| Bernoullie a întrebat:

Ce se intampla daca vand pe Okazii un iphone replica in loc de original, dar care arata la fel?

9 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

Trebuie sa mentionezi in denumirea produsului si in detalii ca este replica.

| JusTMeEmmY a răspuns:

Politia o sa vina peste tine si iti da o amenda...tonguesi ii mai dai bani aluia(poate chiar sa te de-a in judecata laughing

| gabi45 a răspuns:

Il vinzi el il primeste si dupa aia cand il primeste e treaba lui te poate suna daca are nr tau sau daca stie cine esti sau unde stai poate alerta politia.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Savarsesti infractiunea de inselaciune si cumparatorul iti poate face plangere penala. Poti sa-l vinzi dar trebuie sa spui ca este replica, nu sa-l dai original. Numai bine!

| Andudj a răspuns:

Nu se intampla nimic, dar specifica ca este REPLICA. eventualul cumparator poate porni toate demesurile pentru a te da in judecata.

| KatAcestUtilizatorNuMaiEPeTPUxD a răspuns:

Nu se întâmplă nimic laughing

| ynna93 a răspuns:

Daca nu ii zici ca`i replica.si el isi da seama.iti poate da un vot negativ.

| kate_3254 a răspuns:

O replica se cunoaste intotdeauna!

| EuElyEla99 a răspuns:

Cu cat vrei sa il vinzi?