| Winners10 a întrebat:

Are cineva idee cum se poate creea si lansa o moneda virtuala ( crypto )?

4 răspunsuri:
| Winners10 explică:

E plin internetul deja de asta. Cred ca toata lumea stie.

Eu am intrebat cu totul altceva

| siriusblack98 a răspuns (pentru Winners10):

Lasă-l că este retardat. Cu ăștia care fac reclamă la PI n-ai cum să discuți, zici că sunt boți din cs 1.6. O monedă virtuală nu se poate lansa de unul singur. Ai nevoie de un grup de persoane influente ce vând servicii ori produse ( sau ambele ) punându-se de acord să accepte la schimb o nouă monedă virtuală creată și lansată tot de ei și cu tine. Moneda este lansată ulterior, este pusă la dispoziție pentru achiziția cu bani reali, apoi se creează proceduri de minare pentru restul publicului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate crea dacă cunoști tehnologia matematică. A piece o cake, floare la ureche.

| Negrea87 a răspuns:

Vă trimit 1π! Pi este o nouă monedă digitală dezvoltată de către profesori ai Univerității Stanford, cu peste 10 milioane de membri din toată lumea. Pentru a-ți revendica Pi-ul, urmează acest link https://minepi.com/yurinionut și folosește username-ul meu (yurinionut) drept codul tău de invitație.