| anonim_4396 a întrebat:

Bun, pentru a deschide o spalatorie cu fise care ar fi primii pasi? Ce trebuie facut?

Răspuns Câştigător
| Nătărău a răspuns:

Faci actele pentru firma de curățenie, închiriezi un spațiu dacă nu ai deja, cumperi spălătoria cu fise și plasezi haparatul.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa incepi cu:
Registrul Comertului din Orasul tau - pentru infiintarea firmei
Apoi, gasirea spatiului si inchirierea lui
Obtinerea de autorizatii de functionare: sanepid, pompieri, samd
Incheiere contarct cu serviciile de: energie, apa, gunoi, canalizare
Obtinerea unui imprumut bancar (daca-i nevoie), pentru utilaje
Utilarea spalatoriei cu materiale si produse de curatat, aspiratoare, compresoare de presiune, automate pentru bani samd
Angajarea de personal muncitor

| Panamax a răspuns:

O asigurare buna impotriva actelor de vandalism.