| sweety_3041 a întrebat:

As dori niste statusuri in engleza +traducere! sad va rog cine ma poate ajuta? sad;(
AsTePtT...(dREpT MultZuMiRe DaU FunDiTzZa) happy

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Http://www.statusuri-mess.com/......traducere/ - astea de aici sunt super :).

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RфZaημtzα a răspuns:

Appetite comes with eating[Pofta vine mancand].
One Apple a day keeps the doctor away[Un mar pe zi tine doctorulla distanta]
You can't have your cake and eat it.
Acestea sunt niste proverbe. Sper sa te ajute.

| timiHash a răspuns:

Me + you = foothay rolling on the floor

| KawaiiBroccoli a răspuns:

Be alive! thumbs up

| Nicolelenaa a răspuns:

Bună! happy

Uite câteva:

1. We have to look for the facts, not words (trebuie sa ne uitam la fapte, nu la vorbe)

I love you domnisoara Si sunt very mahnit Caci when i speak engleza You razi necontenit. I know esti englezoaica But it isn't important Amorul meu for tine Is very palpitant. I can't to sleep azi-noapte Si-am stat sa learn ceva From cartea de engleza Sa-ti tell iubirea me

don't worry, be happy(nu te ingrijora, fii fericit)

Don’t interrupt me when i’m talking to myself!(nu ma intrerupe cand vorbesc cu mine insumi)

2. Don’t be sad, don’t be blue.Frankenstein was ugly too (nu fi trist, nu fi suparat, si Frankentein era urat);

3. He who laughs last, laughs best! But he who laughs first, sees the point (cel care rade la urma, rade mai bine! Dar cel care rade primul, intelege poanta);

4. To be or not to be, this is the question (a fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea);

5. A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)

6. A bird in the hand is worth two in the bush (o pasare in mana face mai mult decat doua pasari din tufis);

7. A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind (un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta)

8. A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste);

9. A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic);

10. Always imitate the behavior of the winners when you lose (intodeauna imita comportamentul invingatorilor atunci cand pierzi);

11. I can`t live my life without my angel!; x[Nu pot sa traiesc fara ingerul meu]

12. Take me as i am[Ia-ma asa cum sunt]

13. Dream as if you live forever and live as if you die today [Viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna si traieste ca si cum ai muri azi]

14. Learn from yesterday,live for today, hope for tomorrow(Invata din ieri, traieste pentru azi, spera pentru maine)

15. Good friends are like stars.you don't always see them, but you know they're always there!(Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.)

| alexandruvalcea a răspuns:

I want you,I need you,i love you.I vrea tu Traducerea e:Eu te vreau, am nevoie de tine, te iubesc, ai vrea tu astept fundita

Răspuns utilizator avertizat
| AnonimuPzDi a răspuns:

laughing)) noo a speak englishwinking

| Inovssakura a răspuns:

Catre raresica: ******* sa i zici lu mata! frt.n-are omu voie sa faca ceva de curu tau.lasa'ne naibi in pace cu raspunsurile tale papetice! poate a vrut si fata sa stie niste statusuri in engleza! sa ne pupi in fund pe toti!laughing)...care e de acord cu mine sa voteze!:X...mai ales tu sweety pentru ca tiam luat apararea!

| catalinnutza a răspuns (pentru Inovssakura):

Misto.ai dreptatelaughing

| EfraimAshdothabediahKochBar a răspuns:

Try to smile it's easy(incearca sa zambesti, e usor)

| anonimabubulina a răspuns:

Ai dreptate, in fond de unde sti tu ca nu stie Engleza poate vrea traducerea sa fie mai sigura! si cred ca tu esti singurul prost de aici X_x

| Floryn3423 a răspuns:

Daca ai statusuri in romana ai putea sa le traduci si pe http://www.academia-de-engleza.ro/......nline.html

| ac15121999 a răspuns (pentru catalinnutza):

Chiar ai mare drepptate

| Tanase_Daniela_Ana_Maria_1997 a răspuns (pentru Inovssakura):

Mai ușor cu romană ca te rupi, OK? Prima oară mergi si tu la scoala si dupa îți bagi si îți scoți bby

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute