la eMAG, dar nu stiu ce reprezinta Service Expres. Se merita?

http://www.emag.ro/......EHQCTBBBM/

Am vazut ca mai este un Samsung advance alb ceramic.
Care este diferenta dintre cele 2? E mai rezistent...

http://www.emag.ro/......E2SXKBBBM/

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Service Expres garanteaza tratarea cu prioritate in service si un termen de rezolvare de 5 zile lucratoare pe perioada acoperita, pentru produsul pentru care a fost achizitionat.
M-am uitat la caracteristicile celor doua telefoane. Nu este nici o diferenta. Daca pentru culoarea alb crezi ca merita sa dai bani in plus, da-i. Eu n-as da!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Daca cumpar telefonul oricum are garantie 2 ani asa ca nu stiu daca se merita service expres.
Eu ma gandeam ca ofera garantie in plus.
Asa daca am vreo problema mi-o rezolva si fara service expres de ex. sa schimbe softu sau o problema mecanica...
Credeam ca este un fel de garantie mai speciala...
Acuma nu stiu daca are rost sa optez pentru, tu ce zici sa fac?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic ca merita daca n-ai un telefon de schimb, unul mai vechi. Ti-l repara mai repede. Daca ai un telefon mai vechi nu merita.